“Ощадбанк” відсудив третину акцій “АвтоКрАЗу”

 

Київський апеляційний господарський суд 6 серпня відмовився задовольнити апеляційну скаргу ПАТ “АвтоКрАЗ” на рішення Господарського суду Києва від 10 березня 2016 року, згідно з яким банк отримав акції ПАТ “АвтоКрАЗ” номінальною вартістю 185 млн грн (32,7% статутного капіталу підприємства) в рахунок погашення боргу за договором кредитної лінії від 9 жовтня 2008 року в розмірі 899,4 млн грн.

Таким чином суд задовольнив позов “Ощадбанку” до ТОВ “Феррекспо”, ТОВ “Газотурбінні технології”, ТОВ “Нові промислові технології”, ТОВ “Промінек”, ТОВ “Перт”, яким належать вказаний пакет акцій “АвтоКрАЗу”, передає БізнесЦензор з посиланням на Finbalance.

Київський апеляційний госпсуд визначив спосіб реалізації акцій ПАТ “АвтоКрАЗ” шляхом продажу на публічних торгах в рамках процедури виконавчого провадження за ціною не нижче 13,6 млн грн (ціна, яка була визначена судовою експертизою).

Додамо, що Госпсуд Києва розглядає заяву “Ощадбанку” про порушення провадження у справі про банкрутство ПАТ “АвтоКрАЗ”.

Нагадаємо, між “Ощадбанком” і “АвтоКрАЗом” вже кілька років тривають судові тяжби. В рамках окремих судових справ боргові претензії держбанку досягали 1,3 млрд грн.

У січні 2016 року прес-служба банку констатувала, що юристи “Ощадбанку” вже отримали судові рішення про звернення стягнення на предмети застави та іпотеки і тривало виконавче провадження з примусового реалізації закладеного майна.

Як повідомлялося, 31 травня 2018 року планувався “голландський” аукціон з продажу Фондом гарантування прав вимоги банку “Фінанси та кредит” на 3,5 млрд грн до компаній з групи “АвтоКрАЗ” за низкою кредитних договорів.

Однак 30 травня виконавча дирекція Фонду гарантування прийняла рішення зняти з торгів відповідний лот в зв’язку з отриманням листа від секретаря РНБО про відстрочку продажу прав вимоги за кредитними договорами, в забезпеченні за якими знаходяться акції ПАТ “Мотор Січ”.

Як відомо, група “АвтоКрАЗ” підконтрольна нардепу Костянтину Жеваго.

 

Джерело БЦ

Все по темі: «АвтоКрАЗ»  Ощадбанк  суд 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин