Їдемо до табору!

Чудові емоції чи страшний сон? Кілька тижнів задоволення чи травми, алергія, опіки? Як підготуватися до відпочинку в таборі, щоб батьки були спокійні, а діти щасливі – «Вісник» дізнавався цього тижня.

Травми, алергічні реакції від укусів комарів та мошки, кліщів, тепловий і сонячні удари можуть трапитися у дитини під час відпочинку в таборі. Плачевно здатні закінчитися ігри з «чужою аптечкою» та засобами захисту. Проблеми зі здоров’ям можливі й із найкращих міркувань батьків. Наприклад, коли вони дають маленьким дітям із собою до табору льодяники.

Деяких проблем зі здоров’ям або принаймні ускладнення хвороб можна уникнути, якщо дитина знатиме, як звернутися до медика. Поширення ще деяких – попередити під час обов’язкового відвідування сімейного лікаря перед поїздкою до табору.

Готувати емоційно до відпочинку в таборі, тобто подбати про психологічний комфорт дитини, також можна. До речі, це відчутно допоможе заспокоїтися й батькам.

Звернення до лікаря

Перед поїздкою до табору дитина має обов’язково відвідати свого сімейного лікаря, з яким батьки підписали декларацію. «Прийти до лікаря треба двічі. Один раз – за направленням на аналізи. Удруге – із дитиною для проведення огляду», – пояснює завідувачка денного стаціонару Кременчуцької міської дитячої лікарні Юлія Косян. Із дитиною потрібно прийти за три дні до поїздки. Саме стільки дійсна довідка про епідоточення. У дитини візьмуть зіскріб та кал на гельмінти. Також медсестра огляне її на наявність педикульозу та корости. Якщо виявлять, наприклад, педикульоз, у батьків є три дні, щоб його позбутися. І повторно привести дитину на огляд до лікаря. Перед виїздом до табору медпрацівники також обов’язково оглядають усіх дітей. Якщо є проблеми – до табору не пустять.

Безпосередньо у таборі працює один лікар і може бути дві медсестри. «Головне – підготувати дитину до того, щоб вона не боялася підходити й говорити медсестрі чи лікарю, що її щось турбує, – пояснює Юлія Косян. – Адже іноді діти хвилюються, що їх відправлять додому і вони розлучаться з друзями». Зазвичай ті хвороби, які трапляються у таборі, лікують на місці. Проте обов’язково є автомобіль, який за необхідності транспортує дітей до лікарні.

Про медпрепарати у таборі

Давати дитині медикаменти у табір лікар не радить. «Медичні препарати для надання першої допомоги у кожному таборі є у необхідній кількості, – зазначає завідувачка стаціонарного відділення. – Якщо ж давати їх із собою, хтось із дітей може, граючись, з’їсти ліки або підкинути іншому». Проте це не стосується дітей, які перебувають на диспансерному огляді. Тобто, з астмою, епілепсією, алергіки. Ті, хто постійно приймає певні препарати. «Найголовніше – не забути дати ці засоби із собою», – звертає увагу Юлія Косян. Такі препарати, якщо вони потребують спеціального режиму зберігання, можуть знаходитися у медпункті. В іншому випадку залишаються у дитини. У путівці у таких дітей зазначають захворювання і необхідність приймання препаратів. «Коли діти маленькі, під час ігор вони можуть про них забути. Лікар у таборі слідкує, щоб діти приймали необхідні препарати», – розповідає завідувачка денного стаціонару.

Що може трапитися

Тепловий і сонячний удари, укуси комарів, мошки та алергічні реакції, пов’язані з ними, кліщі й травми – це те, що може трапитися у таборі. «Переважна більшість дітей, які надходять до нас у лікарню під час відпочинку в таборі, – це діти, які звертаються до травмпункту, – розповідає Юлія Косян. – Коли не виключають перелом». Тут, за словами лікаря, багато залежить від характеру дитини. Якщо вона гіперактивна або неслухняна, то ризик травмування високий.
За словами медика, останнім часом почастішали звернення з алергічними реакціями на укуси комарів та особливо мошки. Зазвичай це місцева реакція, що минає самостійно на 2-3-тю добу. Виняток – укуси у ділянку обличчя (очі, повіки), що супроводжуються набряками. У цьому випадку знадобиться допомога лікаря. З-поміж засобів захисту від комах лікар радить використовувати спеціальні водні емульсії, олії. «Спрей краще не давати. Адже зазвичай їх використовують у приміщенні, де можуть бути алергіки, – звертає увагу фахівець. – Важливо, щоб це були вже перевірені засоби. Краще не експериментувати й не давати у табір щось новеньке».

Також можлива «хвороба немитих рук». «Дитина має бути привчена до мінімальних гігієнічних процедур. Тобто вранці встав, умився, помив руки, почистив зуби, пішов гуляти. Коли заходить у їдальню – не забути помити ручки, – звертає увагу лікар. – Дітей у таборі дуже багато. За цим можуть просто недогледіти».

Також дитині варто пояснити, що потрібно постійно пити воду. «Дуже часто діти забувають про питний режим», – наголошує завідувачка денного стаціонару.

Для тих, хто не вміє плавати

Про те, що дитина не вміє плавати, потрібно обов’язково зазначити у довідці.

«Її не пускатимуть плавати з основною групою. А розраховуватимуть так, щоб вона була дуже близько від вихователя, на березі річки або моря», – зауважує Юлія Косян. До такої дитини на воді ставитимуться з особливою увагою. Можливо, у деяких випадках навіть не допускатимуть купатися.

 

Узяти в табір: можна чи заборонено

Одяг. Не заощаджувати на шкарпетках. Та у жодному випадку не забути покласти кепку або капелюх. Це радить завідувачка стаціонарного відділення. Також бажано взяти два купальні комплекти. Обов’язково – теплий спортивний костюм. Він допоможе уникнути вечірнього переохолодження, а відповідно нежитю, кашлю та вимушеної поїздки додому.

«Комплект одягу має бути зібраний «на дуже спекотно», «на прохолодно» і «дуже холодно», – радить Юлія Косян.

Взуття. Для відпочинку в таборі воно має бути зручним. «Не давайте дівчатам дуже високі підбори, хоча там і є дискотеки», – радить лікар. Це загрожує травматизмом. Також у дитини має бути пара зручного спортивного закритого взуття. Адже на дітей у таборі чекають прогулянки, спортивні, танцювальні заходи.

Їжа і напої. «Якщо ви хочете привезти щось дітям, нехай це буде мінеральна вода, – зазначає завідувачка стаціонарного відділення. – Або печиво. Але не з кремом і не зі згущеним молоком. Це можуть бути карамельки. Проте не для маленьких дітей. Вони часто їдять їх на ходу, тож ризикують вдавитися. Якщо дитина любить фрукти, то можна привезти яблука. Але не персики або черешню, які швидко псуються». До речі, зберігання продуктів, привезених батьками, у їдальні табору не передбачене санітарними нормами.

 

Табір – дорослість та позитив

«Відпочинок у таборі – це новий досвід для дитини. По-перше, перебування без батьків – крок до дорослості. Дитина може використати всі свої навички та уміння самостійності, концентрації усіх особистісних якостей і рис характеру. По-друге, постійне перебування та проживання у новому колективі – це важлива складова соціального зростання. По-третє, дитина отримує можливість побачити, відчути щось нове, дізнатись про світ та себе в нових обставинах», – розповідає кременчуцький психолог Марина Прибавкіна.
Щоб поїздка до табору залишила по собі тільки позитивні емоції та враження, вона обов’язково повинна бути добровільною. Також дитина повинна бути психологічно і в побутовому плані готовою до поїздки до табору. Вона повинна мати елементарні навички самообслуговування та догляду за собою. А що стосується психологічної готовності, то це дуже індивідуально. Готовність відірватися від батьків у кожної дитини настає у свій час. Часто дорослі вважають, що малюк вже готовий для самостійного відпочинку, а дитина психологічно ще не готова до нього. А буває і навпаки – дитина просить дозволу в батьків поїхати на літо у табір, а мама з татом вважають, що вона ще маленька і не зможе подбати про себе. «Дитина може бути готовою до нетривалої розлуки з батьками приблизно з 5-6 років. Оптимальним віком, коли дітей можна відправляти в літній табір, вважається 8-9 років, хоча для багатьох і це рано», – зауважує психолог. Ознаками психологічної готовності є комунікабельність, товариськість, гнучкість при зміні кола спілкування й активна соціальна позиція. Якщо дитина веде досить замкнутий спосіб життя, не варто її кидати в табірне життя як у вир із головою: мовляв, там усьому навчиться. Тому, перш ніж планувати літо, варто уважно придивитися до дитини й оцінити її можливості.

Поради батькам, дитина, яких їде до табору вперше:

Поговорити з дитиною і пояснити їй усе максимально докладно. Куди їде, скільки часу там пробуде, приблизний розпорядок дня. Пояснити дитині, що там вона буде без вас. Якщо зможете відвідувати дитину в «батьківські дні», також поставте її до відома. Якщо дитина категорично відмовляється, змушувати чи підкуповувати її не потрібно. Усе, що можна зробити – це запропонувати спробувати. І пообіцяти, що в разі, якщо буде некомфортно, ви заберете її й не будете звинувачувати або соромити!

Сказати дитині про те, що в неї з’явиться можливість побути самостійною і трішки подорослішати. Для багатьох дітей це може стати потужною мотивацією.

Важливою складовою підготовки дитини є емоційне налаштування. Дитину (особливо у віці 6-8 років), яка вперше опиняється без батьків в абсолютно новому оточенні, опановує певний страх перед «новим, невідомим». Тому варто разом із нею спокійно поміркувати та «уявно намалювати» це нове і невідоме (що, коли, де, як відбуватиметься, які люди будуть поруч). Таке моделювання майбутнього створить у дитини необхідний емоційно-психологічний захист.

Не потрібно давати дитині фальшивих обіцянок. Скажімо, що їжа буде дуже смачна або всі дні безперервно вона проведе біля басейну, моря.

Не варто говорити дитині, що «вона їде у табір тому, що її нікуди діти, а батьки працюють і дуже зайняті». Така мотивація поїздки до табору перекреслить усі позитивні очікування дитини й створить у неї відчуття «зайвості» та прагнення за будь-яких обставин не «відпускати» батьків.
Для дітей, які вперше їдуть у табір, важливо відчувати «близькість» батьків. Проте не потрібно у перші день-два перевантажувати її дзвінками із запитаннями «Ну як? Тебе не ображають?» Домовтесь із дитиною, що вона зателефонує лише у тому разі, якщо станеться щось надзвичайне. Перед заїздом обов’язково поцікавтесь можливістю зв’язатись із вихователем та директором табору в разі необхідності.

Повідомте дитину про те, що ви завжди будете знати, якщо їй потрібна буде допомога.

Не варто у перші дні навідувати дитину у таборі, оскільки їй треба час, щоб зорієнтуватись та адаптуватись у нових обставинах (перші 4-5 днів). Цілком нормальний стан, коли дитина сумує за мамою й татом, і ваш приїзд може викликати у неї бажання поїхати додому.

Не варто забирати дитину додому після першого ж дзвінка. Спочатку треба з’ясувати причини її бажання повернутися додому, а потім постаратися усунути їх.

Все по темі: відпочинок  діти  літо  поради 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
17 Червня, 2019 Понеділок
16 Червня, 2019 Неділя
15 Червня, 2019 Субота
більше новин