Чотири роки без народного мера

Чотири роки тому, 26 липня 2014 року, куля найманого вбивці перервала життя мера Кременчука Олега Бабаєва. Йому було лише 48. Олег Бабаєв завжди мріяв, щоб Кременчук став найкращим містом України. І робив для цього все можливе.

Олег Бабаєв народився у Курську 21 жовтня 1965 року. Там закінчив школу та вступив до Мінського вищого військово-політичного училища, яке закінчив із відзнакою у 1986 році. Далі 10 років служив у армії на Далекому Сході, потім у Чехословаччині.

Після виведення радянських військ із цієї країни його направили до Києва, де на початку 1990-х він набув українського громадянства.

Після розпаду СРСР Бабаєв залишив армію і пішов у бізнес. У 1998 році він приїхав до Кременчука й очолив правління ПАТ «Кременчукм’ясо».

Здобув другу, економічну, вищу освіту в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Із 1999 по 2007 роки був депутатом Кременчуцької міської ради. З листопада 2007-го по лютий 2011-го — народний депутат України 6-го скликання.

У 2010 році Олега Бабаєва обрали міським головою Кременчука. У своїй роботі значну увагу він приділяв благоустрою міста. За його каденції Кременчук по-справжньому озеленили, привели до ладу парки та сквери. Він також займався відновленням електротранспорту Кременчука, дбав про ремонти доріг, багато уваги приділяв медицині. Саме за Олега Бабаєва почали капітально ремонтувати лікарні, купувати нове обладнання — часто за його власні кошти.

Особливу увагу приділяв спорту, зокрема муніципальному футбольному клубу «Кремінь». За його ініціативи збудували стадіон «Кремінь-Арена». У його зведення він частково вклав особисті кошти.

Під час Революції Гідності Бабаєв, насамперед, намагався не допустити гро-мадських конфліктів у Кременчуці. І в той же час теж виступив проти керівного режиму. 27 січня 2014 року, під час позачергової сесії, депутати на чолі з міським головою проголосували за відставку Віктора Януковича та керівної верхівки тодішньої влади.
Із початком АТО Бабаєв надавав фінансову допомогу захисникам України, за свої власні кошти купував бронежилети, форму, спорядження.

Уранці 26 липня 2014 року він від’їхав від свого будинку на автомобілі. На вулиці Сумській зупинився, щоб викинути сміття. Коли повертався до машини, кілер випустив у нього три кулі, одна з яких спричинила миттєву смерть.

Попрощатися з Бабаєвим та провести його в останню путь прийшли тисячі кременчужан. Багато з них не приховували сліз, адже вважали цю втрату своїм особистим горем…

Підозрюваних у злочині судять і досі. Їх заарештували у вересні 2014 року. Тобто незабаром виповниться чотири роки, як вони перебувають під арештом. Слідство дійшло висновку, що замовником убивства став Олександр Мельник, власник ТК «Візит», на підставі давнього конфлікту. Бабаєв намагався повернути телекомпанію, яка критикувала мера, у комунальну власність.

На початку 2014 року суддя Автозаводського суду Олександр Лободенко виніс постанову про арешт майна ТК «Візит». 11 лютого того ж року Лободенка вбили біля власного будинку.

Тож, за даними слідства, Мельник замовив убивство і Лободенка. Організував злочини колишній міліціонер Крижановський, а кілерами стали Куник та Пасічний. Утім, вони не визнають своєї вини.

Скільки триватиме судова тяганина, ніхто не нава-
жується навіть прогнозувати. Адже розгляд справи щодо вбивств Бабаєва і Лободенка пішов по колу. Після того, як закінчився строк повноважень присяжних у Кобеляцькому суді, вони відмовилися від участі у процесі. Справу передали на розгляд до Київського райсуду Полтави. Однак під час вибору присяжних виявилося, що там не вистачає присяжних засідателів. Суд вирішив повернути справу до Апеляційного суду Полтавської області для визначення, до якого суду (з достатньою кількістю присяжних) направити його на розгляд.

Четвертим став Октябрський райсуд Полтави, там суддівська колегія взяла самовідвід. Тому справу передали п’ятій колегії, до Полтавського районного суду, де також виникли організаційні труднощі. Тож справу наново буде розглядати вже шоста колегія суддів.

 

Все по темі: Олег Бабаєв  пам'ять 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
19 Травня, 2019 Неділя
18 Травня, 2019 Субота
17 Травня, 2019 П’ятниця
більше новин