В Україні посиляться вимоги до шкільного харчування

 

Перевіряти постачальників продуктів для дітей будуть по-новому

Контроль за безпекою харчування в навчальних закладах з 20 вересня 2019 здійснюватиметься за новими правилами. Така вимога передбачена законом “Про основні засади та вимоги до безпеки і якості харчових продуктів“, повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Найважливішим нововведенням для операторів, що надають послуги харчування, стане введення міжнародної системи Hazard Analysis and Critical Control Points (НАССР). Ця система ідентифікує, оцінює і контролює небезпечні фактори, які є визначальними для безпеки харчових продуктів.

Крім впровадження системи НАССР, суб’єкт господарювання, який надає послуги харчування в навчальних закладах, має бути внесений до Державного реєстру потужностей операторів ринку (або, в разі необхідності, отримати експлуатаційний дозвіл). Також оператор ринку повинен мати можливість встановити інших операторів ринку, які постачають йому харчові продукти, тобто забезпечити простежуваність.

Щоб оператори ринку встигли пристосуватися до нових вимог, в Україні вводяться перехідні періоди. Так, для потужностей, у складі яких є необроблені інгредієнти тваринного походження (крім малих потужностей), нові вимоги вже вступили в силу з 20 вересня 2017 року.

Для потужностей, які здійснюють діяльність з харчовими продуктами, в складі яких відсутні необроблені інгредієнти тваринного походження (крім малих потужностей) вимоги запрацюють з 20 вересня 2018 року.

Для малих потужностей встановлений перехідний період до 20 вересня 2019 року. Більшість суб’єктів господарювання, які надають послуги харчування в освітніх закладах, належать саме до цієї категорії.

Нагадаємо, крім того, в Україні можуть ввести обов’язкове харчування для школярів. Зробити це хочуть для боротьби із захворюваннями травної системи у дітей. Якщо ще в початкових і середніх класах (з 1 по 9) хворіє всього 14,6% дітей, то в старших ця цифра виростає до 29%.

При цьому безкоштовного шкільного харчування стає менше. Раніше безкоштовно могли харчуватися абсолютно всі учні молодших класів, але тепер такі рішення приймає місцева влада.

 

Все по темі: харчування  шкільне 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
25 Березня, 2019 Понеділок
24 Березня, 2019 Неділя
більше новин