Стихійне торгове лихо

Часу, коли на вулицях міста ніхто і нічого не продавав, зараз вже пригадати важко. Практично відразу після розпаду союзу люди «кинулись» у бізнес і вийшли торгувати на вулицю. Поступово стихійні ринки спробували систематизувати, обладнали для людей торгові ряди. Але останнім часом у місті суттєво збільшилась кількість продавців на вулицях. Іноді здається, що головні вулиці міста поступово перетворюються на ринок.

З одного боку нібито проблеми й немає. А от з іншого – небезпеку для покупців ніхто не скасовував. Тим більш, що вже у цьому році в Кременчуці було зафіксовано одразу три випадки ботулізму після вживання риби, придбаної на «стихійному ринку».

Місто-ринок

За рік-два в місті стрімко почали з’являтися «стихійні ринки», навіть де їх ніколи не було. Причина – нестача у людей грошей. Хтось хоче трохи підзаробити, а хтось – придбати продукти подешевше, зекономити гроші. Тож на сьогодні у місті, практично у кожному мікрорайоні, можна знайти нові «точки продажу». Особливо величезні на зупинках: Героїв України (колишня Героїв Сталінграда), Краз, Водоканал, Вадима Бойка, на вулиці Вадима Пугачова – біля ресторану «Казка». Навіть у самому центрі міста на перехресті вулиць Ігоря Сердюка та Академіка Маслова також сидять продавці. Щотижня під час апаратної наради мер наголошує на необхідності прибрати такі стихійні ринки. Але і тут є свої нюанси.

По-перше, у представників міськвиконкому (відділу торгівлі) немає суттєвих важелів впливу. Фактично вони можуть лише «пригрозити пальцем», а от накласти реальний грошовий штраф – ні. Хоч якось боротись може поліція, але і тут питання залишається відкритим.

«Увечері у нас біля зупинки збирається цілий ринок. Люди стоять із закритими сумками поки підуть патрульні поліціянти. Десь о 17.00 вони йдуть, і починається жвава торгівля», – говорить мешканка вулиці Героїв України.

Небезпечні продукти

Завжди попит народжує пропозиції. Отже, подібні ринки з’явились через людську потребу. Чому ж тоді просто не дозволити людям торгувати, де вони хочуть? А от тут і слід зрозуміти, в чому ж проблема. Головна небезпека – це антисанітарія. На стихійних ринках торгують з землі. Овочі, фрукти, яйця, молоко, риба і навіть м’ясо! Придбати можна все. Але, купуючи з землі, люди грають у так звану «російську рулетку».

Продукти лежать на землі біля дороги. Поруч з ними ходять люди, їздить транспорт. Пил осідає на відкриті продукти. Тому в цій ситуації забувати, що більшість гельмінтів передається до людини саме через яйця, які знаходяться у ґрунті, не слід.

Також на подібних ринках жодний з продуктів не проходить необхідних лабораторних досліджень і довідок про безпеку немає. Жодних гарантій, що у яйцях немає сальмонельозу, а в молоці – інфекції Бруцелі чи зараження туляремією.

А неперевірене м’ясо може бути небезпечним не лише загрозою зараження гельмінтами, а й трихінельозом, токсоплазмозом та іншими мікроорганізмами. Що ж стосується риби, то про небезпеку зараження ботулізмом говорити потрібно завжди. Адже це не просто небезпечна хвороба, таке зараження може бути смертельним!
Отже, купуючи продукти з землі, людина свідомо піддає ризику себе і свою родину. Саме тому не потрібно купувати на стихійних ринках – це надто небезпечно.

Бруд

Не менш важливим фактором, який говорить проти стихійних ринків, це бруд, який після «ринкового дня» залишається на вулиці. І це не лише побутовий бруд, маємо після «роботи» – папір, недопалки, пакети. Жодного обладнаного туалету на таких ринках також немає. А от звичайних фізіологічних процесів ніхто не скасовував, тож свої потреби люди справляють у найближчих «деревах», під’їздах тощо. Про те, що після цього їм нема де вимити руки, і говорити не доводиться.

Тож пам’ятайте, купуючи товар на таких стихійних ринках, ви не лише ризикуєте, а й самі стаєте учасниками цього зовсім незаконного, та небезпечного утворення.

 

Майже 18 років тому у Кременчуці стався смертельний випадок із жінкою, яка продавала товар біля дороги. На вулиці Небесної Сотні (Пролетарській) навпроти нинішнього магазину АТБ, жінку вбило машиною, яка вилетіла з дороги. Водій, який рухався з Крюківського мосту, не впорався з управлінням, і машина, «злетівши», впала на продавця та придавила її. Жінка померла.

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
20 Лютого, 2019 Середа
19 Лютого, 2019 Вівторок
більше новин