18 травня кременчужани вшанують пам’ять жертв політичних репресій

Участь у ньому візьмуть керівники міста, депутати міської ради, громадські активісти, трудові, студентські, учнівські колективи Кременчука та інші.

18 травня о 09:00 кременчужани вшанують пам’ять жертв політичних репресій, зібравшись на меморіальний захід біля пам’ятних знаків «Жертвам сталінських репресій 1933 – 1937 років» і «Героям Небесної сотні».

За інформацією прес-служби міськради, участь у ньому візьмуть керівники міста, депутати міської ради, громадські активісти, трудові, студентські, учнівські колективи Кременчука та інші.

Для довідки: реабілітація жертв терору почалася та набула широкого розмаху в 1954 році.  У другій половині 60-х років перегляд справ репресованих припинився. Відновилася ця робота лише наприкінці 1980-х років. Зі звинувачувальних документів репресованих було знято гриф секретності і стала відома правда про мільйони вбитих і замучених у таборах, невинно звинувачених людей.

Також кременчужанам нагадують, що 17 квітня 2018 року  у  Кременчуці було презентовано книгу кременчужанки Лідії Гришко «Хотілося б усіх поіменно назвати». У цій книзі зібрані  історичні документи, спогади рідних про жителів Кременчука та Кременчуцького району, які в часи Великого терору зазнали політичних репресій, були закатовані в таборах, розстріляні чи просто зникли безвісти. До книги увійшло понад 3 тисячі імен наших земляків, які постраждали від  тоталітарного режиму.

 

 

 

Все по темі: вшанування  Кременчук  пам’ять жертв політичних репресій 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
20 Березня, 2019 Середа
19 Березня, 2019 Вівторок
більше новин