Дайджест податкових новин

Майже  3 мільярди гривень – внесок платників кременчуцької ОДПІ до бюджетів країни

За сім місяців цього року до зведеного бюджету платниками податків Кременчуцької ОДПІ сплатили 2 млрд. 829 млн. грн. податків і зборів. Як повідомив в.о. начальника Кременчуцької ОДПІ Андрій Якименко, рівень минулого року перевищено майже на 600 мільйонів. Керівник податкової регіону уточнив, що ці дані наведені без врахування сплачених податків великими підприємствами, які перебувають на облік Офісі великих платників податків.

Обсяги надходжень до державного бюджету зросли на 267,5 млн. грн. або на 27 відсотків – акумульовано понад 1243млн.грн. Найбільшими бюджетоформуючими платежами в регіоні є податок на додану вартість – 482,8 млн. грн., податок на доходи фізичних осіб – 363,3млн. грн., рентна плата – 183,2 млн. грн., податок на прибуток – 92,0млн.грн. Крім того, в державну казну спрямовано 73,8 млн. грн. військового збору.

Андрій Якименко також відмітив, що в регіоні на 315,0 млн. грн. збільшилася  сплата за податками, що формують місцеві бюджети. Загалом, до місцевих бюджетів від платників Кременчуцької ОДПІ надійшло 1 585,6 млн. грн. Зокрема, сплачено 1068,2млн грн. податку на доходи фізичних осіб, 225,6 млн. грн. податку на майно, 123,6 млн.грн. єдиного податку, рентної плати – 67,1млн грн.. та 32,6млн.грн. акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів.

 

З початку року платники отримали 292,5 мільйони гривень відшкодованого ПДВ

Протягом січня-липня поточного року платникам податків Кременчуцької ОДПІ відшкодовано 292,5млн. грн податку на додану вартість. Порівняно з відповідним періодом минулого року сума бюджетного відшкодування зросла в 3 рази або на 207,5млн. грн.  У січні-липні 2017 року платникам було повернуто 85,0 млн. грн. ПДВ.

У липні 2018 року сума відшкодованого ПДВ склала 30,0млн.гривень.

Позитивної динаміки з відшкодування податку на додану вартість вдалося досягти за рахунок ефективної роботи системи моніторингу оцінки ризиків СМКОР, що дозволяє блокувати реєстрацію ризикових податкових накладних, та електронному реєстру відшкодування ПДВ, який функціонує у відкритому режимі. На сьогодні відсутні будь-які можливості проведення маніпуляцій з відшкодуванням ПДВ, оскільки весь процес автоматичний та прозорий.

 

Землекористувачі та власники  землі  міста Кременчука  та Кременчуцького району сплатили майже 109 млн. гривень

З початку 2018 року юридичні та фізичні особи, землекористувачі та власники землі, які перебувають на обліку в головному офісі Кременчуцької ОДПІ сплатили до місцевих бюджетів 108 млн. 915,5 тис. грн. плати за землю.  Внесок юридичних осіб в наповнення місцевих скарбниць становить – 96,1млн.грн., громадяни поповнили місцеві бюджети на 12,8мн.гривень.

Фахівці Кременчуцької ОДПІ інформують, що відповідно до податкового законодавства, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у звітному році.

Платники-юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до фіскальних органів за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Сума податку за землі, які перебувають у власності фізичних осіб, визначається контролюючим органом за місцем реєстрації платника податків. Контролюючий орган до 1 липня надсилає податкові повідомлення-рішення про сплату суми податку фізичним особам. Громадяни повинні сплатити податок протягом 60 днів після отримання повідомлення-рішення. Отже граничний термін сплати громадянами плати за землю ще не настав.

 

Замість традиційних РРО – мобільні телефони, планшети, ноутбуки

Міністерство фінансів в червні цього року ініціювало пілотний проект реєстрації та експлуатації новітніх моделей для реєстрації розрахункових операцій – e-Receipt (електронний чек).

Зокрема, у рамках пілотного проекту пропонується дозволити використовувати для реєстрації розрахунків мобільні телефони, планшети, ноутбуки та інші засоби комунікації.

Нова система передбачатиме програмне забезпечення для платника (продавця), покупця та ДФС, а також буде інтегрована з Електронним кабінетом платника.

Це також дозволить спростити процес ведення господарської діяльності, адже користування системою не потребує спеціальних знань та підготовки її користувачів.

Наразі для запуску електронної системи e-Receipt Державна фіскальна служба активно веде консультації з бізнесом.

 

Штрафні санкції за несвоєчасне подання податкових декларацій (розрахунків) та іншої звітності

Згідно з пунктом 47.1 статті 47 Податкового кодексу України (далі – Кодексу) відповідальність за неподання, порушення порядку заповнення документів податкової звітності, порушення строків їх подання контролюючим органам, недостовірність інформації, наведеної у зазначених документах, несуть, зокрема, юридичні особи, постійні представництва нерезидентів, які відповідно до Кодексу визначені платниками податків, а також їх посадові особи.

Відповідно до пункту 120.1 статті 120 Кодексу неподання (крім випадків, якщо податкова декларація (розрахунок, звіт) не подається відповідно до пункту 49.2 статті 49 Кодексу) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено Кодексом, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Граничні строки подання податкової декларації можуть бути збільшені за правилами та на підставах, які передбачені Кодексом (абзац 2 пункту 49.20 статті 49 Кодексу).

Так, граничні строки для подання податкової декларації, заяв про перегляд рішень контролюючих органів, заяв про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань, підлягають продовженню керівником (його заступником або уповноваженою особою) за письмовим запитом платника податків у випадках, які визначені пунктом 102.6 статті 102 Кодексу. При цьому згідно з пунктом 102.6 статті 102 Кодексу штрафні санкції не застосовуються протягом строків продовження граничних строків подання податкової звітності.

Крім того, відповідно до пункту 44 підрозділу 10 розділу XX Перехідні положення Кодексу штрафні санкції, передбачені абзацом другим пункту 126.1 статті 126 Кодексу, не застосовуються для узгоджених сум грошових зобов’язань із граничним строком сплати 30 червня 2017 року.

Інших випадків збільшення граничних строків подання податкових декларацій Кодексом не передбачено.

Кременчуцька ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області

 

Все по темі: ОДПІ  податкова 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
18 Квітня, 2019 Четвер
17 Квітня, 2019 Середа
більше новин