Перший клас: що змінюється

До якої школи зможе вступати дитина, скільки про її здоров’я знатиме шкільний медик, чим цьогорічних першачків забезпечать безкоштовно та які головні особливості їхнього навчання –цього тижня дізнавався «Вісник».

Якщо кременчужани ще не встигли записати свою дитину до першого класу, то варто поспішати. Звичайно, без освіти майбутній учень не залишиться. Але вибір шкіл наразі вже зменшився.

А деякі батьки, здається, готові піти на хитрощі, аби влаштувати дитину саме до тієї школи, де вони хочуть, аби вона навчалась.
Є для майбутніх першачків і «медичні» новини. А також «конструкторські» й ті, що стосуються компетентностей.

Обманювати, де живе дитина?

Кожна школа зобов’язана прийняти першачка, якщо він живе на території її обслуговування. Так буде, якщо затвердять проект «Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти» Міністерства освіти і науки. При цьому за бажання батьки можуть віддати дитину й до іншої школи, якщо у ній є вільні місця.

Проте уже зараз, наприклад, у престижній Кременчуцькій спеціалізованій школі №10 із поглибленим вивченням англійської мови зазначають, що дітей з їхнього мікрорайону вони приймають. Інших – ні. Тому що у майбутніх перших класах уже немає вільних місць.

А для підтвердження, що дитина належить саме до району обслуговування школи, відповідно до Порядку, будуть потрібні:

1) копія одного з документів, до яких вносяться відомості про місце проживання одного з батьків дитини з відміткою про реєстрацію місця проживання на території обслуговування закладу;

2) довідка про реєстрацію місця проживання/перебування особи (дитини або одного з її батьків), що видається відповідно до Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207;

3) витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання/перебування особи (дитини або одного з її батьків);

4) копія документа, що засвідчує право на проживання дитини, одного з батьків дитини на території обслуговування закладу освіти: право власності на відповідне житло або право на користування ним (договір на користування житловим приміщенням має бути нотаріально посвідчений (крім договору на користування кімнатою в гуртожитку) або зареєстрований відповідно до статті 158 Житлового кодексу УРСР).

У соцмережах батьки вже пишуть гнівні відгуки про можливе нововведення.

«Тобто треба офіційно винайняти квартиру на кілька місяців поряд, оформити договір, вступити, а потім розірвати договір? І хто буде перевіряти, як саме школа дотримується цього закону? Будуть спеціальні перевірки?» – пише користувачка Марія.
А ще батьки розповідають, що на сайтах оголошень уже з’явилися платні послуги з реєстрації поблизу шкіл, до яких хочуть вступати.

Конкурс, документи і дати

Завдяки згаданому вище документу «поняття «конкурс у перший клас», яке вже багато років викликає нарікання з боку батьківської спільноти, відходить у минуле», підкреслюють у Міністерстві освіти.

Згідно з проектом присутність дитини під час зарахування до школи взагалі не є обов’язковою.

«Порядок зарахування» не передбачає конкурс для першокласників. У окремих випадках на вільні місця за результатами конкурсу зараховуватимуть учнів гімназії (5-9 класи) та ліцею (10-12 класи).

«Співбесіда при вступі до школи – це перевірка не дітей, а батьків. Чому дитина, якій батьки не приділяли достатньої уваги, має у 6 років потрапити в гірші умови, ніж дитина, яку готували до школи? Тим більше, треба визнати, що деякі батьки перегинають палку з цією підготовкою», – зазначає радник міністра Іванна Коберник в інтерв’ю LB.ua.

Якщо проект наказу приймуть без змін, документи для зарахування дитини у 1-й клас потрібно буде подати до 31 травня.

Потрібно подати:

1) копію свідоцтва про народження або документа, що посвідчує особу;

2) оригінал або копію медичної довідки № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду»;

3) вимагати будь-які інші документи (довідки з місця роботи абощо) забороняється.

Після 31 травня зараховувати можуть, тільки якщо у школі є вільні місця. Якщо кількість поданих заяв перевищує кількість місць, то:

1) у першу чергу зараховуються діти, які проживають на території обслуговування закладу освіти, є рідними братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі чи є дітьми працівників цього закладу освіти;

2) інші діти зараховуються до цього закладу освіти не пізніше 15 червня лише на вільні місця за датою їх народження (в першу чергу діти, які старші за віком) та за умови подання заяви до 15 червня.

Також проектом передбачається, що інформація про наявність вільних місць має розміщуватися на сайті школи чи департаменту освіти.

До речі, у Кременчуці поки ще є школи, які активно запрошують на навчання майбутніх першачків.

«Медичну карту» не вимагатимуть

Уже точно відомо, що для вступу до першого класу «Медична карта дитини» не потрібна. І від батьків не мають права її вимагати.

Тепер перед вступом до школи або дитячого садочка достатньо надати довідку від лікаря про стан здоров’я. Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я.

Майбутньому першачку потрібно буде пройти профілактичний огляд. У медичному закладі для цього нададуть форму № 086-1/о (зазначено вище). За рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини в цій формі також можна позначити інформацію щодо захворювань, які слід знати медичним працівникам школи.

Скасування «Медичної карти» пояснюють тим, що дані про стан здоров’я дитини не можуть бути відкритими і зберігатись поза межами закладу.

Крім того, у батьків можуть попросити надати інформацію щодо вакцинації дитини.

Дані про проведення вакцинації, ревакцинації, проведення туберкулінових проб медичні фахівці вносять у «Карту профілактичних щеплень» (форма №063/о). Цю форму ведуть не лише у медичних, а і у виховних та навчальних закладах. Тож із цієї довідки медичні працівники шкіл знають про наявність чи відсутність щеплень у кожної конкретної дитини.

Жодні інші довідки у навчальних закладах вимагати не мають права.

Навчатимуться по-новому

Кабінет Міністрів уже затвердив Державний стандарт, за яким навчатимуться першокласники з 1 вересня 2018 року. А МОН – навчальні програми для учнів 1-2 класів Нової української школи.

Початкова школа поділена згідно з Держстандартом на два цикли:
1-2 класи і 3-4. І визначені обов’язкові результати, що дитина має знати, вміти і розуміти після кожного з цих циклів.

Тобто визначені компетентності. А саме: вільне володіння державною мовою; здатність спілкуватися рідною (у разі відмінності від державної) та іноземними мовами; математична компетентність; компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій; інноваційність; екологічна компетентність; інформаційно-комунікаційна компетентність; навчання впродовж життя; громадянські та соціальні компетентності, пов’язані з ідеями демократії, справедливості, рівності, прав людини, добробуту та здорового способу життя, з усвідомленням рівних прав і можливостей; культурна компетентність; підприємливість та фінансова грамотність.

У розробці стандарту було використано досвід Фінляндії, Сінгапуру, Ірландії, Шотландії. Франції, Канади та Польщі, а також найкращі практики української школи.

Навчатись за допомогою LEGO

У 2018-2019 навчальному році кожному учню 1-го класу в усій Україні The LEGO Foundation безкоштовно надасть по набору «Шість цеглинок» та по «LEGO Play Box» на клас. Відповідний меморандум про взаєморозуміння було підписано між Міністерством освіти і науки України та The LEGO Foundation.

Уже цього року два перші класи навчались із використанням гри «LEGO». Це 1-Б і 1-В Кременчуцького навчально-виховного комплексу – ліцею №30. Цього року вони пілотували проект «Нова українська школа». За словами заступника директора з навчально-виховної роботи КНВК №30 Юлії Цюпки, використовувати цю гру можна на будь-якому уроці. Наприклад, скласти на уроці української мови башту з 37 цеглинок – 37 слів з апострофом.

Компанія The LEGO Foundation допоможе педагогам опанувати методики для ефективного використання конструкторів у навчанні. Кременчуцькі вчителі пілотних класів також проходили відповідні тренінги з впровадження ігрових та діяльнісних методів навчання.

Все по темі: діти  освіта  першокласники 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
20 Лютого, 2019 Середа
19 Лютого, 2019 Вівторок
більше новин