Кременчук без води

Щороку влітку кременчужани відчувають «водну напругу». Для проведення ремонтних робіт воду вимикають. Без цього не можна обійтись. Ремонти мереж забезпечують нормальну роботу опалювальної системи взимку і гарантують тепло в оселях людей. Однак літні вимкнення все одно викликають обурення та незадоволення у мешканців міста. Найбільш проблемним є район, що обслуговує котельна КВБЗ. Якою є ситуація у місті з водою – з’ясовував «Вісник».

Наприкінці минуло тижня «місто вибухнуло», почувши про можливе відключення лівобережної частини міста від централізованого гарячого водопостачання. Причина – новий закон. Якщо максимально його спростити, то йдеться про те, що відтепер систему мають розділити на кілька частин: ті, хто постачає воду; ті, хто гріє воду; власники мереж – транспортують нагріту воду.

Новий закон

Цей закон став причиною того, що фактичний надавач послуг «Полтаваобленерго» повідомило про те, що з 11 червня припиняє подавання води, адже мережі належать
КП «Теплоенерго».

Депутати під час розгляду цього питання також мали різни думки.

Наталя Макаруша, депутат обласної ради, зазначила, що це не примха підприємства, а закон. І якщо ми живемо у правовій державі, його слід виконувати. Крім того, вона запевнила, що місто не залишиться без централізованого водопостачання. Просто набуття чинності нової системи надання послуг, згідно із законом, є важкою справою, і на це потрібен час.

«Якщо уважно почитати закон, то там однозначності в цьому питанні ніякої немає. Закон передбачає: або теплогенеруюча компанія є постачальником послуг, або компанія, яка виробляє безпосередньо теплову енергію, або інша, що не передбачено відносинами, які фактично стались. Тобто формулювання закону є, як мінімум, трояке. І говорити про те, що лише «Полтаваобленерго» має рацію у тлумаченні цього закону, немає жодного сенсу, немає жодної потреби. Ми тлумачимо закон зовсім інакше. І вважали, що «Полтаваобленерго» не мало підстав відмовлятись в односторонньому порядку від надання означених послуг.
Відбулася відповідна зустріч, нарада з «Полтаваобленерго» – це було у понеділок, 4 червня. У принципі, на момент звістки про відтермінування набуття чинності закону ми досягли згоди з «Полтаваобленерго» про те, що вони будуть щонайменше ще два місяці постачати гарячу воду, а ми будемо у цей час вести перемовини з цього приводу.
Справа в тому, що питання не тільки ж у гарячій воді, питання є комплексним, і там цілий клубок проблем і відносин із «Полтаваобленерго»: і щодо «Благоустрій Кременчука», і щодо «Кременчукводоканал», і щодо «Теплоенерго», і щодо тролейбусного управління. Цілий комплекс проблем, які обидві сторони намагаються вирішити шляхом перемовин, не намагаючись грати м’язами. Ми ж у суди ідемо тільки тоді, коли нас змушує «Полтаваобленерго». І тоді ми ідемо, і там боремось», – Руслан Ульянов, депутат міської ради, радник міського голови м. Кременчука.

На щастя, закон відклали. І ті, хто має індивідуальні договори з «Полтаваобленерго», повинні отримувати свої послуги до 2020 року.

Крюківська проблема

Однак один із районів міста вже з квітня сидить без гарячої води. Ідеться про правобережну частину міста, яка отримує гарячу воду від котельні КВБЗ. Причина – борги.
Олександр Плескун, депутат міської ради: «Крюків живе зараз ненормально. На сьогодні місто, а точніше КП «Теплоенерго», має борг перед підприємством КВБЗ – 28,5 мільйона гривень. Через це КВБЗ має борг перед НАК «Нафтогаз» і не може отримати нові ліміти на газ. Без газу не буде гарячої води й опалення. Для того, щоб отримати гарячу воду, потрібно погасити борги. Розрахунки, які проходять, вони погашають, усі ті борги, що були. Це сума за січень – березень цього року. За нові борги немає розрахунків. Причини боргів різні. Тут є і борги населення, і борги держави за субсидії, і ми дуже хотіли б отримувати повну розкладку структури боргів, щоб розуміти сутність проблеми».

Проблема на рівні держави

За словами деяких депутатів, місто стикається і з державними комунальними проблемами. Так, несвоєчасна компенсація виплат по субсидіях є однією з проблем, через яку виникають борги. І це проблема не місцевого порядку, а державна. Але найбільша складність у тому, що тарифи на комунальні послуги не відповідають реальним витратам. Люди сплачують лише 30% вартості гарячого водопостачання чи опалення, а от 70 % дотується з бюджету.

Однак тут слід зазначити, що на сьогодні наші люди у відсотковому співвідношенні змушені сплачувати за комуналку більше 50%, а іноді і 75% від їхніх зарплат. У той же час у Німеччині цей показник не більше 15%.

Якість води

Говорячи про воду, не слід забувати про один із головних показників – якість. Саме на якість і надходили скарги від мешканців Молодіжного, які після подавання води після ремонтів і досі бачать, як з їхніх кранів тече «сіра вода».
«Після відключення 6-7 червня з наших кранів тече щось незрозуміле. Вода навіть не руда, вона сіра. А якщо набрати її у ванну, то на стінках залишається дивний чорний осад», – говорить Тетяна, мешканка вулиці Воїнів-інтернаціоналістів.

Пропозиції

Вирішити проблему з водою можна. Перше – це збудувати нову котельню, а бажано кілька нових. Адже всі ті, що обслуговують місто, дуже старі. На кожну з них потрібно від 8 до 13 мільйонів євро.

Ще можна відмовитись від централізованого гарячого водопостачання і встановити індивідуальні бойлери. Щоправда, тут є інша проблема – електромережі, які не витримають подібного навантаження.

Тож місто і надалі буде знаходитись у стані, коли без перемовин не можна. Постійно і з усіма необхідно домовлятись – щоб не «наступили на рубильник».

Графік відключення гарячої води

• Центральна частина міста – з 11 червня по 22 липня
• Молодіжний – із 23 липня по 26 серпня
• ТЕЦ – КрАЗ – із 27 серпня по 30 вересня
• Тепломагістралей від котельні кварталу 176 на
вул. Маршала Говорова, 28-а – Перший Занасип – з 2 по 31 липня
• Тепломагістралей від котельні кварталу 17 на вул. Івана Приходька, 30-а – Крюків – із 2 по 31 липня
• Тепломагістралей від котельні кварталу 142-143 на вул. Мічуріна, 89а – Третій Занасип – з 1 по 31 серпня
• Тепломагістралей від котелень кварталу 620 на вул. Івана Приходька, 101-а, Пождепо на вул. Кузнечній, 32-а, ЗОШ № 7 на вул. Пілотів,
43-а, ЗОШ № 21 на вул. Чкалова, 217-а, УЗС на вул. Цілиноградській, 3-б, Хлібної бази на вул. Юрія Кондратюка, 7-б, ЗОШ № 24 (І) на просп. Полтавському, 11, ЗОШ № 29 на вул. Республіканській, 76, ЗОШ № 2 на вул. Богдана Хмельницького, 66, ДНЗ № 4 на вул. Соломії Крушельницької, 40 – з 18 квітня по 10 вересня

Все по темі: вода  КП «Кременчукводоканал» 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
19 Березня, 2019 Вівторок
18 Березня, 2019 Понеділок
більше новин