На що чекати пенсіонерам

Останнім часом Кременчуком ширяться чутки про те, що начебто міське управління Пенсійного фонду буде ліквідовано, а люди з усіма питаннями звертатимуться у банки. Буцімто там організують спеціальне робоче місце для штатного працівника, який займатиметься винятково пенсійними питаннями. За роз’ясненнями «Вісник Кременчука» звернувся до керівника міського управління Пенсійного фонду України  Романа Ареп’єва.

Не ліквідація, а реорганізація

Чутки, як правило, не з’являються на порожньому місці. Це пов’язано, зокрема, і з Пенсійним фондом. Але відбудеться не ліквідація, а внутрішня реорганізація, яка пов’язана лише з керівною ланкою відомства, говорить Роман Ареп’єв.

Наразі міське управління Пенсійного фонду має статус юридичної особи і є самостійною структурною одиницею. Після реорганізації усі місцеві пенсійні фонди об’єднають в одне Головне управління Пенсійного фонду Полтавської області. І воно стане єдиною юридичною особою на Полтавщині, з єдиним керівником, кабінет якого буде у Полтаві. А на місцевому рівні залишиться відділ обслуговування населення, начальник якого підпорядковуватиметься керівнику Головного управління Пенсійного фонду області.

Щоправда, коли це відбудеться, поки що невідомо. Існує лише проект постанови Кабінету Міністрів щодо реорганізації Пенсійного фонду. Але і його не бачили на місцях.

Для людей же абсолютно нічого не зміниться. Виходячи на заслужений відпочинок, громадяни мають звернутися до місцевого відділу Пенсійного фонду та надати відповідні документи. А відомство вже визначить розмір пенсії.

Банки не у справі

На думку Романа Ареп’єва, залучати банки до пенсійної справи є досить проблематичним. Для того, щоб приймати людей із цих питань, там потрібно організувати комп’ютеризоване робоче місце з Інтернетом, передане на баланс Пенсійного фонду. Воно має бути обладнане комплексною системою захисту інформації, аби працівник мав доступ до бази даних, що потребує вкладання значних коштів. Тож для банку це просто недоцільно.

У банках можливе надання елементарних послуг, наприклад, прийом заяв на видавання довідок із Пенсійного фонду або пенсійних посвідчень. Але й такі варіанти не досить зручні, оскільки, прийшовши у Пенсійний фонд, людина за 3-5 хвилин отримує необхідну послугу. А якщо це робити через банк, туди треба ходити принаймні двічі.

Не буде страхового стажу – на пенсію у 65 років

Пенсійна реформа триває. Багато тих, хто сподівався на швидку пенсію, можуть чекати її довгенько. Минулого року страховий пенсійний стаж у тих, хто виходив на пенсію, мав дорівнювати 15 рокам. Тобто якщо людина офіційно відпрацювала такий строк, сплачуючи із зарплати внески до Пенсійного фонду, вона мала право вийти на пенсію у 60 років (для чоловіків). Тепер страховий пенсійний стаж повинен бути не менше 30 років. Якщо такого немає, то людині призначать мінімальну пенсію лише після досягнення 65 років, говорить Роман Ареп’єв. Зараз вона становить 1373 гривні. Хоча законодавство наразі досить часто змінюється. Можливо, для тих, хто не має необхідного стажу, надалі призначатиметься не мінімальна пенсія, а державна соціальна допомога, яку виплачуватиме управління соціального захисту, а не Пенсійний фонд.

Утім, це не остання межа. У планах уряду – поступове підвищення мінімального страхового стажу до 35 років у 2035 році.

Купити стаж

Передбачається можливість сплати страхових внесків за попередній період, починаючи із січня 2004 року. Щоб офіційно придбати стаж, треба укласти договір із податковою про добровільну сплату страхового внеску.

Орієнтовно ви маєте сплатити 33,2 % від мінімальної заробітної плати. Наразі це приблизно 458 гривень на місяць (за мінімальної зарплати 1373 гривні). Тобто за рік виходить близько 5,5 тисяч гривень. Наприклад, за 2004 рік було 828,16 гривні, за 2008 рік – 2121,48 гривні, а за 2012 рік – 4374,78 гривні.

Добровільно сплачувати страхові внески, а відтак купувати страховий стаж можуть майже всі. Це студенти, які навчаються й не хочуть втрачати ці роки. Це безробітні, які не працюють і не перебувають на обліку в Центрі зайнятості, а живуть, скажімо, за гроші рідних. Це люди, які працюють неофіційно й отримують зарплату в конвертах. А віднедавна добровільно сплачувати внески можуть і заробітчани.

Не можуть добровільно платити лише офіційно працевлаштовані люди. Про них повинен подбати роботодавець.

Чи варто зв’язуватися з приватними пенсійними фондами

Наразі в нашій країні функціонує так звана солідарна система Пенсійного забезпечення. Тобто люди, які працюють, відраховують кошти із зарплати до Пенсійного фонду, який розподіляє їх між пенсіонерами. Між тим планується впровадити дворівневу пенсійну систему. Частина відрахувань так і буде спрямовуватися до солідарної системи, а іншу частину відкладатимуть на персональний рахунок працівника до недержавного накопичувального фонду. Гроші там акумулюватимуться, і щоб вони не знецінювалися, їх інвестуватимуть в акції, облігації, нерухомість тощо, аби отримати прибутки. Але такого розподілу поки що немає, і чи буде він із 2019 року – невідомо, говорить Роман Ареп’єв. Хоча така система планується вже давно, але увесь час її впровадження відкладають.

Утім, приватні пенсійні фонди в Україні працюють уже давно. І за бажання люди могли спробувати, окрім офіційної пенсії, додатково відкладати собі на старість. Сюди підходить саме слово «спробувати». Адже можна навести один яскравий приклад такої співпраці.

У 2008 році один із приватних пенсійних фондів, який носить ім’я потужного банку, умовив укласти угоду на 20 років. І показав дуже привабливу калькуляцію. Потрібно було сплачувати лише 30 гривень на місяць, і через 20 років фонд обіцяв виплачувати десь 11 тисяч пенсії на місяць (упродовж 10 років). Внески, дійсно, інвестуються для отримання прибутку. Фонд щороку письмово звітує про те, скільки додатково отримано на рахунок майбутнього пенсіонера.

І ось минуло 10 років. На рахунку накопичилося… лише 5 тисяч гривень із копійками. І тепер виникає запитання: звідки будуть братися обіцяні 11 тисяч гривень пенсії щомісяця?

Насправді ж вийшло так, що потужна інфляція за ці роки «з’їла» купівельну спроможність тієї суми, яка накопичилася на приватному рахунку. І прибутки від інвестиційної діяльності ніяк не покривають знецінення вкладу. Адже 30 гривень раніше – все одно що 3 гривні зараз. Тож чи можна довіряти довгостроковим обіцянкам?

Все по темі: гроші  пенсія 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
19 Червня, 2019 Середа
18 Червня, 2019 Вівторок
більше новин