до 1 липня прийдуть рахунки з податку на нерухомість: хто платитиме

Сплатити податок необхідно протягом 60 днів з дня отримання повідомлення.

Українці до 1 липня отримають повідомлення – рішення Державної фіскальної служби (ДФС) про нараховану суму податку на нерухомість, який необхідно сплатити протягом 60 днів з дня отримання повідомлення.

Про це повідомила прес-служба ДФС з посиланням на директора департаменту податків і зборів з фізичних осіб. За інформацією ДФС, ставки і пільги з цього податку визначаються місцевими радами, проте законодавство визначає мінімальні пільгові площі неоподатковуваного майна: 60 квадратних метрів для квартир, незалежно від їх кількості, 120 квадратних метрів для житлових будинків, 180 квадратних метрів – для різних типів нерухомості (будинок і квартира). Місцеві ради можуть встановлювати додаткові пільги, проте пільгова площа квартир не може бути більшою за 300 квадратних метрів, будинків – 600 квадратних метрів.

Також не поширюються пільги на об’єкти, які використовуються власниками для отримання прибутку: для здачі в оренду, ведення підприємницької діяльності. У ДФС нагадали, що у 2017 році через підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень вдвічі знижено максимальну ставку податку – з 3% до 1,5%. Також повідомляється, що станом на 1 червня поточного року до місцевих бюджетів від фізичних осіб надійшло понад 132 млн грн податку на нерухомість. У минулому році на цю дату показник був у 4 рази нижчим – близько 30 млн грн.

Як повідомляв УНІАН, податок на нерухомість було введено на початку 2015 року з набранням чинності нового Податкового кодексу. Ним оподатковуються квартири площею понад 60 квадратних метрів і будинки площею понад 120 квадратів. Оподаткуванню також підлягає загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частин (гаражі, господарські будівлі, майстерні, офісні приміщення тощо). У 2017 році до місцевих бюджетів від юридичних і фізичних осіб надійшло понад 2,4 млрд грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. У 2018 році платники податку сплачують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за звітний 2017 рік.

Детальніше читайте на УНІАН: https://economics.unian.ua/realestate/10160882-ukrajincyam-do-1-lipnya-priydut-rahunki-z-podatku-na-neruhomist-hto-platitime.html

Все по темі: нерухомість  податок 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
19 Березня, 2019 Вівторок
18 Березня, 2019 Понеділок
більше новин