Відкрито метод 3D-друку живих тканин з підвищеною точністю

Такий друк має серйозні перспективи для регенеративної медицини.

Японські дослідники розробили високоточний метод з’єднання біочорнил, що розширює діапазон клітин, які можуть бути надруковані на 3D-Біопринтер.

Як повідомляє «Хайтер» на своєму сайті з посиланням на Science Daily, такий друк має серйозні перспективи для регенеративної медицини.

Грунтуючись на своїй попередній роботі, дослідники з Університету Осаки в Японії вдосконалили свій новий метод з’єднання крапель біочорнил. Вони використовували ферменти, які дозволяють надрукованим клітинам не втрачати форму, що дасть вченим можливість створювати складні біологічні структури.

У медичній 3D-друку багато обмежень, але головне з них – це складність з’єднання крапель чорнила один з одним. В даний час існує декілька методів склеювання крапель біологічних чорнила разом, але вони не працюють для всіх типів клітин. Новий підхід обіцяє вирішити цю проблему.

«Друк будь-якої структури тканини – складний процес, – говорить провідний автор дослідження Шінджі Сакаї. – Біо-чорнило повинні бути досить рідкими, щоб текти через струменевий принтер, але при цьому швидко формувати гелеобразную структуру в процесі друку. Наш новий підхід відповідає цим вимогам: ми використовуємо полімер, який має чудовий потенціал для створення тканин з широкого діапазону живих клітин ».

В даний час в якості головного гелеутворюючого агента використовується альгінат натрію. За словами вчених, він має деякі проблеми сумісності з певними типами живих клітин. Новий підхід заснований на формуванні гелевою структури за допомогою ферменту, здатного створювати поперечні зв’язку між фенільними групами доданого полімеру в присутності окислювача – пероксиду водню.

На думку вчених, новий підхід дозволить здійснити 3D-друк повністю функціональних живих тканин. Дослідження було опубліковане в Macromolecular Rapid Communications.

Вчені з МТІ розробили техніку 3D-друку біотату, в якій використовується новий вид чорнила, виготовлених з генетично запрограмованих живих клітин. Нова техніка може бути використана для створення «активних» матеріалів для носяться датчиків і інтерактивних дисплеїв.

Все по темі: живих клітин  метод 3D-друку  підвищеної точності 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
20 Січня, 2019 Неділя
19 Січня, 2019 Субота
18 Січня, 2019 П’ятниця
більше новин