У Кременчуці вирішать, як правильно називати мешканців: кременчуківці, кременчужани чи кременчукці

Планується проведення круглого столу, до участі в якому запросять відомих мовознавців, в тому числі і кременчуцьких, представників громадськості.

У Кременчуці громадські активісти знову піднімають питання щодо того, як повинні називатися жителі Кременчука.

За інформацією прес-служби міськради, вони наполягають на тому, що звична для жителів міста назва кременчужани – це калька з російської мови і вона не має права на існування.

Товариство української мови запропонувало  міській владі використовувати у офіційних документах та зверненнях лише кременчуківці, кременчучани, кременчукці та інші, посилаючись, в тому числі, і на відповіді Інституту української мови.

Думки членів комісії з питань найменування об’єктів міського підпорядкування, увічнення пам’яті видатних діячів і подій, встановлення пам’ятних знаків у місті Кременчуці, на якій сьогодні розглядалося це питання, розділилися. Крім того, прозвучала думка, що це питання не входить до компетенції вищезазначеної комісії, тому було прийняте рішення про необхідність більш широкого обговорення цього питання.

Секретар міської ради Юрій Гриценко запропонував провести круглий стіл, до участі в якому запросити відомих мовознавців, в тому числі і кременчуцьких, представників громадськості, на якому і обговорять це питання. Крім того, планують звернутися до Інституту української мови з пропозицією, як виключення, називати жителів міста як і раніше – кременчужанами.

 

Все по темі: Кременчук  обговорення  як правильно назвивати мешканців 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
25 Березня, 2019 Понеділок
24 Березня, 2019 Неділя
більше новин