Навчання «на бюджеті»: що вплине?

Що важливого сьогодні можуть зробити кременчуцькі вступники? За якими спеціальностями потрапити «на бюджет» найлегше? А за якими – зовсім неможливо? А також про два основні принципи виділення бюджетних місць – у матеріалі «Вісника».

Майже фінішна пряма вступної кампанії. Уже є перші підсумки, які спеціальності та які університети найбільш популярні цього року. Проте сьогодні вступники ще можуть змінити своє майбутнє і зареєструвати заяви на вступ.

До того ж відомо, за якими спеціальностями буде найбільше місць державного бюджету. А заклади вищої освіти вже опублікували, яку максимальну кількість студентів за кожною спеціальністю вони можуть набрати.

26 липня – кращий день

Сьогодні – останній день реєстрації заяв на вступ до університетів.
Вигідно подати останні з них саме цього дня. Адже в кожному виші за кожною спеціальністю можна переглянути кількість уже поданих заяв і рейтинг кожного вступника у будь-якому виші за кожною спеціальністю (на сайті vstup.edbo.gov.ua або на сайті Міністерства освіти і науки). І зараз якнайкраще порівняти та оцінити свої реальні шанси на вступ.

Але це – за умови, що вступник ще не зареєстрував усі сім із семи можливих заяв. Адже після реєстрації навчальним закладом змінювати заяви, їхню пріоритетність уже неможливо.

Популярні спеціальності та виші

Зараз, за підсумками першої половини вступної кампанії, найпопулярнішими спеціальностями є: «Право», «Філологія», «Середня освіта», «Менеджмент», «Медицина».

Найбільше заяв за цей же час подано у Київський національний університет імені Т. Шевченка, Львівський національний університет імені Івана Франка, Київський політехнічний інститут, Національний університет «Львівська політехніка», Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна.

Ці ж виші є лідерами у Рейтингу «Топ-200 Україна». Кременчуцький національний університет імені М. Остроградського цього року в рейтингу зайняв 59-у позицію.

Максимальні обсяги держзамовлення

На офіційному сайті Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського наразі можна переглянути максимальні обсяги та кваліфікаційний мінімум державного замовлення за кожною спеціальністю. Так, найбільше бакалаврів «бюджетників» (у відсотковому співвідношенні) у цьому виші можуть набрати за спеціальностями «Комп’ютерна інженерія» – 23 студенти (із 55 можливих), «Комп’ютерні науки» – 14 (із 25 можливих), «Середня освіта (фізична культура)», «Психологія», «Біотехнології та біоінженерія», «Журналістика» – 10 (із 25 можливих). Найбільше студентів загалом готові взяти за спеціальністю «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»: 210 – на денну форму навчання і 185 – заочників. Але максимальна кількість стипендій для них – 23 і 5 відповідно. Зовсім без стипендій будуть студенти стаціонару «Облік та оподаткування». Серед заочників за цією ж спеціальністю можливо лише 5 стипендіатів.

Переглянути максимальні обсяги та кваліфікаційний мінімум державного замовлення можна на сайтах вишів. Якщо ж вони не опубліковані, то на сайті Міністерства освіти і науки, у розділі «Вступна кампанія 2018».

В усіх закладах вищої освіти при цьому є спільна тенденція. Адже, відповідно до липневої постанови Кабміну, є кілька спеціальностей, які отримали найбільше місць державного замовлення. Це «Середня освіта» (за усіма предметними спеціальностями), «Медицина», «Комп’ютерні науки», «Правознавство», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Будівництво та цивільна інженерія», «Філологія» (усі мовні напрямки), «Галузеве машинобудування», «Комп’ютерна інженерія», «Правоохоронна діяльність».

Зате за спеціальністю «Право» за денною формою навчання замовлення було зменшено приблизно на 5%. Держава взагалі не виділятиме кошти для підготовки юристів за заочною формою навчання у 2018 році. Також зменшено держзамовлення за галузями «Управління та адміністрування», «Соціальні та поведінкові науки», «Готельно-ресторанна справа».

Адресне держзамовлення

Чи виділене бюджетне місце для кожного конкретного вступника – стане відомо 1 серпня. Це адресне розміщення державного замовлення.
Два основні принципи адресного державного замовлення пояснив Олег Шаров, генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих, у прямому ефірі щодо підсумків про першу половину вступної кампанії.

Перший принцип – рекомендацію для зарахування на бюджетні місця на конкурсних засадах отримують вступники, які мають вищі, порівняно з іншими вступниками, конкурсні бали. Ці вступники «приносять» ці місця до закладів вищої освіти. Звичайно, з урахуванням можливостей закладів вищої освіти прийняти їх.

Другий ключовий принцип – рекомендація до зарахування надається за найвищою пріоритетністю, за якою для цього вистачає балів. Заяви з меншою пріоритетністю вже не розглядаються. Це дозволяє надати рекомендації на бюджетні місця наступним за рейтинговими списками вступникам. Рейтинг формується зі вступників, які вступають на основі результатів зовнішнього незалежного оцінювання, творчих конкурсів та вступних іспитів (пільговики).

Інформація про надання бюджетних місць буде доступна вступникам у їхніх персональних кабінетах.

1 серпня стануть відомі рейтингові списки вступників на бакалавра, а також магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування із зазначенням рекомендованих до зарахування. До 12-ї години 6 серпня вони повинні виконати вимоги до зарахування. Тобто подати оригінали документів про освіту з додатками у заклади вищої освіти, куди вони рекомендовані. Зарахування на бюджетні місця відбудеться не пізніше 12-ї години 7 серпня.

Якщо вступник-пільговик не отримав бюджетне місце, він має обрати заклад вищої освіти, де хоче навчатись. Принести туди необхідні для вступу документи, укласти контракт і при цьому подати документи про пільги. Адже до 18 серпня відповідно до умов прийому здійснюється процедура переведення контрактників на вакантні бюджетні місця. У першу чергу, переводять пільговиків. А також черговиків у рейтинговому списку за технічними і природничими спеціальностями, яким надається особлива підтримка.

Зарахування вступників на контрактні місця буде відбуватися на базі повної загальної середньої освіти до 10 вересня.

Ті, хто не отримав бюджетне місце, можуть навчатися за контрактом.

 

Слідкувати за заявами

В «Електронному кабінеті» вступника заяви можуть мати наступний статус:

«Зареєстровано в Єдиній базі» – підтвердження факту подання заяви до закладу вищої освіти.

«Потребує уточнення вступником» – виш прийняв заяву до розгляду, але дані потребують уточнення (Наприклад, вступник неправильно завантажив скановані копії документів або не повністю наведена контактна інформація. Вступнику необхідно звернутися до навчального закладу, який виявив неточності, щоб надати всю необхідну інформацію).

«Зареєстровано у закладі освіти» – виш прийняв заяву до розгляду та приймає рішення про допуск вступника до участі у конкурсному відборі.

«Допущено до конкурсу (навчання за кошти державного (регіонального) бюджету» – вступника допущено до конкурсу на місця, що фінансуються за кошти державного (регіонального) бюджету.

«Відмовлено закладом освіти» – вступника не допущено до участі у конкурсі.

«Скасовано вступником» – заява вважається такою, що не подавалась.

«Скасовано вступником (без права подання нової заяви з такою самою пріоритетністю) – якщо вступник скасував заяву після її реєстрації у закладі освіти.

«Скасовано закладом освіти» – заява скасована за рішенням приймальної комісії за умови виявлення технічної помилки, зробленої під час внесення даних до Єдиної бази.

«Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти державного (регіонального) бюджету)» – вступник зарахований і має вчасно подати документи.

«Виключено зі списку рекомендованих (навчання за кошти державного (регіонального) бюджету» – вступник втратив право вступати на бюджет за обраною спеціальністю у конкретний виш.

«Виключено зі списку рекомендованих (навчання за кошти фізичних та юридичних осіб)» – вступник втратив право навчатися у виші за обраною спеціальністю за контрактом.

«Допущено до конкурсу» – вступника допущено до участі у конкурсному відборі на бюджетні місця та за контрактом.

«Допущено до конкурсу (навчання за кошти фізичних та юридичних осіб)» – якщо потенційний «бюджетник» вчасно не надав документи у виш; або вступника зараховано за іншою заявою на бюджетне місце, але він також має право на зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб; або якщо вступник претендував лише на вступ на навчання за контрактом, його допущено до участі у відповідному конкурсному відборі.

«Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб)» – потрібно вчасно подати документи у виш.

«Включено до наказу» – вступника зараховано до закладу вищої освіти.

«Відраховано» – відраховано або скасовано зарахування.

Все по темі: абітурієнти  вступна кампанія  ЗНО  освіта 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
19 Березня, 2019 Вівторок
18 Березня, 2019 Понеділок
більше новин