3 в 1: навчання, подорож, нова професія

Безкоштовна неформальна освіта за кордоном, у колі іноземців, упродовж кількох днів за темами, які цікавлять. Або ж нова спеціальність у новій країні на місяць чи навіть рік. А ще величезний досвід та яскраві, незабутні емоції. Як таке під силу багатьом кременчужанам – цього тижня дізнавався «Вісник».

Фото з обміну в Грузії. Автор: Катерина Третьякова

Шукай, заповнюй анкету, перемагай та їдь – приблизно за такою формулою кременчужани можуть змінити як 7-10 днів свого життя, так і все майбутнє.

Такі можливості майже безкоштовні. Сьогодні ними користуються кременчужани у віці від 15 років. Є програми для молоді та молодіжних працівників.

Вчитися – за кордон

Минулого тижня група кременчужан разом з Альоною Глазковою, проект-менеджеркою, EVS-координаторкою Кременчуцького інформаційно-просвітницького центру «Європейський клуб», повернулися з Грузії. Там брали участь у міжнародному обміні молоддю. Тема – здоровий спосіб життя. Навіть жили у наметах посеред лісу та поблизу гірських річок. Влаштовували та брали участь у тренінгах, розвінчували міфи, пробували адаптовувати ігри під людей з особливими можливостями. Адже така кременчуцька молодь тут також була. А ще побували на екскурсії по Грузії. І все це – у колі людей із різних країн. Єдине, що для цього було потрібно – подати заявку на учать та бути відібраним координатором.

Загалом теми таких молодіжних обмінів – різні. Країни для проведення обмінів – різні.

Мати захмарні фінанси на поїздки на них не потрібно. Проживання та харчування зазвичай фінансується у рамках програми, наприклад Європейського Союзу Erasmus+. Учасникам необхідно лише самостійно придбати квитки. Потім вартість проїзду їм компенсують.
Особливі спеціальні знання, якщо тренінг, наприклад із медіаграмотності, необов’язкові. Обов’язкова – зацікавленість темою. Знання учасники отримують, попередньо готуючи частину обміну. А також на самому заході. Наприклад, під час дослідження місцевого середовища у місті, форум-театру, симуляційних ігор, роботи у великій та малих групах, зустрічей з експертами.

Що дає участь у таких обмінах?

«У Німеччині у нас була тема «Малювання графіті + екологія». Ми багато говорили про екологію, пробували малювати графіті, користуватися балончиками, робили трафарети. Виявляється, цьому навчають, і це величезна субкультура. Багато людей на цьому будують кар’єру», – розповідає кременчужанка, учасниця обмінів Аліна

Шевела. Тобто це своєрідна можливість для профорієнтації.

Спосіб розібратися у собі. «Я, наприклад, не завжди ефективна у великій групі чи роботі індивідуально, коли починаю відволікатися на думки про глобальне, – продовжує Аліна. – Зате добре виходить робота у малих групах. Завдяки цим проектам я розумію, що у моєму випадку це працює так. Комусь легше працювати індивідуально».

Вихід із зони комфорту. «Є люди, які бояться. Проте ми усім нагадуємо, що лише ти відповідальний за своє навчання», – додає Альона Глазкова.

Досвід спілкування іноземною. Зазвичай на таких обмінах мова спілкування – англійська.

My home is your home. Відвідування нової країни, нові друзі – мешканці різних країн.

Головне – неформальне навчання, досвід у тому, що цікавить.

Що потрібно для участі:

– українське громадянство;

– закордонний паспорт;

– знання англійської мови на рівні, достатньому для спілкування;

– заявка на участь, заповнена англійською.

Для кого переваги:

– початківці (Якщо людина ніколи не була або мало була на обмінах)

– хлопці, чоловіки (Це умовна перевага. Програма передбачає гендерну рівність, тобто рівну кількість учасників – дівчат та хлопців. Проте заявок від дівчат зазвичай значно більше. Тож і потрапити на обмін їм значно важче).

– деякі проекти фокусуються на певних особливостях (люди, які мають проблеми з навчанням; з інвалідністю; безробітні; етнічні меншини тощо).

Програми найближчого майбутнього

Кіпр (11-20 жовтня).
«WWWith.E+Games.welCOMe/inclusion»

Вимоги до учасників: вік 18-30 років.

Готовність брати участь у підготовці до культурного обміну та розповсюджувати результати обміну після (організувати захід після обміну та підготувати щоденник навчання зі світлинами, щоб поширити його з організаторами та локальною спільнотою);

Талант або ж навички в наступних сферах: ігри, танці, театр, музичні здібності.

Можливість купити собі квитки до Ларнаки і назад (компенсація вартості проїзду до 250 євро відбудеться на банківську карту НГО між 1.12.2018 та 15.02.2019);

Організаційний внесок – 40 євро.

Грузія (20-25 жовтня). «Mission Possible!»

Вимоги до кандидатів:

Вік 18+;

Молодіжний працівник або лідер, який уже має невеликий досвід розробки та/чи втілення молодіжних обмінів;

Можливість купити собі квитки до Тбілісі і назад (компенсація вартості проїзду до 275 євро відбудеться протягом 2 місяців після завершення тренінгу);

Організаційний внесок – 40 євро.

Польща (25 серпня – 1 вересня). «Мости демократії»

Вимоги до учасників:

• 15-17 років;

• Проживання в місті Кременчуці або ж найближчих околицях (бажане, але не обов’язкове);

• Бажання їхати, дізнаватися нове, брати участь в підготовці;

• Дозвіл від обох (!) батьків.

Учасниками покриваються: дорожні витрати по Україні, страхування, послуги нотаріуса на дозвіл від батьків (учасникам до 16 років), кишенькові витрати (сувеніри), оплата візових витрат (у випадку, якщо паспорт не біометричний), сплата за участь: 50 євро.

Кюрасао (острів у Карибському морі, що належить Нідерландам). Початок 2019 року. Гендерне насильство

Подробиці стануть відомі вже згодом.

У подібних обмінах, якими займається «Європейський клуб», кременчужани можуть брати участь практично щомісяця.
Або самостійно шукати можливості на різних ресурсах. Тоді нові пропозиції можна знаходити практично щодня.

 

Розібратися з професією

Оволодіти новою професією за кордоном можна, ставши волонтером. «Є багато людей, які після волонтерства змінили те, що вони робили», – розповідає Альона Глазкова. Це також можливо завдяки співпраці «Євроклубу» з Erasmus+.

Можна стати волонтером на місяць – наприклад, на час відпустки за основним місцем роботи. Або навіть на півроку чи на рік. І в цей час працювати, наприклад, у дитячому садочку, публічній бібліотеці або спортивно-відпочинковому центрі.

Вік волонтерів – 18-30 років. У рамках програми оплачується проживання, харчування, місцевий транспорт, проїзд до місця проживання. Волонтерство в усіх країнах у рамках програми Європейська волонтерська служба передбачає ще й кишенькові гроші.

Для волонтера обов’язкове володіння англійською, яка достатня для спілкування. Іншу мову – німецьку, польську, італійську, іспанську – можна вивчити вже «на місці».

До речі, до Кременчука нещодавно повернулися волонтери, які працювали з дітьми і підлітками у Польщі. «Вони змінюють те, що роблять. Або намагаються визначитися», – пояснює Альона Глазкова. Спробувавши себе волонтером, розуміють: робота з людьми – їхнє це чи не їхнє. Також Альона Глазкова пояснює, що розгубитися, уперше ставши волонтером – це нормально.

Наразі у кременчуцькій організації набору волонтерів немає. Швидше за все, такі будуть наприкінці осені або на початку весни. Якщо не хочеться чекати, кременчужани можуть шукати програми для волонтерів самостійно.

Із вражень кременчуцького волонтера

«…У синагозі на вході для VIP-гостей повз мене на концерти проходили найвідоміші і найбагатші люди Польщі. Їх імена мені ні про що не говорили, і самі ці персони для мене нічим не відрізнялися від інших, хіба що наявністю охоронців. Але у польських колег місцева еліта викликала деяке хвилювання.

Найцікавіше відбувалося на фінальному заключному концерті, заради якого на старовинній площі була споруджена сцена. Виконавці, які виступали у попередні дні в синагозі, зробили там спекотно, встояти спокійно було фізично неможливо.

Ближче до півночі один хлопчина з натовпу глядачів, дочекавшись потрібного моменту, попросив передати йому мікрофон: таким чином він зробив пропозицію руки і серця своїй коханій. Сказати «tak» і прийняти обручку від молодої людини, що стоїть на колінах, дівчину благав із десяток тисяч присутніх. Та, трохи поламавшись, у результаті погодилася. Романтично, чи не так?

Після завершення концерту артисти перебралися в намет для відпочинку та трапези. І я там був, кошерне вино пив, по вусах текло… Попереду зірок ще чекало імпровізаційне afterparty в нічному клубі, куди ми і попрямували пізніше. Це теж було щось за межею, забезпечивши кілька wow-ефектів…»

Уривок із відгуку Артема Примостки «27-й Фестиваль Єврейської культури у Кракові» на сайті «Простір»

Де шукати можливості

– Навчальні візити до Польщі для початківців до 21 року: http://www.studytours.pl/index.php?lang=uk

– Навчальні візити до Польщі без обмеження за віком для активістів: https://www.facebook.com/Study-Visits-in-Gdynia-139859617041/

– 2 найбільші українські платформи з можливостями – ГУРТ gurt.org.ua та Громадський простір prostir.ua (тут є все!)

– Сайт «Євроклубу» у Кременчуці prostir.org.ua чи сторінка у фб https://www.facebook.com/ProstirIdej/

– Юні стаді unistudy.org.ua

– Сторінку офіційного інфоцентру програми Еразмус+

https://www.facebook.com/EPlus.Ukraine/ – ось тут наразі є декілька пропозицій волонтерства в Данії.

– а ще можна слідкувати за сторінками в фб. Найбільша про ЄВС – EVS vacancy

ЄВС вакансії всі в базі вакансій: https://europa.eu/youth/volunteering_en

Можливості з Європейського простору:

https://euprostir.org.ua/index.php?id=8

Ресурсний центр САЛТО, де можна шукати тренінги (в тому числі для 30+): https://www.salto-youth.net/too…/european-training-calendar/

Українсько-німецькі зустрічі

Українсько-польські обміни: http://dsmsu.gov.ua/index/en/material/36426

Українсько-литовські обміни:

http://dsmsu.gov.ua/index/en/material/36439

Сторінка Мінмолоді та спорту – https://www.facebook.com/minsportua

Сторінка молодіжного департаменту Мінмолоді та спорту – https://www.facebook.com/youthdepukraine/

Все по темі: волонтери  молодь 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин