Море, сонце і діти

З якого віку дитині варто їхати на море, чи існує акліматизація, про яку важливу можливість зазвичай забувають батьки та що має бути у «морській аптечці» – цього тижня дізнавався «Вісник».

Оздоровлення, задоволення та яскраві приємні враження для дитини та її батьків може забезпечити спільна поїздка на море. Проте головне для цього – уникнути можливих «побічних ефектів» та зробити подорож і відпочинок на морі максимально комфортними.

Два варіанти

Можливі кілька варіантів відпочинку на морі. Один – це море «з комфортом». Тобто відпочинок за путівкою, із заселенням у готель чи готельний комплекс. Другий – коли будиночок або квартиру відпочивальники винаймають самостійно або ж їдуть на море «дикунами».
«Якщо батьки із дітьми відпочивають за путівкою, варто обов’язково з’ясувати, чи є на території готелю лікар-педіатр, – звертає увагу завідувачка денного стаціонару Кременчуцької міської дитячої лікарні Юлія Косян. – А також дізнатися, чи включає вартість путівки страхування. Якщо так, то вже відсотків на 50 ризик появи проблем менший».

Проте навіть під час відпочинку за путівкою трапляються непередбачувані ситуації. У деяких випадках, за необхідності, батьки можуть самостійно надати дитині першу медичну допомогу.

Завідувачка денного стаціонару радить узяти із собою на відпочинок аптечку. Вона має містити:

– жарознижувальні препарати (якщо це маленька дитина

– у вигляді сиропу, якщо доросла – таблетки);

– краплі для носа, вух та очей «3 в 1»;

– спрей для горла та місцевий антисептик (якщо у дитини часті ангіни, фарингіти, тонзиліти);

– препарати, які місять пантенол, пантестин, для опіків (можуть бути у вигляді гелю, пасти, пінки);

– йод, зеленка, перекис водню;

– протиалергійні препарати.

Таку аптечку можна брати й батькам, які їдуть відпочивати з дітьми самостійно, не за путівкою.

Ці препарати за необхідності можна придбати у будь-якій українській аптеці. У країнах близького зарубіжжя, наприклад Болгарії чи Хорватії, такі медикаменти також продаються в аптеках, розповідає Юлія Косян. Виняток і великий плюс, за словами лікаря – антибіотики за кордоном продають лише за рецептом.

 

Особливості віку та підготовки

«Брати на море дитину до року – не дуже зручно з практичної точки зору, – зауважує Юлія Косян. – У цьому віці дитина перебуває у дуже комфортних умовах – оселя батьків, бабусь і дідусів, де поряд мама. Мама, яка завжди може з комфортом надати дитині допомогу, зробити масаж, покупати й покупатися сама, погодувати тоді, коли вона вважає це за потрібне». Крім того, на таку дитину зазвичай не дуже добре впливає зміна клімату.

А для маляти майже двох років відпочинок на морі вже можливий і навіть потрібний. Те, що клімат та повітря відрізняються від «домашнього» – для неї корисно.
У деяких джерелах радять готувати дитину до моря, наприклад, за допомогою курсу вітамінів. Юлія Косян не бачить у цьому нагальної потреби. «Навіщо тоді їхати на море? Якщо дитина здорова, то не потрібна особлива підготовка. Якщо, наприклад, ще не одужала до кінця – то, можливо, не варто їхати на море. Спочатку вилікуватися, а вже потім вирушати на відпочинок».
Профілактичне лікування гельмінтів також не потрібне, звертає увагу завідувачка денного стаціонару. У даному випадку лікують лише виявлену патологію. Тож єдиний вихід – мити руки, овочі та фрукти. Не вживати несвіжих та неякісних продуктів. Ці ж правила допоможуть уникнути гострої кишкової інфекції.

Акліматизація – не відповідає дійсності

Так склалося на генетичному рівні, що нам підходить будь-який клімат в Україні, зауважує Юлія Косян.
Проте є фактори ризику, які батьки часом не враховують під час подорожей. Наприклад, якщо дитина до кінця не одужала, але поїхала на море, щоб не втратити путівку. Або ж подорож потягом чи машиною з відчиненими вікнами. «Буває, батьки скаржаться, що на другу добу після приїзду на море у дитини з’явилися кашель, нежить, температура. І пов’язують це з тим, що їй не підійшли повітря чи район. При цьому з’ясовується, що усю дорогу вони їхали з увімкненим кондиціонером. А це фактор ризику. І говорити про акліматизацію у цьому випадку сенсу немає». Серед факторів ризику і «хвороби брудних рук», особливо у сезон немитих фруктів.

Їжа, як і клімат, за словами лікаря, українцям підходить на всій території рідної країни. Не пов’язані з акліматизацією і фрукти, овочі, каші чи молочні продукти у закордонних країнах. А ось з екзотичними морепродуктами варто бути обережними, радить лікар. На них може бути алергія. Також необхідно зважати на індивідуальну непереносність до певних продуктів.

Пляж: повітря, море і пісок

Знаходитися на сонці дитині бажано з 8-ї до 10-ї години ранку та після 16-ї години. А у воді – до 20 хвилин.
«Добре, якщо батьки плавають разом із дитиною, – звертає увагу завідувачка денного стаціонару дитячої лікарні. – Зазвичай на морі дуже велике скупчення людей, ми не завжди можемо помітити з берега, де знаходиться наш малюк. А заодно проконтролюємо, коли у дитини посиніли губи. І відправимо її на берег грітися під приводом попити води, з’їсти помите яблуко, персик або печиво».

Сидіти на піску або купатися у морі чи річці навіть наймолодша дитина не повинна без одягу. «Це мікротравматизація і шкіри, і слизової. Це потрапляння інфекції. І це вплив сонячних променів, – пояснює фахівець. – Наскільки б маленькою не була дитина, вдягніть на неї білизну. Вона сидітиме на піску і буде захищеною».

А також укотре лікар нагадує, що не варто купувати те, що продають на пляжі. «Дешевше й корисніше приготувати кукурудзу самостійно. І знати, як ви її зварили та як довго вона залишається у вас свіжою».

Звернутися до лікарні

Багато батьків їздять на море і не звертаються до лікарні, якщо щось трапляється. «Коли ви їдете на море й перебуваєте в іншому місті з дитиною, ви маєте право звернутися у будь-яку дитячу лікарню, і вас зобов’язані там оглянути й надати першу необхідну вам допомогу. Попри те, що ви іногородні, – пояснює Юлія Косян. – Так само ви маєте право викликати «швидку». Вона зобов’язана приїхати й також надати першу медичну допомогу. Дуже багато батьків цього не знають. Ідуть до аптеки, а там не завжди є кваліфіковані фармакологи, фармацевти. Тоді наслідки можуть бути жахливими». Також за необхідності відпочивальників госпіталізують і пролікують. Тому що вони є тимчасовими мешканцями того міста, куди приїхали.

Сонячний і тепловий удар: коли йти до лікаря

Надання допомоги при сонячному і тепловому ударі подібні. Якщо це трапилося, дитину потрібно забрати із сонця у затінок. Ще краще – у прохолодне приміщення. Упродовж дня не виходити на вулицю. Давати побільше пити. Корисні холодні компреси на голову, пахвову, пахову ділянки та шию. Адже дуже часто у результаті теплового чи сонячного удару в дітей підвищується температура тіла. Уникати сонця варто упродовж трьох наступних днів. Якщо шкіра просто почервоніла, можна обробити її самостійно. Якщо з’явилися пухирі – бажано звернутися до лікаря. І у жодному разі не намагатися такі пухирі «лопати» – це відкрита рана, куди може потрапити інфекція.

Зателефонуйте своєму лікарю

Готуючись до поїздки, лікар радить звернутися до свого сімейного лікаря та запитати, що узяти із собою. «Лікарі знають своїх пацієнтів. А також їхні «слабкі» місця, що може трапитися. І порадять саме те, що потрібно конкретному пацієнту», – пояснює Юлія Косян.

Все по темі: відпочинок  здоров`я  поради 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
17 Червня, 2019 Понеділок
16 Червня, 2019 Неділя
15 Червня, 2019 Субота
більше новин