За неякісні харчові продукти виробників та продавців будуть карати

Аби зекономити на виробництві, виробники замінюють компоненти продуктів на більш дешеві. У супермаркетах тухле м’ясо йде на шашлик, а з простроченого сиру зрізають цвіль та повертають на полицю. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі від неякісних продуктів страждає близько шестисот мільйонів людей на рік. Із них майже десять відсотків – вмирає. У групі ризику, традиційно, знаходяться діти та люди літнього віку.

Нині перед українським урядом стоїть завдання реформувати систему контролю за якістю та безпечністю продуктів. Це передбачено вимогою Асоціації між Україною та Європейським Союзом. Контроль виробників, постачальників та реалізаторів став жорсткішим. Їх більше не будуть попереджувати перед перевірками. Новий закон щодо контролю якості продуктів вступив у дію з 4 квітня цього року. Він стосується всіх споживчих товарів, а також кормів.

«Якщо у вас на підприємстві є якісь негаразди, ніхто не буде, як раніше, за десять діб вас повідомляти, аби ви все привели до ладу, працювали нормально, а потім все знову повернулося на круги своя. У будь-який час перевіряючі органи зможуть прийти і, згідно з тими заявами, як ви декларували свої процеси, вони перевірять, чи все відповідає заявленим вами нормам і положенням», – розповідає заступник директора компанії «ProAgro Group».

Нововведення відбулися лише в плановому контролі. Якщо раніше підприємства харчової промисловості перевіряли один раз у два, три або п’ять років, в залежності від ступенів ризику, то зараз плановий контроль без попередження може проводитися раз на три місяці. Крім того, інспекція продовжуватиме разом із представниками громадських організацій з прав споживачів відбирати продукти на експертизу. Аби перевірити, наскільки співпадає склад товару з написом на упаковці. Наприклад, на початку цього року виявили, що приблизно 60% улюбленого малечею згущеного молока – фальсифікат.

Проте позапланових перевірок зміни не торкнулися. За скаргою споживача, до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів згоду на перевірку має дати Міністерство аграрної політики. А на це йде час. І тоді виробник неякісних продуктів встигає приховати всі недоліки.

Згідно із законом, перевірки дозволяється фіксувати на фото та відео.

За недотримання санітарних чи технологічних вимог виробництва продукції або за реалізацію неякісних продуктів передбачені штрафи – від 40 до майже 250 тисяч гривень. Якщо держінспектор виявить порушення, які загрожуватимуть життю людей, підприємство можуть закрити на десять робочих діб. А суд може збільшити цей термін на довше. У Держпродспоживслужбі впевнені, новий закон стимулюватиме конкуренцію, а значить продукти харчування стануть якіснішими.

Все по темі: карати  неякісні  продукти 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин