Кондиціонери: що потрібно знати

Літо ще навіть не почалося, а на вулиці вже досить спекотно, не кажучи вже про домівку. Рятуватися від спеки допомагають кондиціонери та вентилятори. У скільки кременчужанам обійдеться встановлення кондиціонера, робота майстра, як часто пристрій потрібно чистити та яку шкоду він завдає здоров’ю – дізнавався «Вісник».

Ціна комфорту

Вартість кондиціонерів досить різна. Усе залежить від потреб людини та, звісно ж, суми, на яку вона розраховує. Загалом їхня ціна починається від 5 800 гривень (обслуговувальна площа становить 21 кв. м), а далі тільки зростає. Їх можна придбати як до 10 тисяч гривень, так і дорожче. Наприклад, деякі з них коштують 17 тисяч гривень та навіть 32 тисячі гривень.

Робота майстра

«Вісник» завітав до одного з кременчуцьких супермаркетів, аби поцікавитися у продавця-консультанта щодо вибору кондиціонера.

За словами Олександра, висока надійність та повноцінна робота кондиціонера залежить не тільки від виробника і бренда обладнання. Важливу роль виконує його грамотний монтаж та правильна експлуатація. Адже якісне встановлення кондиціонера – процес, виконувати який бажано досвідченим професіоналам або ж людям, які мають навички технічної роботи. Адже навіть через незначні помилки під час монтажу можна зіпсувати дорогу техніку.

Також, за його словами, заощадивши гроші на встановленні, можна зіткнутися з низкою проблем. Від неправильної теплоізоляції до неправильного під’єднання до електромережі.

Зателефонувавши до майстра зі встановлення кондиціонерів, «Вісник» поцікавився вартістю такої послуги. За словами фахівця, щоб сказати точно, у скільки обійдеться встановлення, йому потрібно приїхати і подивитися на місце, де розміщуватиметься кондиціонер. Адже існує багато факторів, від яких залежить ціна. Приїхавши, він зможе її назвати. А також сказати, у скільки обійдеться потрібний кондиціонер (якщо він ще не придбаний). Або ж допомогти його обрати. Загалом вартість встановлення – в середньому 1600 гривень.

Усе в сумі

Тож якщо врахувати мінімальну ціну приладу, а саме – 5 800 гривень, плюс роботу майстра – 1 600 гривень, то в сумі вийде – 7 400 гривень. Якщо ж необхідно робити ще й розетку, придбати перехідник, то вкластися можна ще в 100 гривень. Саму ж розетку зможе зробити майстер.

Чищення кондиціонера

Не варто забувати, що кондиціонер обов’язково потрібно періодично чистити. Особливо після довгого зимового періоду, коли він не працює. Адже всі забруднювачі, які накопичує прилад, скупчуються на фільтрах. Коли вони засмічуються, кондиціонер починає ганяти по будинку пил, в нього послаблюється повноцінний повітряний потік. У результаті у тих, хто перебуває поблизу, можуть виникнути такі неприємні прояви, як: сльозоточивість очей, пирхота в горлі, відчуття неприємного металевого присмаку в роті. Усе це потім здатне викликати серйозні проблеми зі здоров’ям.

Як часто потрібно чистити кондиціонер та скільки це буде коштувати? За словами спеціаліста, періодичність чищення залежить від частоти використання. Зазвичай процедуру проводять один раз на рік. Проте бажано, щоб це було частіше. Адже кондиціонер накопичує неймовірну кількість пилу та бруду. У результаті мешканцям доводиться усім цим дихати. Тож в ідеалі його слід чистити хоча б раз на квартал. Коштує ще 250 гривень.

Шкода кондиціонера

Кондиціонери – це, звичайно, дуже комфортно. Проте вони не завжди безпечні. Особливо якщо використовувати їх без потрібних знань.

Наприклад, одна з кременчужанок розповіла «Віснику», що постійно хворіє через цей прилад. Починаються кон’юнктивіт та нежить. Варто лише посидіти навпроти нього.

І, справді, існує ряд факторів, які можуть шкодити здоров’ю, якщо кондиціонером користуватися неправильно. А саме:

– збільшує ризик появи застудних захворювань. Людина, що потрапляє в кімнату з кондиціонером зі спекотної вулиці, піддається різкому впливу холодного повітря. Таке охолодження тіла може стати причиною захворювань застудних і запального характеру. Чим сильніший перепад температури повітря, тим вищий ризик;

– накопичує пил. Правила експлуатації свідчать про те, що даний прилад необхідно періодично чистити від пилу.

Особливо після зимового періоду, коли він стояв без діла. Забруднення фільтрів призводить до того, що система починає ганяти по кімнаті запорошене повітря. Крім цього, прилад починає працювати не на повну потужність. Це може призвести до алергічних реакцій, появи металевого присмаку в роті та інших проблем зі здоров’ям.

– розсадник бактерій. Разом із пилом у кондиціонері накопичується неймовірна кількість хвороботворних бактерій. Ці пристрої повинні очищати раз на квартал. Однак насправді це роблять рідше, ніж раз на рік. Разом із холодним повітрям кондиціонери викидають у приміщення різні мікроби, які можуть стати причиною серйозних захворювань;

– алергени. Ті люди, які схильні до алергічних реакцій, одразу реагують на забруднене повітря. Для них такий кондиціонер може стати джерелом страждань;

– фреон. Цим газом заповнюють кондиціонер, як і морозильні камери холодильників. Коли фреон контактує з відкритим полум’ям, то утворює хімічну речовину фосген, що має задушливу дію. Під час витоку фреон швидко витісняє з кімнати чисте повітря. Особливо небезпечно ставити кондиціонери в кімнату, обсяг якої менше 3 м3.

– сушить повітря. Така ситуація призводить до пересихання слизових, які швидко піддаються впливу мікробів. Крім цього, погіршується стан шкірних покривів.

Боротися з пилом власноруч

Якщо ж хочеться заощадити на роботі майстра, кондиціонер можна почистити й самому. Проте при цьому варто дотримуватися відповідних правил. Потрібно підняти кришку (вимкненого кондиціонера) і дістати з нього фільтр. Потім зібрати пил із фільтра пилососом і промити його під струменем води (можна додати крапельку мийного засобу).
Далі фільтр необхідно просушити природним шляхом. А вже потім поставити його назад, закрити кришку і користуватися приладом далі.

Якщо ж під час роботи кондиціонер почав виділяти неприємні запахи, в аптеці треба купити антисептик на спиртовій основі або ж спеціальний засіб для дезінфекції кондиціонерів. Їхня вартість у середньому починається зі 100 гривень. Придбавши їх, потрібно увімкнути кондиціонер на максимальну потужність і розбризкати засіб поблизу нього так, щоб краплі затягувалися всередину пристрою.

Проте не варто забувати, що заощаджувати на професіоналах – це не завжди добре. Особливо, якщо хочеться, щоб кондиціонер слугував доволі довго.

Зменшити негативний вплив

Для цього необхідно дотримуватися наступних правил:

– температуру в приміщенні можна знижувати не більше ніж на 10 градусів у порівнянні з вулицею. Нижній поріг температури, виставленої на кондиціонері, повинен бути не нижче 20 °С. Інакше це загрожує загостренням хронічних захворювань і алергічних реакцій;

– необхідно раз на три місяці чистити фільтри, а раз на рік здійснювати професійне обслуговування приладу;

– не можна направляти холодне повітря на людину. Тому відповідне місце для приладу треба обирати заздалегідь. Найбільш невдалою у такому випадку є ділянка над робочим столом чи ліжком;

– не варто спати з увімкненим кондиціонером;

– бажано охолоджувати приміщення в момент відсутності в ньому людей;

– якщо кондиціонер працює постійно, треба періодично відкривати вікна для припливу свіжого повітря;

– необхідно дбати про підтримання вологості повітря.

Найкраще купувати кондиціонер із функцією іонізації.

Якщо враховувати ці фактори, то шкода кондиціонера (у разі його правильного використання та своєчасного обслуговування) для здоров’я мінімальна.

Допоможуть підручні засоби

Через те, що використання кондиціонера практично унеможливлює надходження свіжого повітря, у приміщенні виникає ситуація нестачі кисню. Виправити таке становище можна за допомогою кімнатних рослин. На тверду п’ятірку з цим завданням впораються різні види фікусів. Також гарною профілактикою нестачі кисню в крові будуть щоденні вечірні прогулянки на свіжому повітрі. І навіть використання деяких препаратів, що поліпшують кровообіг: різні кисневі коктейлі, аскорбінова кислота та інші. У спекотні дні не треба навантажувати свій організм важкими стравами з м’яса. Кориснішими для організму будуть овочі та фрукти.

Скільки коштує вентилятор

Якщо від спеки дуже втомилися, а коштів на придбання кондиціонера немає, то можна обмежитися вентилятором.
Ціна настільного вентилятора починається від 265 гривень, а підлогового – від 325 гривень. Проте варто зауважити, що підлогові вентилятори теж дуже різняться за своєю ціною. Їх можна придбати навіть за 4 тисячі гривень. Знову ж усе залежить від функцій та виробника. Проте якщо вентилятор потрібний лише для того, щоб хоч якось «поганяти» повітря, то підійде і недорогий.

Ще один варіант

Щоб урятуватися від спеки, можна спробувати ще один варіант. А саме, зволожувач повітря. Він звичайно, повітря «ганяти» не буде. Проте дихати стане значно легше. Ціни розпочинаються від 500 гривень.

До нього також може знадобитися (якщо вдома немає) подовжувач, щоб зволожувач можна було поставити у зручне місце. Ціна подовжувача у середньому становить 100 гривень. Якщо ж потрібний і перехідник, то його вартість – 30 гривень.

 

КОРИСНI ПОРАДИ

Як охолодити приміщення у спеку

Попереду літо, а ціни на техніку й електроенергію аж ніяк не сприяють використанню кондиціонерів. З іншого боку, у спеку знижується продуктивність і буквально нічого не хочеться робити. А для багатьох людей ще й фізично дуже складно її витримувати. Пропонуємо скористатися простими порадами, які допоможуть створити прохолоду в оселі, а також зберегти сили для повсякденних справ і, головне, вберегти здоров’я у спекотні літні дні.

1. Ізоляція приміщення. На самому початку експерименту необхідно закрити всі вікна і двері. Провітрювати приміщення потрібно рано-вранці, пізно ввечері або вночі.

2. Приміщення не повинно поглинати сонячні промені. Перший варіант вирішення проблеми – жалюзі. Закриті білі пластини будуть слугувати не тільки елементом дизайну, але і відіб’ють більшу частину сонячних променів. Наступна опція – алюмінієва плівка. Вона хоч і не така естетична, як жалюзі, але більш ефективна проти прямих сонячних променів. Третій варіант – білі лляні штори. Вони непогано впишуться у будь-який інтер’єр і захистять приміщення від прямих сонячних променів.

3. Зняти всі килими. Вони не тільки є джерелами пилу, але й акумулюють та затримують тепло у приміщенні. Також без них можна насолодитися приємною прохолодою стелі.

4. Приміщення повинно бути зволожено. Цілюща волога знизить температуру на 2-3 градуси, а за відчуттями – і зовсім на 4-5. Звичайно, не варто перебільшувати, адже у «тропічному» приміщенні упродовж літа неодмінно з’явиться грибок. Головне – знати міру.

5. Розвішування мокрих рушників або простирадл.

Процедуру варто повторювати кожні півгодини. Також можна раз на півгодини полоскати штори. Це нелегко, але бажана прохолода компенсує ваші зусилля.

6. Спати на підлозі. Гаряче повітря піднімається вгору, тож якщо ви вирішите полежати на підлозі – «виграєте» ще кілька градусів. Можна навіть спати на ній – просто покладіть матрац і насолоджуйтеся прохолодою. Звичайно, доведеться трохи пожертвувати комфортом, але хіба можна виспатися у спеку?

7. Наповніть ванну холодною водою і відкрийте двері. Поруч із таким приміщенням температура опуститься ще на 2-3 градуси.

8. Заморозьте пляшки з водою і виставте в приміщенні. Таким чином, у кімнаті температура знизиться на всі ті ж 2-3 градуси. Важливо, що холодильник під час охолодження води витратить більше енергії, ніж потім «забере» пляшка. Таким чином, нагріється місце, де він стоїть. Щоб тепло не розходилося по всій квартирі, його необхідно ізолювати. Можна уявити, що місце проживання холодильника – тропіки, зате кімнати з пляшками – полюси, а мешканці житла – полярники. Дітям така концепція дуже сподобається.

9. Обмотати фольгою батареї, щоб вони не передавали дорогоцінний холод вгору і вниз по стояку. Звичайно, якщо у ваших сусідів не працюють кондиціонери – тоді будемо використовувати батареї у якості додаткового джерела прохолоди.

10. Покласти в ліжко крижані пляшки, а потім їх прибрати перед тим, як іти спати. Лягати у приємну прохолодну постіль стане справжнім святом після спекотного літнього дня.

Використання цих 10 порад перетворить вашу квартиру на справжній оазис у спекотне літо, а бажання швидше дістатися додому виявиться сильним, як ніколи.

Все по темі: жара  поради  техніка 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
20 Січня, 2019 Неділя
19 Січня, 2019 Субота
18 Січня, 2019 П’ятниця
більше новин