Сімейні лікарі у Кохнівці: бути чи не бути?

У вівторок, 7 серпня, мешканці Великої Кохнівки влаштували акцію протесту проти закриття центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) на базі Центральної районної лікарні (ЦРЛ), перекривши Полтавський проспект.

Поліція, у свою чергу, не намагалася перешкодити мітингувальникам, а спрацювала на упередження. Правоохоронці поставили патрульну машину поперек дороги між двома шляхопроводами і спрямовували потік транспорту в об’їзд, через Лашки. Тож ефект від перекриття траси був мінімальний.

Спілкуватися з мітингувальниками ніхто з офіційних осіб не прийшов. Тож люди вирушили до першого заступника голови Кременчуцької райдержадміністрації Олександра Тютюнника. Однак той був категоричним: створення центру ПМСД на базі Центральної районної лікарні неможливе. Кременчуцький район не може його фінансувати.

Тут варто згадати механізм реформи, в рамках якої повинен функціонувати центр ПМСД, де працюватимуть сімейні лікарі. Сімейний лікар укладає декларації з пацієнтами, за кожного з яких держава виділяє
370 гривень на рік. А якщо це дитина або пенсіонер, то сума подвоюється. Тож чим більше сімейний лікар залучить пацієнтів до підписання декларацій, тим краще фінансування.

У центрі ПМСД Кохнівської райлікарні запевняють, що декларації укладено з майже 4200 мешканцями даного мікрорайону. Це солідна цифра, яка має бути підкріплена відповідним фінансуванням – понад 1,5 мільйона гривень на рік. І гроші мали б надходити вже з 1 липня. Однак для того, щоб це почалося, центр ПМСД Кохнівської райлікарні повинен був укласти угоду з Національною службою здоров’я України. Але цього не сталося, і сімейні лікарі залишилися без грошей. Хто в цьому винен? Треба запитувати у керівництва райлікарні та центру ПМСД.

Пацієнти тримають лікарів

Мешканці Кохнівки, у свою чергу, почали обурюватися тим, що їм уже потрібно лікуватися. І як тепер утримати своїх лікарів, з якими підписали декларації? Мовляв, вони перейдуть на інші місця роботи, а їздити до них виявиться далеко і незручно. Ідеально було б, якби сімейні лікарі залишалися на своїх місцях у ЦРЛ. І направляли до вузьких спеціалістів цього ж медзакладу, а не до міських лікарень.

Тож, не знайшовши порозуміння з керівництвом Кременчуцького району, люди вирушили на прийом до міського голови Кременчука Віталія Малецького. Домовилися про зустріч усіх зацікавлених осіб (у тому числі керівництва Кременчуцького району) о 14:00.

Не домовились

У призначений час почалася нарада. Мер нагадав, що півроку тому до районної влади зверталися з пропозицією передати приміщення ПМСД райлікарні в оренду місту. А сімейних лікарів працевлаштувати до міського центру ПМСД. І тоді все залишилося б на своїх місцях. І пацієнти ходили б на прийом до ЦРЛ, а не кудись далі. І зарплата була б у лікарів. Однак домовитися не вийшло.

Цього разу Віталій Малецький повторив свою пропозицію: орендувати приміщення в ЦРЛ, а сімейних лікарів працевлаштувати до міського центру ПМСД. До речі, за словами керівника міського департаменту охорони здоров’я Дмитра Петращука, міські сімейні лікарі вже отримують зарплату 12 тисяч гривень на місяць. А в районі й 6 тисяч не виходить. Крім того, місто може допомагати зміцнювати матеріально-технічну базу свого центру ПМСД, тоді як допомагати району не має жодних юридичних підстав. До того ж з’ясувалося, що у ЦРЛ залишилося 1,5 мільйона гривень боргу за опалення. Через це район тим паче не зможе ніяк утримувати даний заклад.

Як альтернатива – підприємництво

Інша пропозиція Віталія Малецького – сімейні лікарі ЦРЛ можуть оформитися як підприємці, а приміщення для прийому пацієнтів обладнати у будинку, який розташований недалеко від ЦРЛ. Щоправда, його потрібно відремонтувати. Але в разі, коли буде досягнуто необхідних домовленостей, гроші з бюджету на ремонт виділять.

Щоправда, у такому разі сімейні лікарі мають покладатися на себе: і прийом вести, і за власні кошти на виклики їздити, й аналізи забезпечувати, і комунальні витрати покривати тощо. На всі ці потреби держава й виділяє по 370 гривень на кожного пацієнта, з яким укладено декларацію.

Коло замкнулося

Однак на пропозиції міського голови Кременчука лікарі первинної ланки ЦРЛ не пристали. Вони воліють залишитися під юрисдикцією району, незважаючи ні на що.

А у району немає можливості фінансувати своїх медиків. Тому лікарі первинної ланки їздитимуть і до амбулаторій Терешківки та Нової Знам’янки, і кілька днів на тиждень обслуговуватимуть своїх пацієнтів у Великій Кохнівці.
Таким рішенням лікарі ризикують залишитися до жовтня (доки амбулаторія офіційно не набуде статусу центру первинної медико-санітарної допомоги) без зарплати й отримувати лише якусь частку за пацієнтів із Кременчука. Ситуація могла б вирішитися, якби Кременчук допоміг із фінансуванням зарплат лікарям. Але це юридично неможливо, відповів Віталій Малецький. До того ж район заборгував місту близько 5 мільйонів гривень за обслуговування міськими лікарнями сільських мешканців.

У підсумку наради таки було досягнуто домовленостей. Жителі Кохнівки та Лашків, які вже уклали угоди з районними сімейними лікарями, і надалі отримуватимуть медичне обслуговування в районній лікарні. Самі лікарі пожертвували своїми зарплатами, аби тільки не переходити в підпорядкування міста. Однак міський голова зазначив, що до цього питання все одно доведеться повертатися. Якщо не через рік, то через півтора. Адже наразі обраний шлях веде в нікуди.

Все по темі: Віталій Малецький  Кохнівка  районна лікарня  ЦРЛ 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
19 Липня, 2019 П’ятниця
18 Липня, 2019 Четвер
більше новин