Купуй українське – плати українцям

Таку назву має нова програма, яку на розгляд кременчужан запропонував Ігор Мосійчук, депутат Верховної Ради від «Радикальної партії Олега Ляшка». У четвер, 14 червня, Кременчук із робочим візитом відвідали одразу два депутати Верховної Ради – Ігор Мосійчук та Євген Дейдей. Для них це була не агітаційна поїздка, а саме робоча. Щоб презентувати економічну програму «Купуй українське – плати українцям» та судову – зі зміною самої схеми створення окружних, територіальних судів.

Під час візиту Ігор Мосійчук та Євген Дейдей разом зі своїми колегами з місцевого осередку партії Тетяною Сідеркою, Сергієм Костроміновим, Валентином Курченко-Гаєм та
в. о. голови Полтавської організації РПЛ Дмитром Кавунником поспілкувалися з працівниками вагонобудівного заводу, відвідали сільськогосподарське товариство «Декор-Агро», оглянули техніку військової частини 3059, де базуються представники Нацгвардії, та поспілкувались із керівниками силових підрозділів міста – СБУ, військових, Національної поліції. Поговорили з міським головою Віталієм Малецьким. А в новому центрі «Кременчук Інвест» презентували свої ініціативи.

Україна понад усе!

Держава може бути незалежною, якщо вона буде сильною. І, звісно, ідеться не про військові міцності, хоча без них також практично неможливо. А про економічну та політичну ситуацію.

«Коли нам говорять про відкритість Європи – це неправда! Не вони мають бути відкритими до нас, а ми. Адже, в першу чергу, ідеться про економіку. Про те, що європейські виробники з величезним бажанням готові знищити наших переробників і залишити Україну у вигляді чудового місця з постачання сировини. Подивіться фактам в обличчя – на наших землях вирощують сировину для підприємств Європи. Наші люди, працівники, також стали сировиною для заводів Європи. Цю ситуацію необхідно виправляти і якомога швидше, – розпочав свій виступ Ігор Мосійчук. – Саме тому ми розробили проект закону, в основі якого є підтримка вітчизняного виробника: «Купуй українське – плати українцям».

25 років економіку держави вбивали. Зараз, коли вона перебуває у стагнації, необхідні рішучі дії для її відновлення. Про що я говорю. По-перше, необхідно ввести квоти на вивіз сировини. При цьому дозволити безмитне ввезення технічних засобів для її обробки. Гарним прикладом дієвості цього пункту програми є заборона вивозу лісу-кругляка. Завдяки ініціативам лідерів «Радикальної партії Олега Ляшка» з України заборонено вивозити ліс-кругляк. І прибуток від лісопереробної галузі одразу зріс більше ніж на 20%. Запитання: чому? Все просто. Коли ліс вивозили як сировину, він коштував дешево. На кордоні з Україною європейці збудували деревообробні фабрики. На них наші трудові мігранті виготовляли меблі. І ці меблі вже продавали не лише в Європі, а і в Україні. При забороні вивозу лісу дозволили ввозити обладнання. І стало вигідно налагоджувати виробництво тут. Тобто в економіку країни прийшли інвестиції у вигляді закордонного обладнання та коштів на відкриття підприємств уже у нашій державі. Крім того, підприємства зареєстровані у нас. Тож вони дають робочі місця людям в Україні та сплачують податки, перераховують кошти у державний та місцеві бюджети на місцях. Тут, у нашій країні.

Те саме необхідно зробити і в інших галузях. Наприклад, не продавати, як зараз, зерно пшениці, а постачати вже борошно, а ще краще макаронні вироби тощо. Я хочу підкреслити – думати слід, у першу чергу, про своїх людей, про свою державу і її розвиток».

Держава має купувати своє

Звісно, впроваджуючи подібні ініціативи, потрібно буде змінити і частину законодавчих актів та норм. Це стосується як державних закупівель, тендерів, так і загалом стимулювання купівлі українських товарів.

«Держава, органи місцевого самоврядування завжди мають надавати пріоритети товарам, які вироблені в Україні. Ми розуміємо, що сьогодні є величезні проблеми саме на законодавчому рівні. Що у разі придбання своїх, українських товарів (маючи дешевший аналог іншої держави) відповідальна особа одразу стає «корупціонером». І наше завдання – винести на розгляд поправки до нинішнього закону таким чином, щоб випадків придбання закордонного – як у Києві – не було. Я говорю про те, що у столиці було оновлено тролейбусний парк, і замість наших тролейбусів, які виробляють в Україні, придбали польські – на 800 гривень дешевші! Уявіть, 800 гривень. А як же податки, які сплачують не державі? Як же люди, які працюють на наших заводах? Про це я говорю. Не про захист інтересів директорів підприємств. А про лобіювання інтересів українців, які живуть і працюють у нашій державі!» – зазначив Ігор Мосійчук.

Це дуже правильний підхід. Саме держава і має підтримувати економіку. Обирати і підтримувати власного виробника. Впроваджувати реальні норми виробітку тих чи інших механізмів (наприклад, вагонів) і здійснювати закупівлю. Тим самим надаючи перевагу своєму виробнику – дозволяти проводити модернізацію підприємств та покращення якості. Крім того, подібне обмеження на закупівлю іноземних товарів може стати стимулом для розвитку внутрішньої конкуренції та вихід на зовнішній ринок наших виробників.

Розвиток села

Говорячи про розвиток економіки, не слід забувати про аграрний комплекс, сільське господарство, яке може давати величезний прибуток – і не лише в кишені власників агрокорпорацій, а й людей села та в економіку держави.
«Без відродження тваринництва неможливо відродити село. Хто б що не казав. Для того, щоб люди заводили корів, вони мають знати, що держава їх підтримає. І ми маємо певний план із цього приводу. Перше – держава має встановити квоти на мінімальну вартість одного літра молока при закупівлі. На сьогодні це не менше 4-5 гривень. Друге – щорічна матеріальна допомога у розмірі 5000 гривень на корм для тварини. Третє – надання можливості отримання зменшеної кредитної ставки у разі оформлення кредиту на придбання обладнання для переробки молока. Крім того, «Радикальна партія» вже домоглася ухвалення законопроекту про заборону пальмової олії у харчових продуктах, зокрема молочному виробництві.

Не менш важливим є питання агрокомплексів. Необхідно здійснювати політику підтримки фермерства. Щоб землею володіли люди, фермери, її обробляли. А не було того, що маємо – аграрії, володіючи величезними обсягами землі, наймають максимум 20 осіб, у тому числі бухгалтерів, і виробляють сировину. Наприклад, засаджують поля надприбутковою соєю і продають її за кордон як сировину. До нас же потім імпортери завезуть соєву олію. Чи величезні поля рапсу, які ми бачимо по всій країні. От тільки жодного підприємства з переробки рапсу в Україні немає. І тут не слід забувати, наскільки сильно ця культура виснажує плодючі землі. Це і є головною причиною, чому в Європі його практично не вирощують», – розповів Ігор Мосійчук.

Судові зміни

Ігор Мосійчук – народний депутат України, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, тому питання силових структур та судових органів є для нього фаховим. Неодноразово Ігор Мосійчук та його колега Євген Дейдей нарікали на проблеми, які є у країні, незважаючи на проведені реформи. Точніше, навіть вказують на те, що через недосконалість реформ Україна залишилась, у певному плані, без захисту від злодіїв.

«Є ціла низка проблем, які необхідно вирішувати. Головне – це те, що Україна залишилась без повноцінної поліції. Зараз ми бачимо, що старі кадри було звільнено, частина з тих, хто був дійсно професіоналом своєї справи, не пройшла атестацію. Бо серед «приймальників іспитів» були і ті, кого ті самі професіонали колись затримували за карні злочини. Як так у нас сталось? Ну ось так. Маємо не 100-ву відповідність кадрів. Маємо величезні проблеми. І, на мою думку, тому що реформу почали проводити не з голови – маю на увазі судову систему», – сказав Євген Дейдей.

«Судову систему потрібно змінювати кардинально. Найкращим прикладом працюючої судової системи є американська. Де окружного суддю (територіального) на відкритих виборах обирає громада. Люди, які мешкають із ним в одному місті. Які йому довіряють. Саме цей обраний суддя і формує далі окружний суд, фактично несе особисту відповідальність за кожну справу, за те, як працює його офіс. Якщо цю людину обрали три рази поспіль, суддя отримує величезний будинок, гроші, цілий набір пільг – у тому числі безкоштовне навчання дітей. Якщо ж людина не зуміла нормально організувати роботу, не заслужила довіру людей, саме громада і має важелі впливу – можливість відкликати суддю. У цьому випадку жодних привілеїв ця людина не має і не отримає.

І саме можливість обирати і фактично слідкувати за діяльністю такого суду дає людям гарантію його чесності – таке бачення змін у судовій галузі в Ігоря Мосійчука. – Подібним шляхом слід змінювати і прокуратуру, поліцію тощо».

Загалом цього дня обговорили немало ініціатив та пропозицій. Серед них і реальне збільшення важелів впливу на водіїв, які сідають за кермо у нетверезому стані. А також ситуацію з обігом вибухових речовин. Збільшення покарання, навіть до пожиттєвого, для виробників та розповсюджувачів фальсифікатів лікувальних засобів. Не обійшли стороною і проблеми у медичній реформі та бажання зняти з посади міністра Уляну Супрун. Загалом нардепи пообіцяли з подібними робочими поїздками частіше відвідувати і наше місто.

НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ

Все по темі: Ігор мосійчук  РПЛ 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
19 Березня, 2019 Вівторок
18 Березня, 2019 Понеділок
більше новин