Профілактика захворювання на ботулізм

В місті Кременчуці за останні 10 років зареєстровано 7 випадків захворювання на ботулізм.

Кожен рік серед населення України реєструється найважче харчове отруєння, що викликане збудником ботулізму. Не став виключенням і 2018 рік, станом на 01 травня поточного року в Україні зареєстровано 10 випадків захворювання на ботулізм. В 2017 році в Україні були зареєстровані 112 випадків, з кількістю потерпілих 132 особи, у тому числі 10 дітей, померло 11осіб.

За інформацією прес-служби міськради, в місті Кременчуці за останні 10 років зареєстровано 7 випадків захворювання на ботулізм: 2009 рік –  2 випадки, 2012рік – 2 випадки, 2014рік – 1 випадок, 2015рік – 2 випадки. Цього року зафіксовано – 3 випадки захворювання на ботулізм.

Ботулізм – гостре токсико-інфекційне захворювання, зумовлене споживанням продуктів, які містять ботулотоксин. Ступінь протікання хвороби, як правило важкий, з наступними хронічними проявами та непоодинокими летальними випадками.

Захворювання зазвичай розвивається за короткий проміжок часу (12-24 години) за умови коли людина вживає їжу, що накопичила токсин внаслідок забруднення її та розмноження вегетативних форм збудника, тобто якщо в харчовому продукті виникли анаеробні (безкисневі) умови. Найчастіше це в’ялена або слабо просолена риба, ковбаса, шинка, м’ясні, рибні, овочеві, грибні консерви.

Першими і найбільш поширеними симптомами ботулізму є:

– Порушення зору — один з найбільш яскравих симптомів ботулізму. Перше, на що звертають увагу хворі, це порушення зору. Вони не можуть читати текст, який лежить перед ними, але добре бачать спочатку предмети, що розташовані далеко. Іноді хворі скаржаться, що перед очима з’являється «сітка», «імла», що заважає їм бачити предмети. Лікар при огляді може помітити розширення зіниць, мляву реакцію їх на світло.

– Підвищена стомлюваність, м’язова слабкість («ноги ватяні»), запаморочення. Слабкість прогресує. У розпалі хвороби особливо виразно помітно переважне ураження м’язів шиї та кінцівок. При тяжкому перебігу хворі не можуть самі йти, вони буквально «висять» на тих, хто їх супроводжує. Інші симптоми, що дозволяють з більшим ступенем імовірності діагностувати ботулізм, звичайно виникають через 1—3 дні й навіть пізніше, хоча іноді можуть виявлятися і з перших днів хвороби.

Головними заходами по профілактиці ботулізму — ретельне дотримання технології приготування копченостей, солінь, консервованих продуктів, як в домашніх умовах, так і на підприємствах громадського харчування. Не слід купувати кров’яну і ліверну ковбасу, солену чи копчену рибу, буженину, шинку, консервовані гриби у місцях стихійної торгівлі. Якщо продукт викликає сумнів у його якості, слід його прокип’ятити: кип’ятіння протягом 10 хвилин руйнує ботулотоксин. При цьому підозрілий продукт має бути нарізано шматками завтовшки не більше 2 см.

Наразі необхідної протиботулінічної сироватки у лікувальних закладах м. Кременчука немає, як немає її і у жодному державному лікувальному закладі України. Тож усі клопоти з пошуку сироватки і її придбання лежить на постраждалій особі і її рідних.

 

 

Все по темі: ботулізм  кременчужани  профілактика 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
22 Квітня, 2019 Понеділок
21 Квітня, 2019 Неділя
більше новин