«На тобі небоже, що мені негоже», – депутат міськради про Кременчуцький національний університет

Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського звернувся до кременчуцької міськради з проханням прийняти до комунальної власності міста його об’єкти, які не використовуються за призначенням.

Це будівлі по вулиці Ярмарковій, 9, та по вулиці Дніпровській у Малій Кохнівці.

Мовляв, їх технічний стан незадовільний, будівлі дедалі все більше занепадають.  Коштів в університету на їх утримання немає, охорона відсутня, до об’єктів вільний доступ,  тому можуть бути нещасні випадки.

На сесії міськради виникла тривала дискусія про відношення університету до своєї власності. І це не лише вказані вище об’єкти. Депутатів хвилювали й інші споруди, які належать КНУ – басейн «Нептун» та стадіон «Політехнік». Вони на очах кременчужан буквально розвалюються.

Про можливість передачі стадіону до комунальної власності говорили ще років 6 тому, коли міським головою був Олег Бабаєв. Адже «Політехнік» якнайкраще підходив для ігор футбольної команди «Кремінь» у Першій лізі українського чемпіонату. Олег Бабаєв хотів капітально відремонтувати цей стадіон, аби він став окрасою нашого міста. Однак діалогу з керівництвом університету не вийшло. Ректор заявив, що відремонтує стадіон за кошти навчального закладу, чи пак державні, оскільки він є державною власністю. А передати у комунальну власність його неможливо, бо без нього втрачається статус університету. У його структурі повинні бути і стадіон і басейн.

Розроблявся також варіант передачі університету стадіону «Кредмаш» замість «Політехніка», але він теж не реалізувався.

Університет також не спромігся на ремонт стадіону  за браком фінансування. І тепер ми спостерігаємо за ним, як за античними руїнами. Втім, як і за басейном. Ні заняття проводит не можна, і кинути – також.

І ось тепер депутати почали розмірковувати, як допомогти університету. Але вкладати кошти і не користуватися результатом не вірно. Було б непогано, аби досягли з КНУ, наприклад, такої домовленості. Якщо виділяти кошти на ремонт басейну, то університет, в свою чергу, має збільшити кількість годин для занять, скажімо, кременчуцьких підлітків.

Щодо стадіону, то розв’язання його проблеми, схоже, зайшло у глухий кут. Врешті депутати доручили керівнику міського управління спорту Олександру Мазуру провести перемовини з керівництвом університету і знайти спільні точки дотику для розв’язання проблеми спортивних споруд. А то зараз виходить – «на тобі небоже, що мені негоже», зауважили на сесії. Врешті непотрібні КНУ споруди таки прийняли до комунальної власності.

 

 

Все по темі: Кременчуцькій  національний  університет 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин