У мільйонів українців пенсія може змінитися

Про пенсійних зміни, які чекають на Україну, розповів міністр соціальної політики Андрій Рева.

«Ми провели зміни: тепер з кожним роком вимоги до стажу будуть рости. Ти можеш ховатися і далі, але повинен пам’ятати: якщо виконав програму частково, то не отримаєш пенсію у 60 років. Є міжнародна норма – на участь у пенсійній системі мають право ті, хто відпрацював 15 років, – ми це збережено. Але відтепер термін виходу на пенсію залежить тільки від тебе», – зазначив Рева в інтерв’ю виданню «Обозреватель».

 

Міністр наголосив на проблемі: суми внесків в Україні в різний час були різні.

 

«З 2000 року все прозоро і зрозуміло – державного регулювання майже не було. А ось трудовий стаж пенсіонерів, які вийшли до 2000 року, припав переважно на радянських часів, – пояснює він. – А тут вже питання, тому що тоді держава регулювала зарплату – фактично її встановлювала. До того ж, були сфери, які хронічно недофінансовувалися. Наприклад, селяни в колгоспі. Що вони могли на трудодні заробити? Навіть коли їм почали платити після 65-го року – це були копійки. А візьміть санітарку, молодший медичний персонал – 80-60 рублів. 40 років людина працювала, а у нього пенсія 1300-1400 грн».

 

Саме тому, зазначає глава Мінсоц, уряд запустив механізм осучаснення пенсій.

 

«У 2019 повинні перерахувати всі пенсії за формулою 50% зростання інфляції і 50% зростання заробітної плати. Якою буде зростання в 2018 році, ми не знаємо, але візьмемо для прикладу 2017-й. Якби зараз перераховували, то підвищили б пенсії на 25%, – розповів Рева. – У 2019 все буде залежати від рівня зростання зарплати і інфляції, але очікуємо, що це буде 10-15% підвищення. Якщо людина отримує пенсію 6 тис, то порахуйте відсотки: це плюс 900 гривень. А якщо пенсія 1500 грн, то це плюс 225 грн. Є різниця. Хоча у другої людини стаж колосальний, але він пішов на пенсію до 2000 року. Отже, необхідно знайти механізм, при якому ця індексація буде більше».

 

Міністр повідомив, що зараз розглядаються два варіанти.

 

“Перший варіант. У нас є мінімальна зарплата – 3723 грн. У законі записано, що мінімальна пенсія має становити 40% від мінімальної зарплати. Уявіть, що розмір мінімалки становить 4200 грн, тоді мінімальна пенсія буде 1680 грн, а якщо зарплата 5 тис. – 2 тисячі. Піднімаємо мінімальну зарплату – збільшуються) мінімальна пенсія і надходження до Пенсійного фонду. У інших пенсія не росте, тому що у них індексація, а ось на людей з маленькою пенсією і великим стажем це вплине, – розповідає Рева. – Формулу ми не будемо міняти. Будемо шукати механізми збільшення мінімальної зарплати в рамках проведення пенсійної реформи. За стажем, ми встановимо певні категорії людей. Думаю, що це повинні бути громадяни, які вийшли на пенсію до 2000 року. Для них стаж все одно вважатиметься рік до року, але його вартість буде трохи інший. Таким чином, ми фактично відкоректуємо цим людям заробітну плату. І той стаж буде мати більше значення, ніж той, який вони отримували після 2000 року».

 

Інший варіант запропонував нардеп від Радикальної партії Юрій-Богдан Шухевич.

 

«Його ідея: взяти діючу формулу і застосувати при визначенні пенсій до 2000-х будь-які 5 років найбільшого заробітку. Потім ці коефіцієнти скласти. Таким чином, загальний коефіцієнт буде більше, ніж той, який у людини після 2000 року, – ділиться Рева. – Там дуже складні речі, але я хочу, щоб було зафіксовано – сама формула мінятися не буде. Далі побачимо, де у нас є перекоси, і будемо регулювати».

 

За словами міністра, збільшення пенсій, коли це все ж станеться, торкнеться приблизно трьох мільйонів пенсіонерів з 12 мільйонів.

Все по темі: змінитися  пенсія 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин