Трійця-2018: традиції та прикмети

У понеділок, 28 травня, відзначатимуть одне з найважливіших християнських свят – Трійцю. Традиції і прикмети цього великого дня передаються  з покоління в покоління.

Понад дві тисячі років тому свято було призначено апостолами в той день, коли до них спустився Святий Дух. Вважається, що саме на Трійцю Бог благословив учнів Христа на заснування церкви. Святкування традиційно проходить на 50-й день після Великого Воскресіння.

В Україні Трійця є офіційним вихідним днем. До того, як почали відзначати церковне свято Трійцю, цей період у слов’ян вважався кордоном між весною і літом. Люди прикрашали своє житло зеленню, веселилися і до ночі святкували настання теплих днів. Пізніше, з приходом християнської віри, народні та церковні традиції змішалися. І тепер рослинами та квітами на Трійцю прикрашають і храми.

Традиції свята

У перший день свята (Зелена неділя) ви можете прикрасити свій будинок гілками берези і польовими квітами. Береза в народі символізує оновлення і красу природи. Як і свято, яке церква пов’язує із жагою до життя і Божою благодаттю.
Також за народними традиціями в будинок обов’язково потрібно принести гілки клена, горобини і дуба. Ці рослини уособлюють енергію, здоров’я і силу.

Гілки встромляли у стріху, на воротах, біля вікон, за ікони. Підлогу або долівку в хаті встеляли запашними травами: осокою, любистком, м’ятою, пижмом, ласкавцями, татарським зіллям (аїр, у народі – лепеха).

Обряд прикрашання будинків пов’язаний із повір’ям, що душі померлих, які прийдуть у будинок, зможуть сховатися, вселяючись у трави. Ось чому не вносили до хати осику, вербу і крушину. Забороненим деревом подекуди вважалася осика, на якій, за повір’ям, повісився Іуда Іскаріот.

Через 3 дні після Трійці трави викидали або спалювали.
Субота перед святом є поминальним днем. Люди у храмах ставлять свічки за упокій померлих родичів. Особливо моляться за померлих передчасною смертю, вважаючи їх жертвами підступних русалок. У перший день свята також прийнято поминати родичів. Церква рекомендує сходити на кладовище і залишити померлим святкове частування.
У понеділок після Трійці, який у народі називали Клечальним, ходять до церкви й освячують поля на гарний урожай.

Третій день Зелених свят – Богодухів день. У нього святять воду, щоб очистити її від нечистих духів. Незаміжні дівчата вбираються і ходять у гості.

Що варто зробити у свято

Трійця – чудовий привід заготовити трав’яні чаї на зиму. Кажуть, що у свято всі рослини наділені особливою цілющою силою.
* * *
Жінкам, які мають дорослих дітей, після Трійці потрібно засушити шматочок пирога і подарувати його своєму синові або дочці на весілля. За прикметою, цей сухар принесе сімейне щастя і добробут.

* * *
Обряд у недільний святковий день підійде незаміжнім дівчатам, він пов’язаний із ворожінням. Для нього необхідно сплести вінок із польових квітів і кинути у воду. Якщо вінки зійдуться разом, то цього року потрібно чекати весілля.

* * *
Також на Трійцю не можна займатися домашніми справами, шити і працювати на городі.

Прикмети про погоду

Якщо у Трійцю дощова погода, буде урожай зернових і грибів. А якщо свято спекотне, то все літо виявиться посушливим.

* * *
Із Трійці починається справжнє літо.

* * *
Із Духового дня не тільки з неба, а й від землі тепло йде.

* * *
Прийде Трійця – буде і надворі, як на печі.

* * *
Вірити чи ні в дані прикмети – вирішувати вам. Головне – провести свято з гарним настроєм, у колі близьких людей. Адже цей день символізує радість, красу і Божу любов до природи і людей.

Все по темі: поради  свято 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
20 Січня, 2019 Неділя
19 Січня, 2019 Субота
18 Січня, 2019 П’ятниця
більше новин