Вступна кампанія – 2018: основні новації

Вона нараховує 6 новацій.

У вступній кампанія 2018-го буде 6 основних новацій.

За інформацією osvita.ua, про це під час прес-конференції, розповіла міністр освіти Лілія Гриневич.

За її словами, в цьому році новацій у вступній кампанії стало менше. В основному вони спрямовані на вдосконалення тих нововведень, які були впроваджені в минулому році.

  1. Для спеціальностей уніфіковані обов’язкові предмети ЗНО. Так, якщо попередні роки вузи самі вибирали, за якими предметами зараховувати в заклад, то в цьому році все уніфіковано під кожну конкретну спеціальність. Тобто вже не може бути так, що для вступу на «Журналістику» в установи вищої освіти в Києві потрібен один перелік результатів ЗНО, а для вузу в Миколаєві – інший.

«Така новація потрібна для того, щоб полегшити абітурієнту свідомий вибір того, з яких предметів він здає ЗНО, в залежності від спеціальності, на яку він прагне вступити. Умовами прийому визначено перелік конкурсних предметів у форматі «Українська мова і література» – обов’язковий для всіх абітурієнтів, другий предмет – фіксований, третій предмет – абітурієнт вибирає з двох альтернативних. Це не стосується небюджетних конкурсних пропозицій, для яких перелік конкурсних предметів визначили вузи », – пояснила міністр.

  1. Чи будуть зараховуватися сертифікати ЗНО 2016 2017 і 2018 років (з іноземних мов – тільки 2018 го).

«Останні роки Український центр оцінювання якості освіти робить тести таким чином, щоб вони були порівнянні між собою. Це дозволило нам у вступній кампанії цього року зараховувати результати відразу 3 років – 2016 2017, 2018. Винятком буде лише ЗНО з іноземної мови, оскільки в цьому році формат тесту був змінений – до нього додано аудіювання », – повідомила Лілія Гриневич.

  1. Регіональний, сільський і галузевої коефіцієнти змінені за результатами вступної кампанії 2017 року. Конкурсний бал розраховуватися традиційно, за формулою. Механізм коефіцієнтів працює таким чином, що він доумножается на загальний результат абітурієнта.

Так, коефіцієнти встановлені таким чином:

Регіональний коефіцієнт:

для вузів Києва складе 1 (тобто в разі надходження до закладів столиці абітурієнт не буде отримувати ніяких додаткових балів);

для УВО в Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях, переміщених вищих навчальних закладів – 1,04;

в інших випадках – 1,02.

Сільський коефіцієнт (для абітурієнтів, які зареєстровані в селах не менше двох років до дня завершення подачі заяв про вступ і які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту в школах, що знаходяться на території сіл):

збільшений для абітурієнтів, які вступають на аграрні спеціальності, – для них він складе 1,05;

на інші спеціальності буде дорівнює 1,02.

Галузевий коефіцієнт (для спеціальностей, яким приділяється особлива підтримка):

становить 1,02 і, на відміну від 2017 року, буде поширюватися також на заяви з другої пріоритетністю.

  1. Скорочено кількість заяв, які абітурієнт може подавати для участі в конкурсі за бюджетне місце – з 9 заяв на 4 спеціальності в 2017-м, до 7 заяв на 4 спеціальності в 2018 році.

«У цьому році для конкурсу на бюджетне місце абітурієнти на бакалаврат подаватимуть 7 заяв на 4 спеціальності, що на 2 заяви менше, ніж в минулому році. Ми це зробили для того, щоб абітурієнти свідомо ставилися до свого вибору. Досвід 2017 року показує, що абітурієнти часто відмовляються від бюджетного місця, яке отримали за 9 пріоритетом, і вибирають контракт », – роз’яснила міністр.

  1. Встановлено мінімальну кількість балів – 150 – по другому і третьому конкурсних предметів для вступу на 3 медичні спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія».

«Це було дуже конкретну вимогу Міністерства охорони здоров’я, яке відповідає за всі медичні вузи. Як ви можливо пам’ятаєте, це нововведення хотіли ввести ще в минулому році, але оголосили про нього пізно, і абітурінти не мали можливості враховувати цю вимогу при плануванні того, які ЗНО здавати і які спеціальності вибирати. Тому в минулому році ми відстрочили цю новацію на рік і всіх заздалегідь попередили, що поріг в 150 балів для профільних предметів обов’язково буде діяти на вступної кампанії 2018 », – підкреслила Лілія Гриневич.

  1. Замість творчих конкурсів на деякі педагогічні спеціальності, журналістику та окремі спеціалізації дизайну введені творчі заліки.

«Фундаментальна відмінність полягає в тому, що творчий залік це, по суті, допуск до конкурсу. Тобто людина отримує зараховано або не зараховано, а далі конкурс проходить серед допущених осіб, але за результатами виключно зовнішнього незалежного оцінювання. Це допомагає уникнути ряду зловживань, а також зняти зайве навантаження з абітурієнтів і вузів, адже творчі заліки можна проводити не під час вступної кампанії безпосередньо, коли всі знаходяться в напруженому стані, а протягом півроку до її початку », – зазначила міністр Лілія Гриневич.

Все по темі: 2018  вступна кампан  основні новації 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
17 Червня, 2019 Понеділок
16 Червня, 2019 Неділя
15 Червня, 2019 Субота
більше новин