Субсидіантів перевірятимуть ревізори

Ревізор зможе входити до помешкання з перевірками умов проживання тих, хто отримує субсидію. А відмовити йому не матимуть права. Соціальні інспектори контролюватимуть правильність призначення державної допомоги. Їхня кількість збільшиться, а повноваження значно розширяться. Таким чином вони зможуть краще виявляти зловживання.

Дане нововведення готує Мінсоцполітики. Відомство ініціює прийняття законопроекту «Про забезпечення державного контролю на час надання соціальної підтримки», який уже знаходиться у Верховній Раді. Щоправда, депутати його ще не розглядали.

Якщо документ ухвалять, влада зможе краще виявляти зловживання, пов’язані з отриманням усіх видів соціальної допомоги, насамперед субсидій на комунальні послуги. Адже є люди, які приховують своє реальне фінансове становище.

Що пропонують

Розробники законопроекту говорять, що якість перевірок має покращитися, бо соціальні інспектори отримають нові повноваження. Вони зможуть входити до житла з перевірками умов проживання субсидіантів, а відмовити їм ніхто не матиме права (зараз за відмову жодних санкцій не передбачено). Інспектор також зможе ініціювати самостійне обстеження матеріально-побутових умов родин (зараз – за планами керівництва).

Крім того, вони безперешкодно збиратимуть інформацію та отримуватимуть дані, необхідні для встановлення права на соціальну державну підтримку.

А також зможуть звертатися до банків, аби дізнатися про наявність рахунків. Адже їх потрібно вказувати під час оформлення субсидії. У Міграційній службі – про перетин субсидіантом або членами його родини кордону, у БТІ – про наявність неврахованої житлоплощі, у сервіс-центрі МВС – про наявність авто.

Обіцяють, що у першу чергу ревізори підуть із перевірками до тих субсидіантів, до яких у соціальних служб уже є запитання. Наприклад, хтось у родині задекларований як безробітний, але є інформація, що він перебуває за кордоном на заробітках, або людина нелегально підробляє таксистом на своєму автомобілі, здає «зайву» квартиру.

Передбачається й відповідальність за відмову допустити інспектора для перевірки. Але яка – наразі не визначено.

У Кременчуці інспекторів вистачає

Очевидно, що відповідно до нововведень соціальних інспекторів має побільшати. Адже збільшується обсяг роботи, яку їм потрібно буде виконувати. Але у міському Департаменті соціального захисту населення зазначили, що поки що це питання не розглядали. Говорити про ті чи інші дії можна буде, коли закон ухвалять. У ньому має бути визначено й нормативи чисельності працівників. А поки що їх у нашому відомстві вистачає і вони готові до роботи в нових умовах.

Урізати кількість субсидіантів на 20%

За даними Держстатистики, субсидій на ЖКГ і так нараховують усе менше: середній розмір допомоги на одне домогосподарство в лютому поточного року вже впав на 36% порівняно з цим же місяцем 2017 року і становив 1005 грн/міс. У січні 2018 року було 1164 гривні, або на 23% менше, ніж у січні 2017-го.

Очевидно, що посилення перевірок – новий крок влади з урізання кількості одержувачів субсидій на «комуналку».

В Україні вже зменшили соцнорми споживання, підвищили мінзарплату, щоб менше платити. Але все одно 70 мільярдів гривень на рік із державної скарбниці на субсидії – це забагато. Тож кількість субсидіантів має скоротитися приблизно на 20%, або на 1,2-1,4 мільйона родин, говорять фахівці.

Як у Кременчуці зменшують субсидію

До «Вісника Кременчука» зателефонувала літня жінка, яка мешкає у будинку №3 на вулиці Родимцева. Вона розповіла, що у грудні минулого року їм встановили загальнобудинковий лічильник тепла.

До цього пенсіонерці була нарахована субсидія приблизно у 1200 гривень.

Після встановлення лічильника на даному будинку в Департаменті соціального захисту населення перерахували й державну допомогу субсидіантам. Оскільки до цього враховували затверджені урядом норми споживання теплової енергії. Для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії – 30,32 грн за 1 кв. м за місяць упродовж періоду надання послуги.

Після встановлення загальнобудинкового лічильника враховують фактичне споживання тепла. Для нашої співрозмовниці такий підхід вилився у зменшення субсидії практично вдвічі. І наразі вона складає вже 600 гривень.

На що матиме право соціальний інспектор:

– контролювати призначення соціальної допомоги;

– перевіряти відомості, які впливають на встановлення права на отримання соціальної підтримки;

– ініціювати обстеження соціальним аудитором матеріально-побутових умов сімей;

– відвідувати одержувачів соціальної підтримки за місцем проживання з метою визначення достовірності відомостей про ступінь нужденності й можливості знаходження додаткових джерел для існування;

– безкоштовно отримувати дані, необхідні для встановлення права на соціальну підтримку.

До слова, в Україні, залежно від сезону, субсидії отримують від 40% до 65% населення. Ця цифра майже в три рази вище «норми». Українська програма, як кажуть в Європейському банку реконструкції та розвитку, не відповідає «кишені країни». Знизити кількість пільговиків можна за рахунок більш жорсткого контролю і умов для отримання знижки.

Опалення вимкнуть, а субсидію перерахують

Опалювальний сезон закінчився. Відповідно до букви закону, органи соціального захисту перераховують розмір знижки. Фактично, споживачам не доведеться платити більше, бо перерахунок робитимуть з урахуванням «старих» доходів – за першу половину минулого року.

Невикористану суму знижки повернуть державі. До слова, раніше невикористані субсидії залишали на рахунках українців, ними можна було скористатися в наступному місяці. В уряді заявляли, що така норма стимулює економію. Тобто якщо в цьому місяці «намотав» менше води, то в наступному розмір субсидії збільшувався, а розмір обов’язкового платежу скорочувався. Зараз же в бюджет повернуть усю унижку. На рахунках українців залишать тільки еквівалент 100 кубометрів газу або 150 кВт * год. електроенергії, і то за умови, що субсидіант використовує струм або блакитне паливо для опалення.

Уже з наступного місяця знижку призначатимуть з урахуванням доходів за друге півріччя 2017 року. За цей час зросли середні зарплати, осучаснили пенсії. Для прикладу розрахуємо, яку субсидію отримувала сім’я з двома середніми пенсіями до перерахунку і після нього. Так, середня пенсія до «осучаснення» була на рівні 1,8 тисячі гривень. Два пенсіонери з такими виплатами могли оформити субсидію і платити за комуналку менше 200 гривень. Після «осучаснення» середня пенсія зросла до 2,4 тисячі гривень. А за комуналку доведеться платити вже 500 гривень. І якщо цієї суми достатньо для того, щоб оплачувати комунальні послуги в межах норми, то знижку можуть зовсім забрати.

 

Все по темі: субсидії гроші 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
16 Січня, 2019 Середа
15 Січня, 2019 Вівторок
більше новин