Сморід у місті

Останніми роками кременчужани особливо потерпають від смороду, який шлейфом тягнеться з боку Північного промвузла. Люди намагаються всіма методами боротися з підприємствами, які забруднюють атмосферу. Справа дійшла навіть до закликів закрити Кременчуцький завод технічного вуглецю як винуватця усіх негараздів.

Екологи б’ють на сполох

У листопаді минулого року в мерії відбулися громадські слухання щодо екологічного становища в місті.

За словами експертів, за останні 5 років збільшилася кількість викидів у атмосферне повітря, а саме:

– оксиду вуглецю – у 116 разів;
– ванадію – у 185 разів;
– азоту оксиду – в 10 разів;
– діоксиду сірки – у 58 разів.

Разом із цим, за словами фахівця, за цей період збільшилися викиди внаслідок роботи Кременчуцького заводу техвуглецю (ПАТ КЗТВ):

– оксиду вуглецю – у 12 разів;
– діоксиду сірки – у 6 разів.

Серед основних причин було названо «морально застарілі» очисні споруди підприємств.

Уже цього року боротьба із забруднювачами повітря набрала нових обертів. У мерії Кременчука спеціальна комісія з’ясовувала, що ж таки смердить у місті. Відповідно до цього порушили кримінальну справу. Однак обвинувачення у забрудненні навколишнього середовища нікому пред’явлені не були.

Закрити КЗТВ!

На сесії міськради Кременчука Олександр Головач, голова фракції «Батьківщина», виніс на голосування проект рішення, в якому одним із пунків була зупинка Кременчуцького заводу технічного вуглецю і проведення терміново, за власні кошти реконструкції та модернізації виробництва, з урахуванням усіх сучасних природоохоронних вимог.

Провину за постійне забруднення повітря у відповідній заяві було покладено саме на цей завод.

«Більше двох років триває боротьба за право кременчужан дихати чистим повітрям. Збиралися мітинги, проводилися круглі столи, лабораторні дослідження та навіть екскурсії на підприємства Північного промислового вузла для депутатів, активістів та журналістів.

На думку фахівців, винуватцем неприємного запаху в повітрі є або Кременчуцька ТЕЦ, коли переходить із газу на мазут, або завод технічного вуглецю. Сморід відчувається практично у всьому місті, коли дме північний вітер. Проте є інформація, що ТЕЦ уже тривалий час працює на газі, а сморід меншим не стає, запах горілої гуми відчувають і на Молодіжному, і в нагірній частині, і в центрі міста. З труби заводу технічного вуглецю йде чорний дим, швидше за все, запах саме з цього підприємства накриває місто», – йшлося у заяві.
Однак на сесії міськради не вистачило 2-х голосів для ухвалення такого рішення.

Журналістам показали виробництво

Ми побували на КЗТВ, де нам провели, так би мовити, екскурсію на виробничі потужності. Журналістам показали і розповіли про викиди та про заходи, які здійснюватимуться з позиції екологічної безпеки.

Директор КЗТВ В’ячеслав

Яворський категорично заявив, що не його підприємство є джерелом тих викидів, які дошкуляють кременчужанам. Тому що хімічне виробництво свого часу проектувалося і будувалося з урахуванням усіх можливих факторів негативного впливу на навколишнє середовище. Тому завод обладнаний усім необхідним, аби мінімізувати такі явища. Сам процес виробництва герметично закритий, сировина подається до реактора під тиском до 20 атмосфер і за температури 1700 градусів. Це унеможливлює відкритий доступ до системи. Потім усе це надходить на фільтри вловлювання, де розділяється на відхідний слабоенергетичний газ, який спалюється у котлах. Труба котельні височіє над підприємством, куди виходять залишки. А техвуглець гранулюється, завантажується у тару і надходить споживачам.

«Якщо кажуть, що з труби йде чорний дим, то це означає, що ми втрачаємо гроші, – говорить В’ячеслав Яворський, – тому, в першу чергу, ми зацікавлені у тому, щоб увесь техвуглець було вловлено. Якби ми були джерелом забруднення, це був би постійний сморідний запах, яким би доводилося дихати зранку до вечора і вночі».

Директор КЗТВ запевняє, що підприємство відкрите для будь-якої перевірки. Завод і так обстежують чи не щороку. Торік, у грудні, закінчилася планова перевірка з дотримання екологічного законодавства. Ревізори працювали більше місяця, перевіряли увесь завод. Результати аналізів показали, що немає жодних порушень і вмісту шкідливих речовин у викидах.

Аналогічні підприємства є і в Німеччині, і в Італії. «До нас приїздив директор італійського заводу технічного вуглецю, пройшов по території нашого підприємства і сказав, що у нас дуже чисто і дуже гарно», – підкреслив В’ячеслав Яворський.
Начальник хімічної лабораторії служби технічного контролю Людмила Геніна: «Я працюю в лабораторії більше 25 років. Упродовж багатьох років у нас немає перевищення норм у викидах. Я живу на Молодіжному, але «свого» запаху я не відчуваю. У нас екологічно чисте підприємство. Тут працює ціла династія нашої родини, і я не боюся за їхнє здоров’я».

(У YouТube ролик можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=i4lxx7qW89A&feature=youtu.be)

Але запитання стосовно екології у місті залишається відкритим: що ж таки смердить?

Людям смердить

А от вийшовши на вулиці міста і запитавши у людей, чи смердить повітря, ми почули однакову відповідь: неможливо дихати.

«У нашому повітрі чого тільки немає. Запах тухлих яєць, квашеної зіпсованої капусти, щось зовсім хімічне солодке. Ми, мешканці Молодіжного, взагалі вже «за запахом» розпізнаємо, яке підприємство працює», – говорять люди.
Це не поодинокі висловлювання – люди обурені, вони упевнені, що їх труять.

Кременчук помирає?

Цього тижня було оприлюднено жахливу статистику. Ми вже писали про те, що у місті офіційно зареєстровано більше 7000 людей із діагнозом – рак. Цього разу порахували народжуваність та смертність. Виявилось, що помирає удвічі більше кременчужан, ніж народжується!

Кількість народжених у січні – березні 2018 року становила 452 особи, померлих – 837 осіб. Чисельність наявного населення Кременчука станом на 1 квітня 2018 року становить 220 996 осіб.

Смертельні викиди

Увесь сморід, що описують люди, є визначеними хімічними сполуками. Сірководень – запах тухлих яєць – 3-я категорія небезпеки; меркаптани – тухла капуста; феноли – солодкий хімічний запах (гуаші) – 2-а категорія небезпеки. Вдихання є смертельно небезпечним.

Все по темі: КЗТВ  сморід 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
19 Березня, 2019 Вівторок
18 Березня, 2019 Понеділок
більше новин