Як захистити свої права водієві

З кожним роком по всій Україні кількість ДТП за участю водіїв, які керують авто у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, все більшає. Але є й такі випадки, коли водій дійсно не вживав, а патрульна поліція все ж таки склала адмінпротокол за ст. 130 КУпАП (керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції).

Іноді водії припускаються грубих помилок, після чого у них вилучають посвідчення щонайменше на рік та стягують з них великі штрафи.

Сьогодні ми розповімо, чого не слід робити, коли Вас зупинили та вимагають пройти огляд на стан сп’яніння, та розглянемо основні дії водіїв при зупинці їх працівниками поліції із підозрою на знаходження у стані сп’яніння. Хочемо зазначити, що наведене нижче допоможе ефективно захистити права водія не тільки на місці зупинки працівниками поліції, а й у подальшому розгляді такого протоколу в суді.

По-перше, розглянемо основні дії, що повинні бути вчинені водієм при зупинці його працівниками поліції:

1. Зателефонувати адвокату.

2. Дізнатися причину зупинки.

3. Записати прізвища, імена та номери нагрудних знаків усіх поліціянтів, які беруть участь в оформленні протоколу.

4. У жодному разі не відмовляйтесь від огляду.

5. Якщо патрульні поліціянти наполягають їхати до лікарні – вимагайте спочатку провести тест на місці.

6. Просіть усі дані поліціянтів та документи/сертифікат на прилад, яким Вас перевіряють.

7. У разі виникнення сумнівів, вимагайте відвезти вас до лікарні (наркодиспансеру).

8. У разі незгоди з результатами огляду, вимагайте відвезти вас до лікарні (наркодиспансеру).

9. Якщо є що написати у своїх поясненнях, не полінуйтеся це зробити.

10. Якщо протокол складено, найближчим часом звернутися до адвоката.

Звертаємо Вашу увагу й на те, що й у патрульних, які зупинили водія автівки, повинні бути вагомі підстави для проведення огляду.

Ознаками алкогольного сп’яніння є:

• запах алкоголю з порожнини рота;

• порушення координації рухів;

• порушення мови;

• виражене тремтіння пальців рук;

• різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя;

• поведінка, що не відповідає обставинам.

Ознаками наркотичного чи іншого сп’яніння (лікарські препарати, що знижують увагу та швидкість реакції) є:

• наявність однієї чи кількох ознак стану алкогольного сп’яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота);

• звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло;

• сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови;

• почервоніння обличчя або неприродна блідість.

 

Підстави для складання протоколу про адміністративне правопорушення

Чому ж виникають такі ситуації, коли водій вимушений захищати свої права та доводити перед судом, що він нічого не вживав і не порушував ПДР? Існують дві підстави для складання Протоколу про адміністративне правопорушення за ст. 130 КУпАП:

– порушення п. 2.5 Правил дорожнього руху, коли водій відмовився від проходження огляду. Вказаним положенням встановлено, що водій повинен на вимогу поліціянта пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;

– порушення п. 2.9а Правил дорожнього руху, коли було встановлено, що водій керував у стані сп’яніння. Пункт правил 2.9а говорить, що водієві забороняється: керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Проміле алкоголю в крові Ступінь сп’яніння
менш

як 0,3 природний рівень алкоголю в організмі
0,3 – 0,5 алкоголь має незначний вплив
0,5 – 1,5 легке сп’яніння
1,5 – 2,5 сп’яніння середнього ступеня
2,5 – 3,0 стан сильного сп’яніння
більш як 3,0 алкогольне отруєння,
критичний стан

Але існують такі випадки, коли водій дійсно не вживав ніяких алкогольних напоїв, а тест показав наявність проміле алкоголю в крові. І перш ніж звинуватити поліціянтів у підробці тесту, ми звертаємо Вашу увагу на те, що існує певний перелік продуктів, які швидко підвищують кількість алкоголю в крові. Якщо подихати в алкотестер відразу або протягом 5-20 хвилин після їх вживання, то він зафіксує перевищення допустимої норми.

Напої: безалкогольне пиво, квас, кумис, сік, який стояв не в холодильнику, несвіжий теплий ягідний компот.

Фрукти: переспілі ягоди, варення, що забродило; банани, апельсини.

Продукти: чорний хліб з ковбасою, шоколадні цукерки з алкоголем і без.

Ліки: спиртові настоянки типу корвалолу, собачої кропиви (пустинника), валокордину тощо.

Інше: освіжувач рота (спрей), м’ятні цукерки типу Halls.

До речі, всупереч поширеній серед водіїв легенді, склянка свіжого кефіру не показує перевищення кількості алкоголю.

Поліціянт не має права порушувати порядок огляду!

Порядок проходження огляду викладений у ст. 266 КУпАП і складається з наступного.

Огляд на стан сп’яніння проводиться:

1 – поліціянтом на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (зазвичай це Драгер);

2 – лікарем закладу охорони здоров’я (у сільській місцевості за відсутності лікаря – фельд-шером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку);

3 – у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліціянтом, такий огляд проводиться у найближчому закладі охорони здоров’я;

4 – у разі скоєння дорожньо-транспортної пригоди (ДТП), унаслідок якої є особи, що загинули або травмовані, проведення огляду на стан сп’яніння учасників цієї пригоди є обов’язковим у закладі охорони здоров’я.
Варто розуміти, що огляд водія на стан сп’яніння проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліціянтом у присутності двох свідків. У разі незгоди водія на проведення огляду на стан сп’яніння поліціянтом з використанням спеціальних технічних засобів або у разі незгоди з його результатами – огляд обов’язково проводиться у закладах охорони здоров’я.

Кожний водій також повинен знати, що час проходження огляду обмежений!

Огляд водіїв на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння здійснюється у закладах охорони здоров’я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення.

Найголовніше те, що огляд водія на стан сп’яніння, який був проведений з порушенням вищенаведених вимог, вважається недійсним!

Як оскаржити постанову за ст. 130 КУпАП?

Провадження у справі про адміністративне правопорушення за ст. 130 КУпАП найчастіше закривають за таких обставин:

1) за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення;

2) закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

Справа про адміністративне правопорушення розглядається у присутності водія, який притягається до адміністративної відповідальності. Якщо ж водій відсутній у судовому засіданні, справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне його сповіщення про місце й час розгляду справи та якщо від нього не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Без Вас справа не повинна розглядатися, але якщо Ви навмисно затягуєте процес – суди часто виносять Постанови за відсутності водіїв. Таким чином, якщо пройшло більш ніж 3 місяці – справа має бути закрита.

Як довести, що у Вашому випадку не має складу або події адміністративного правопорушення?

Пам’ятайте, що увесь процес складання протоколу та спілкування з поліціянтами повинен фіксуватися на нагрудну камеру. У разі виникнення якихось питань Ви маєте право домогтися вилучення відео-запису. Також необхідно залучати свідків та будь-які можливі докази Вашої невинуватості.

Найважливішим у розгляді таких справ є участь захисника. Перед усім потрібно розуміти, що оскарження протоколу у суді потребує деяких навичок і не слід нехтувати допомогою адвоката.

Адвокат має право знайомитися з матеріалами справи; заявляти клопотання; за дорученням особи, яка його запросила, від її імені подавати скарги на рішення органу (посадової особи), який розглядає справу, а також мають інші права, передбачені законами України.

Запам’ятайте, що після складання протоколу потрібно без зволікань звернутись за правовою допомогою до адвоката, оскільки процес збирання доказів, підготовка запитів та клопотань потребують значного часу.

Все по темі: алкоголь  поліція 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
19 Травня, 2019 Неділя
18 Травня, 2019 Субота
17 Травня, 2019 П’ятниця
більше новин