Установлення бойлера: що потрібно знати

Уже з 18 квітня оселі кременчужан почали відключати від гарячого водопостачання. Місто готує мережі до нового опалювального сезону. Мешканці нагірної частини вже шукають ємності для підігрівання води. А ті, хто більш заможний, купують бойлери. Що потрібно для встановлення приладу для підігрівання води та скільки коштує дане задоволення – дізнавався «Вісник».

Сьогодні неможливо уявити життя без гарячої води. Адже вона потрібна і для миття посуду, і для готування, і для купання… Її відсутність викликає сильний дискомфорт, і люди стають заручниками ситуації. Щоб таких проблем не виникало, установлюють бойлери, які забезпечують квартиру або приватний будинок гарячою водою постійно. І тоді жодні планові відключення води не зможуть вплинути на звичний ритм життя.

Консультація з майстром

«Вісник» зателефонував сантехніку, аби дізнатися, що потрібно для встановлення бойлера і скільки коштуватимуть його послуги.

За словами майстра, для того, аби щось сказати, йому бажано прийти і подивитися. Адже необхідно бачити, чи потрібні труби, чи вони вже є. Те ж саме стосується і підводу. Чи є він, і якщо є, то звідки підведений. Тож насамперед треба побачити, що потрібно для його встановлення.

На запитання, чи доведеться перекривати воду в усьому будинку, якщо це багатоповерхівка, майстер відповів, що не треба. Воду перекривають лише у квартирі, де встановлюють бойлер.

Також він зазначив, що найкраще – приїхати та оглянути місце роботи, а потім разом з’їздити і купити все необхідне для встановлення, у тому числі й сам бойлер.

Скільки коштує

«Якщо встановлення і труби підведені, – говорить сантехнік, – то послуги будуть коштувати 300 гривень, якщо ж ні – то від 500 до 700 гривень. Зважаючи на те, куди треба вести труби. Тут важко сказати, не побачивши».

Як правильно встановити бойлер

Бойлер – це електричний пристрій, і його монтаж та підключення мають певні тонкощі. Водонагрівачі можуть бути накопичувальні або ж проточні. Розрізняють їх за принципом роботи та кількістю спожитої електроенергії. У проточних вода нагрівається, а в накопичувальних відбувається нагрівання уже налитої води в бак.

Спочатку потрібно визначитися з місцем, де розташовуватиметься бойлер. Він повинен бути зручним у використанні та не заважати своїм розміщенням. Потрібно враховувати його габарити. Встановлювати бажано якнайвище. Якщо ж водонагрівач об’ємом 80 літрів, то стіна повинна витримувати навантаження в 160 кг. Також обов’язково перевіряється стан електропроводки (спеціалістами).

Бойлер вішають просто на стінку. Разом із ним йдуть «лапи» для кріплення, так би мовити, спеціальні планки, завдяки яким його кріплять. Також заздалегідь встановлюють розетку із заземленням неподалік від бойлера.

Все купити з нуля

Також «Вісник» завітав до одного з магазинів побутової техніки Кременчука, щоб дізнатися, скільки ж коштують бойлери та необхідне приладдя для встановлення. У цьому йому допоміг консультант магазину, який розповів про те, що необхідно, якщо встановлювати все з нуля.

За словами консультанта, найперше – це визначитися з параметрами, ємністю та потужністю бойлера. Він може бути об’ємом від 10 літрів (зовсім маленький), такі зазвичай беруть на кухню. Загалом туди, де не використовують великий об’єм води. Якщо ж бойлер потрібен для ванної кімнати, то його об’єм повинен становити від 50 літрів. Загалом загальна європейська норма води на одну людину – 16 літрів. Тож вибір також залежить від того, скільки людей проживає у будинку. Наприклад, якщо потрібно, щоб покупалося 10 чоловік, бойлер повинен бути ємністю 160 літрів.

Зазвичай бойлери об’ємом від 50 і 80 літрів коштують майже однаково. Їхня ціна суттєво не відрізняється. У середньому – від 2000 гривень, проте є і дорожчі. Так, наприклад, ціна бойлера об’ємом 50 літрів коливається від 2340 до 5380 гривень. На неї також впливає характеристика пристрою. Якщо ж хочеться великий бойлер, об’ємом 100 літрів, то його ціна у середньому становить 6558 гривень.

Після того, як визначилися з бойлером, для його встановлення також необхідно купити металопластикові труби, клапани, гачки для кріплення та два крани – на вхід і на виходи. На вхід підводиться холодна вода, а на вихід – гаряча. Краники коштують у середньому по 100 гривень. Про все інше, що потрібно, зазвичай говорить сантехнік. Проте загалом у середньому на це знадобиться ще гривень 300 з копійками.

Також може знадобитися фільтр для води. За словами консультанта, якщо водопостачання централізоване, то він не буде потрібний, а якщо свердловина, то треба. Адже в ній вода буде жорстка, і для того, щоб бойлер не обростав накипом, бажано поставити фільтр. Тоді його не потрібно буде чистити. До фільтра йде прозора колба, до якої окремо додається касета або ж наповнювач води. Колби вистачає на півроку чи на рік. Усе залежить від жорсткості води.

Фільтр у середньому коштує від 135 гривень, а картридж до нього – від 293 гривень.

Також не слід забувати, що бойлер має бути під’єднаний до електроенергії. Тож тим, у кого немає розетки у тому місці, де буде встановлено бойлер, слід потурбуватись про те, щоб провести до нього електрику. Це також коштує гроші. Її можна купити від 30 гривень, а якщо хочеться, щоб була якісною, то гривень 200.

Розетку, якщо її немає, також може встановити сантехнік, це буде входити у вартість зазначених послуг.

У скільки обійдеться встановлення бойлера «з нуля»?

«Вісник» порахував.

Беремо, наприклад, бойлер ємністю 50 літрів, ціна його складає в середньому 2500 гривень, плюс 300 гривень вийде все те, що потрібно для його встановлення, а також гривень 200 – фільтр для води. У сумі виходить 3 000 гривень. До того ж робота майстра – від 500 до 700 гривень.

Якщо ж труби до бойлера були підведені й купувати їх не треба, то його вартість складе 3 300 гривень.

Отже, встановлення бойлера обійдеться приблизно у 3 600 гривень.

 

Встановити самому

На просторах Інтернету можна побачити безліч інструкцій та відео зі встановлення бойлера. Проте, щоб зайнятися цим самостійно, потрібно бути впевненим у своїх силах. Адже якщо з електричними та установлювальними роботами людина далеко не на «ти», то краще за це не братися. Тим паче, що приказку про те, що скупий платить двічі, ніхто не скасовував. У такому випадку обов’язково потрібно звернутися до спеціаліста, який без зайвих проблем встановить бойлер.

Також варто зауважити, що якщо підведення не готове, тобто система труб не підведена, то все набагато складніше. І виконувати подібні роботи категорично заборонено. Виняток може бути, лише коли людина за освітою сантехнік. До того ж, щоб якісно з’єднати труби, потрібне дороге обладнання, яке використовують спеціалісти.

Все по темі: вода  споживач 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин