У Кременчуці ухвалили програму попередження ротавірусної інфекції

Сьогодні на сесії міськради депутати довго сперечалися, чи потрібна місту програма попередження ротавірусної інфекції. І решті більшістю проголосували «за».

У депутатів викликала сумнів сума, яку передбачається витратити на здійснення заходів відповідно до програми – 6 мільйонів гривень. Ці кошти повинні витратитися на вакцинацію новонароджених. Однак у програмі не вказано ні кількість захворілих у Кременчуці на ротавірусну інфекцію, ні те, як діагностуватиметься це захворювання, ні те, скільки батьків погодиться на таке щеплення для своїх дітей. Адже при такому календарю, немовляті до пів року й так кожного місяця доводиться робити щеплення.

У програмі зазначено, що кожного року має бути щеплено 2 тисячі дітей. Однак депутат Олександр Коркішко зауважив, що минулого року в дитячій лікарні було діагностовано всього 17 захворювань на ротавірусну інфекцію. Щоправда таких випадків дедалі збільшується, цього року захворіло вже більше 30 малюків. А в особистих  розмовах Олександра Коркішка з педіатрами, вони самі говорили, що не погодились би вакцинувати своїх дітей. Діагностики цієї хвороби також немає.

Втім міський голова Віталій Малецький зауважив, що незабаром у дитячій лікарні завдяки спонсорам встановлять сучасне діагностичне обладнання з виявлення ротавірусної інфекції. А статистика тому й замала, що її не виявляють. Зазвичай цю хворобу плутають з діареєю. Насправді кількість захворілих дітей на ротавірусну інфекцію набагато більша.

Врешті депутатів вдалося переконати ухвалити програму.

 

Ротавіруси – група вірусних інфекцій , найчастіше викликають кишковий грип у дітей віком від 6 місяців до 2 років. Віруси вражають не тільки дітей , а й дорослих , у яких захворювання зазвичай протікає в легкій формі зі стертими симптомами. Захворювання, що викликається ротавирусами , є заразним . Кишковий грип передається через інфіковані продукти харчування (найчастіше молочні) , контактно -побутовим способом (через брудні руки) , також є відомості про передачу ротавірусної інфекції при кашлі та чханні .
Захворюваність ротавірусна інфекція носить сезонний характер , найбільшу кількість хворих реєструється в період з листопада по квітень.

Симптоми ротавірусної інфекції

У перебігу хвороби виділяють інкубаційний період тривалістю до 5 діб , гострий період тривалістю 3-7 доби і період відновлення (4-5 діб).

Початок захворювання звичайно гостре , характеризується різким підвищенням температури , блювотою , болями і бурчанням в животі , можливий розвиток діареї. Характер стільця допомагає діагностувати ротавирусную інфекцію. У перший день хвороби стілець рідкий жовтого кольору , в наступні дні стілець стає сіро -жовтим глінообразной консистенції. Крім кишкових проявів захворювання , хворих турбують нежить , першіння та біль у горлі , кашель.

 

Все по темі: інфекція  програма  ротавірусна 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
19 Вересня, 2019 Четвер
18 Вересня, 2019 Середа
більше новин