Конституційний суд виніс рішення щодо президентського законопроекту про зняття депутатської недоторканності

Тепер і президентський, і депутатський законопроекти про скасування недоторканності нардепів можуть бути розглянуті парламентом

Конституційний суд України визнав конституційним президентський законопроект (№7203) про внесення змін до статті 80 Основного закону (щодо скасування недоторканності народних депутатів). Про це 20 червня повідомляється на сайті Конституційного суду.

Відзначимо, президентський законопроект передбачає скасування недоторканності народних депутатів з 2020 року.

Конституційний суд України визнав відповідним вимогам статей 157 і 158 Конституції України законопроект про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України) (реєстр. № 7203)“, – йдеться в повідомленні.

Відзначимо, що крім президентського законопроекту в парламенті зареєстрований депутатський, № 6773 “Про внесення змін до Конституції України в частині скасування депутатської недоторканності” – його також схвалив Конституційний суд, і тепер обидва проекти законів можуть бути розглянуті парламентом.

Нагадаємо, що в жовтні минулого року Рада запустила процес зняття недоторканності, підтримавши обидва документи. Пропонується виключити зі статті 80 Конституції України положення, яким народним депутатам гарантується недоторканність. Також голова держави хоче прибрати пункт, який не дозволяв залучати до кримінальної відповідальності, затримувати чи заарештовувати нардепів без згоди Верховної Ради.

Відзначимо, що після того, як КС відправить документи назад в Раду, депутати можуть підтримати той чи інший законопроект попередньо – для цього достатньо 226 голосів, а для остаточного ухвалення рішення потрібна буде конституційна більшість в 300 голосів.

Також президент Петро Порошенко звертався до Конституційного суду з питання скасування недоторканності нардепів, висловивши при цьому надію, що Рада не втратить сміливість і дасть 300 голосів за ухвалення законопроекту.

Все по темі: депутат  зняття  недоторканність 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
19 Березня, 2019 Вівторок
18 Березня, 2019 Понеділок
більше новин