Євгеній Холод: Ціна тоталітаризму – мільйони загиблих

У Полтаві презентували книгу «Польська операція».

«Ціна тоталітаризму – мільйони загиблих».

Про це заявив перший заступник голови Полтавської обласної ради Євгеній Холод на презентація книги «Польська операція» в Полтавській області в 30-х рр. ХХ ст.», яка відбулася в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського.

«Жахливі часи випали на долю українського народу в ХХ столітті: Перша світова війна, більшовицький переворот, комуністична навала і як наслідок – втрата незалежності нашої молодої держави, колективізація, голодомори, репресії та концтабори – мільйони загиблих, ні в чому не винних співвітчизників, в числі яких громадяни польської національності. Все це – свідчення антинародної політики, яка проводилася за часів тоталітарного режиму, – зазначив Євгеній Холод. – Саме тому ми повинні не допустити диктатури та вождизму, що несуть репресії, бути толерантними, виваженими і мудрими».

Євгеній Холод висловив вдячність авторському колективу книги за ґрунтовне документальне дослідження, яке, за його словами, дає кожному з нас розуміння тих страшних подій та є пересторогою сучасникам.

У книзі «Польська операція» в Полтавській області в 30-х рр. ХХ ст.», створеної на підставі архівних матеріалів Служби безпеки України, представлені сто архівних кримінальних справ стосовно етнічних поляків, репресованих під час проведення «Польської операції» на Полтавщині: звинувачених у тероризмі, шпигунстві та контрреволюційній діяльності та їхніх дружин, яким інкримінували «не донесення» на своїх чоловіків.

Книгу видано за сприяння Полтавського обласного осередку Спілки Поляків України. Її буде надіслано до бібліотек навчальних закладів області.

У презентації книги взяли участь Генеральний консул республіки Польща в місті Харкові пан Януш Яблонський, керівник авторського колективу книги, завідувач кафедри українознавства Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, доктор історичних наук, професор Володимир Маслак, голова Полтавського обласного осередку Спілки поляків України Віктор Маренич, депутат обласної ради Ігор Горжій, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадських організацій, педагоги,  журналісти.

 

Все по темі: "Польська операція"  презентація книги  ціна тоталітаризму 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
21 Листопада, 2018 Середа
20 Листопада, 2018 Вівторок
19 Листопада, 2018 Понеділок
більше новин