У Кременчуці у дитини виявили «свинку»

Захворіла дитина, яка відвідує один із навчально-виховних закладів міста.

Про це повідомила міський позаштатний епідеміолог Лариса Коровіна.

Епідемічний паротит («свинка») – дитяча вірусна інфекція, що характеризується гострим запаленням слинних залоз.

До цього 2 випадки епідемічного паротиту в місті зареєстрували в 2015 році, у 2007 та 2008 роках захворіло по 1 особі, а у 2009 році – 5.

«Єдиним надійним захистом від захворювання є імунізація проти епідемічного паротиту, яка внесена до Національного календаря профілактичних щеплень. Щеплення проти епідемічного паротиту є обов’язковим та проводиться дітям в 1 рік та в 6 років. Протягом останніх 20 років в Україні для  щеплень використовується комплексна вакцина проти кору, паротиту та краснухи «Приорікс» виробництва Бельгії, яка в достатній кількості є  в лікувальних закладах м.Кременчука. Вакцина характерізується високою імунологічною та епідеміологічною ефективністю. Тільки своєчасне  проведення щеплень може надійно захистити дитину від епідемічного паротиту та непріємних ускладнень цього захворювання», – звертає увагу лікар-епідеміолог.

Інфікування відбувається повітряно-крапельним шляхом, вірус знаходиться в слині та розповсюждується при розмові та при катаральних явищах. Сприйнятливість до цього захворювання складає близько 50-60% (тобто 50-60% осіб, які перебували в контакті з захворілим на епідемічний паротит, які не хворіли раніше та не щеплені проти цієї інфекції, можуть захворіти).

Від моменту контакту з хворим «свинкою» до початку захворювання може пройти 11-23 дні.

«Свинка» починається гостро з підвищення температури тіла до 39 градусів і вираженого білю в області вуха або під ним, що посилюється при ковтанні або жуванні. Одночасно посилюється слиновиділення або з’являється сухість у роті. Достатньо швидко наростає набряк в області верхньої частини шиї і щоки, дотик до цього місця викликає у дитини біль. Неприємні симптоми проходять протягом чотирьох – семи днів: знижується температура тіла, зменшується набряк, проходить біль.

Проте достатньо часто епідемічний паротит закінчується запаленням залозних органів, таких як підшлункова залоза (з розвитком панкреатиту), статеві залози. Перенесений панкреатит в деяких випадках приводить до цукрового діабету. Запалення статевих залоз частіше трапляється у хлопчиків, з’являються клінічні ознаки орхіту (запалення статевих органів). Це істотно ускладнює перебіг захворювання, а в подальшому, в деяких випадках може загрожувати безпліддям. В особливо важких випадках «свинка» може ускладнитися вірусним менінгітом (запалення м’яких оболонок головного мозку), який протикає важко та вкрай рідко може закінчиться летально.

Специфічного лікування епідемічного паротиту немає.

Після перенесеного захворювання формується стійкий імунітет, який зберігається протягом життя, але ускладнення хвороби можуть привести до інвалідності.

Все по темі: вакцинація  діти  Епідемічний паротит  свинка  хвороба 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
24 Червня, 2019 Понеділок
23 Червня, 2019 Неділя
більше новин