У Кременчуці з’явиться меморіал «ДНК пам’яті»

Він буде встановлений на честь героїв АТО та учасників Революції гідності.

Другий рік поспіль триває відкритий конкурс на визначення проектів меморіальних  форм для увічнення пам’яті  учасників, загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції та Революції гідності в Україні. За попереднім рішенням конкурсної комісії, яка врахувала думку громадськості міста, меморіальна форма на честь подвигу учасників Революції гідності має бути встановлена в  сквері ім. Олега Бабаєва, а на честь героїв АТО – в парку «Ювілейний».

За інформацією прес-служби міськради, за час проведення відкритого конкурсу його учасниками було надано чимало ескізів художніх композицій, а для вивчення незалежної думки серед кременчужан щодо визначення найкращої пропозиції серед запропонованого на сайті Кременчуцької міської ради було проведене громадське обговорення.

У рамках засідання робочої групи були розглянуті проекти  меморіальних форм, що набрали більшу кількість голосів під час громадського обговорення.  Серед таких члени робочої групи підтримали роботу  на честь пам’яті героїв АТО під назвою «ДНК пам’яті». Її  автором є  заслужений скульптор України Володимир Биков. За його задумом, у меморіальній композиції будуть відображені різні історичні періоди визвольної боротьби українського народу від козацьких часів до подій сьогодення у поєднанні з особливими характеристиками Кременчука. Вінцем пам’ятника стане Ангел-охоронець як символ,  що захищає землю від будь-яких зовнішніх посягань.

Щодо меморіальної форми на честь подвигу учасників Революції гідності, то на засіданні робочої групи схвальні відгуки отримала одна з робіт кременчуцького автора Сергія Брильова, а стенди з портретами Героїв Небесної Сотні залишаться  поблизу пам’ятного знаку «Жертвам Сталінських репресій».

Наступним етапом на шляху реалізації проектів меморіальних форм стане підготовка авторами робочих ескізів, які будуть знову винесені на обговорення громади.

 

 

 

 

 

Все по темі: "ДНК пам'яті"  Кременчук  меморіал 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин