Українські банки не будуть нараховувати відсотки під час кредитних суперечок

Українським банкірам заборонили налічувати людям відсотки, пені та штрафи за позиками після звернення до них з позовами і вимогами про повернення всієї суми кредиту. Про це пише “Мінпром”.

Таке рішення було прийняте після суперечки Приватбанку з позичальником, який отримав гривневу позику на 8,2 тис. грн., З яким при ставці в 25% річних, нарахували загальну суму боргу в розмірі 83,8 тис. грн.: левову частку цієї суми склала пеня – 43,1 тис. грн., потім йшли відсотки – 28,9 тис. грн., і тільки після них сама сума позики і штрафи.

«Банк нарахував відсотки з пенею і штрафні санкції не тільки на термін дії кредитного договору – на 24 місяці. А ще й на весь час кредитного спору: скільки часу людина ходила по судах – стільки часу кредитор налічував свої відсотки. Зі стандартним поясненням – що банк весь цей час не бачив своїх грошей. Тільки ось Верховний суд воно не переконало. Він у своєму висновку-роз’ясненні вказав, що банк може претендувати тільки на відсотки і штрафні санкції, передбачені кредитним договором, які нараховані за час дії кредитної угоди і не більше. І це дуже важливий момент, оскільки так вчиняє не тільки Приватбанк, але і багато інших фінансових структур, які спеціалізуються на обслуговуванні населення. Вони намагаються максимально користуватися фінансовою безграмотністю населення», – пояснив старший партнер адвокатської компанії «Кравець і партнери »Ростислав Кравець.

Юристи запевняють, подібні випадки не поодинокі, і що фінансисти часто вдаються до подібних прийомів.

Нагадаємо, у Верховній Раді прийняли закон для відновлення кредування. Це полегшить доступ суб’єктів господарювання та фізичних осіб до користування банківськими позиками: права кредитора будуть гарантовані і захищені; інститут поруки буде юридично захищеним; банки зможуть отримувати інформацію про позичальника, важливу для кредитних відносин; відчуження предмета іпотеки без згоди банку-кредитора стане неможливим; зменшиться можливість ухилятися від кредитних зобов’язань при спадкуванні майна позичальника; вдосконалені інструменти позасудового врегулювання.

Все по темі: Банки  відсотки 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
20 Лютого, 2019 Середа
19 Лютого, 2019 Вівторок
більше новин