Депутатське засідання на звалищі

Депутати постійної земельної комісії міської ради у середу, 1 серпня, провели виїзне засідання на звалищі. Вони хотіли подивитися на діяльність підприємства «CLEAR ENERGY-KREMENCHUK» із видобутку біогазу та перетворення його на електроенергію.

Питання щодо вивчення діяльності підприємства «CLEAR ENERGY-KREMENCHUK» виникло напередодні, під час засідання депутатської земельної комісії в мерії. На її розгляд внесли пропозицію про надання підприємству суборенди земельної ділянки на звалищі строком на 49 років.

Депутати запитують, чому саме на такий термін. Бо інші суб’єкти господарювання мають значно менший строк користування земельними ділянками. Тож спочатку вирішили подивитися, як функціонує підприємство, на яких підставах. А вже потім вирішувати питання щодо терміну суборенди.

Варто зазначити, що ніхто з депутатів, які прибули на виїзне засідання (Оксана Піддубна, Сергій Костромінов, Костянтин Терещенко), раніше не бачили, як працює подібна установка. Слід зазначити, що підприємство являє собою доволі доглянутий клаптик землі, огороджений парканом із профілю, на якому розміщена сама генераторна установка. У ній спалюється біогаз із надр звалища і генерується електроенергія.

Як відомо, дану установку введено в дію 16 листопада минулого року. Її монтували приблизно три місяці.
За інформацією головного інженера станції, наразі вона виробляє 300-500 кіловат електроенергії за добу. Держава купує її за «зеленим тарифом», тобто по 15 євроцентів за кіловат. Таким чином, за місяць підприємство заробляє близько 2 мільйонів гривень. На ньому працює 6 чоловік.
За парканом установки з видобутку біогазу та переробки його на електроенергію розташоване обладнання німецького інвестора Йорга Мейснера. Він кілька років тому встановив на Деївському звалищі спецобладнання зі збору газу, який у подальшому мав бути перетворений на електроенергію. Однак 7 років цей інвестор займався збором документів, виробництво фактично так і не було розпочато, звісно, і прибутку не отримував. Зараз же говорить, що підтримував стан обладнання на Деївському звалищі у діючому режимі й чекав рішення влади щодо подальшої роботи.

Минулого року влада провела перемовини з фірмою «CLEAR ENERGY». І влітку вона вже почала налагоджувати своє обладнання. А восени воно запрацювало.

Наразі обладнання Йорга Мейснера у неробочому стані, ніхто за ним не доглядає.

Після побаченого жодних висновків депутати не робили. Пояснили, що їм потрібно вивчити усі наявні документи, які нададуть у мерії. І вже потім приймати якесь рішення на засіданні своєї комісії щодо передачі земельної ділянки в суборенду підприємству «CLEAR ENERGY-KREMENCHUK». На сьогодні невирішеним залишилися питання щодо газових труб, які прокладені по території звалища. Наприклад, «Полтаваобленерго» платить за оренду землі, по якій пролягають теплові магістралі. Чому не отримати можливість виставляти рахунки «CLEAR ENERGY-KREMENCHUK»? Це додаткові кошти для міського бюджету.

Однак рішення земельної комісії все одно має рекомендаційний характер. Остаточне повинна ухвалити сесія міської ради, яка відбудеться 9 серпня.

Все по темі: Деївське звалище  звалище  сміття 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
21 Березня, 2019 Четвер
20 Березня, 2019 Середа
більше новин