З 1 квітня у Кременчуцькому водосховищі та малих річках забороняється вилов риби і раків у зв’язку з нерестом

З метою забезпечення охорони та збереження в належному стані середовища перебування, шляхів міграції і місць природного відтворення (нерестовищ) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах забороняється вилов риби у нерестовий період.

Відповідно до наказу Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області №44 від 20.03.2018 р. із 1 квітня по 9 червня (включно) поточного року заборонено лов (добування) риби у весняно-літній період в акваторії Кам’янського водосховища у межах області з його стометровою прибережною захисною смугою, визначеною Водним кодексом України, й акваторії Кременчуцького водосховища у межах адміністративної території Полтавської області, включно з акваторією Сулинської затоки з її стометровою прибережною захисною смугою. У всіх інших рибогосподарських водних об’єктах на теренах краю вилов риби заборонено з 1 квітня по 20 травня (включно), а у придаткових системах річок – із 1 квітня по 29 червня поточного року.

На період нересту риби в місцях, які оголошені нерестовищами, заборонено пересування всіх плавучих засобів (за винятком установлених судових ходів, транзитного проходу, виконання робіт по встановленню бакенів і у випадках надзвичайної потреби (шторм, туман, аварія і т.п.), крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів. Водночас дозволено любительський лов риби на період весняно-літньої заборони на лов (добування) водних біоресурсів у межах Кам’янського, Кременчуцького водосховищ і на малих річках однією поплавкою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом із блешнею з берега в межах населених пунктів, за винятком місць нерестовищ, вказаних нижче.

Перелік нерестовищ на Кам’янському, Кременчуцькому водосховищах і річках, на яких любительський лов риби в період нересту заборонений

 1. Власівська затока (лівий берег) – від початку садівничого товариства «Будівник», включаючи Самусіївські плавні до затоки Кагамлик. Від корінного берега до форватера – 600 га.
 2. Білецківські плавні (правий берег) – від дитячого табору «Чайка» вниз по течії до причалу колишнього рибгоспу «Верньодніпровець». Від корінного берега до островів «Зелений», «Динька», «Попівка» – 1400 га.
 3. Внутрішні затоки о. Шаломай.
 4. Івківські плавні (лівий берег) – від входу в річище Контарево до виходу з річища в р. Псел – 300 га.
 5. Від гирла річки Псел на південну закінченість о. Вовчок вгору до мосту – 100 га.
 6. Кам’яно-Потоцькі плавні (правий берег) – від човнової станції КВСЗ-1 до риббригади №2 рибгоспу «Вітеко» (нині база відпочинку «Маяк») – 400 га.
 7. Від вантажного річкового порту Комсомольськ (лівий берег) до Тахтаївського кар’єру, включаючи Саловські, Келебердянські, Григоро-Бригадировські, Солошинські плавні. Від корінного берега до форватера – 4000 га.
 8. Чикалівські, Успенські плавні (правий берег) – від Чикалівського кар’єру до Дереївського кар’єру. Від корінного берега до форватера – 400 га.
 9. Гирло р. Ворскла (лівий берег) – від рибгоспу «Ворсклянське» до мосту біля с. Лучки – 1700 га.
 10. Ворсклянська заплава – плавні від с. Вільховатка до турбази «Жемчужина» (с. Придніпрянське) вглиб водоймища до форватера, включаючи острови Вишняки, Орлянський – 6000 га.
 11. Від водозабору Редутського щебеневого заводу, вздовж півострова Крячківський із внутрішніми затоками включно з затокою Барбара до пляжу м. Горішні Плавні. Загальна площа – 130 га.
 12. Сулинська затока загальною площею 31,16 тис. га.

У малих річках нерестовищами є всі в межень заплавні водойми річок Псел, Ворскла в межах Полтавської області, річка Сула на підконтрольній території Полтавського рибоохоронного патруля.

Наказом Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області №45 від 20.03.2018 на теренах краю встановлено термін заборони на лов (добування) раків у зв’язку з їх линькою в 2018 році у такі строки:

 • у період виношування ікри та першої линьки – з 1 квітня 2018 року по 30 червня 2018 року;
 • у період другої линьки – з 25 серпня 2018 року по 30 вересня 2018 року.

 

Все по темі: вилов  забороняється  риби 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин