Депутати Кременчуцької міськради підтримали скаргу до вищих органів державної влади щодо незаконних дій ПАТ «Полтаваобленерго»

Наразі міська влада розглядає можливість виділення з міського бюджету коштів для тролейбусного управління на випадок уникнення  форс-мажорних ситуацій у майбутньому.      

Сьогодні, 29 березня під час пленарного засідання Кременчуцької міської ради депутати прийняли рішення «Про звернення депутатів Кременчуцької міської ради Полтавської області до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б.,  Голови Антимонопольного комітету України Терентьєва Ю.О., Міністра Внутрішніх справ України Авакова А.Б., Голови Служби безпеки України Грицака В.С. щодо припинення протизаконних дій ПАТ «Полтаваобленерго».

Міський голова Віталій Малецький під час обговорення питання зазначив, що ПАТ «Полтаваобленерго» попередила  КП «Кременчуцьке тролейбусне управління» про припинення постачання електроенергії посилаючись на Постанову Кабінету Міністрів № 93 від 23 січня 2004 року, що дає  енергопостачаючим  організаціям  право обмежувати електропостачання суб’єктам, які заборгували на електроенергію у разі порушення дисципліни платежів за спожиту електроенергію.

Проте, ПАТ «Полтаваобленерго» відключила електроенергію КП «Кременчуцьке тролейбусне управління» за те, що  підприємство наперед не заплатило аванс за квітень та травень, а не за вже спожиту електроенергію. У зв’язку з цим керівник міста наголосив, що посилання енергетичного підприємства на вищезазначену постанову незаконне.

Також Віталій Малецький зазначив, що щоб відновити роботу міського електротранспорту, на рахунок ПАТ «Полтаваобленерго» було перераховано 1 млн. 200 тис. грн. в якості передоплати за енергоносії за квітень місяць. Наразі міська влада розглядає можливість виділення з міського бюджету коштів для тролейбусного управління на випадок уникнення  форс-мажорних ситуацій у майбутньому.

Більшість депутатів підтримали дане рішення до вищих органів державної влади щодо протиправних дій ПАТ «Полтаваобленерго».

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Кременчуцької міської ради Полтавської області до Премєр-міністра України Гройсмана В.Б., Голови Антимонопольного комітету України
Терентьєва Ю.О., Міністра Внутрішніх справ України Авакова А.Б., Голови Служби безпеки України Грицака В.С. щодо припинення протизаконних дій ПАТ «Полтаваобленерго»
 
28 березня 2018 року в місті Кременчук відбулась надзвичайна подія, що пов’язана із зухвалими діями ПАТ «Полтаваобленерго».
Постачальник електричної енергії, користуючись своїм монопольним положенням, влаштував в місті справжній транспортний колапс, внаслідок якого постраждали тисячі мешканців міста, в першу чергу соціально вразливі верстви населення.
22 березня 2018 року керівництвом ПАТ «Полтаваобленерго» в адресу керівника КП «Кременчуцьке тролейбусне управління» було надіслано Попередження про припинення постачання електроенергії №346/1902 наступного змісту: «…На підставі Закону України «Про електроенергетику», Правил користування електричною енергією, діючого Договору про постачання електричної енергії №346, 29 березня 2018 року з 09:00 години будуть проведені заходи із припинення електропостачання об’єктів КП «КТУ» через відсутність передплати за електроенергію…».
Вимагаючи від Комунального підприємства «Кременчуцьке тролейбусне управління» передоплату у розмірі 100% за квітень 2018 року за ще ненадані послуги з постачання електричної енергії, ПАТ «Полтаваобленерго» просто вирішило припинити електропостачання мережі, внаслідок чого головні маршрути електротранспорту, починаючи з 12:00 години дня 28 березня 2018 року – зупинилися.
Тисячі кременчужан так і не дочекалися свого тролейбусу і були змушені шукати собі місця у маршрутних таксі.
Своїми діями ПАТ «Полтаваобленерго» було порушено Порядок               обмеження електроспоживання споживачів до рівня екологічної броні електропостачання або повного припинення їм електропостачання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №93 від 28 січня 2004 року. Зокрема, п.1. Порядку передбачає «…обмеження  електроспоживання  споживачів  до  рівня екологічної броні  електропостачання  або  повного  припинення  їм електропостачання у разі порушення ними дисципліни  платежів за спожиту  електроенергію, перевищення  граничних рівнів споживання електричної  енергії  та  електричної  потужності,  незадовільного технічного  стану  та  недотримання  умов  безпечної  експлуатації електроустановок.».
Вважаємо, що у даному випадку керівництвом ПАТ «Полтаваобленерго» було вчинено протизаконні дії, за наслідками яких винні повинні понести відповідальність.
Подібне не повинно більше повторитися ні в місті Кременчук, ні в інших містах України.
 
Зважаючи на вищенаведене, Кременчуцька міська рада просить Вас:
  • втрутитися у ситуацію та припинити зухвалі дії ПАТ «Полтаваобленерго»;
  • вжити дієвих заходів, щодо унеможливлення в майбутньому виставлення рахунків споживачам від надавачів послуг на умовах 100% передплати;
  • притягнути до відповідальності керівників ПАТ «Полтаваобленерго», винних у діях, що спричинили транспортний колапс в місті Кременчук 28 березня 2018 року.
 
Впевнені, що Ваше втручання унеможливить повторення подібних ситуацій у майбутньому.

 

 

Все по темі: до вищих органів державної влади  Кременчук  скарга 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин