Як дорожчає життя

Відключення з 1 вересня аналогового телебачення і перехід на цифрове – не найбільша проблема, з якою стикатимуться кременчужани восени. Збільшаться витрати на життєво необхідні речі. Й уникнути цього неможливо.

Обслуговування будинків

Нещодавно мерія провела конкурс щодо призначення управителів багатоквартирних будинків. 11 липня, під час засідання конкурсного комітету було оголошено переможців – ТОВ «Житлорембудсервіс» і ТОВ «Місто для людей», які обслуговували житловий фонд і раніше.
Під час проведення конкурсу стало відомо, що компанії подали в документації нові тарифи на експлуатаційні витрати. Як повідомив керівник департаменту ЖКГ Іван Москалик, у середньому новий тариф збільшено на 1 гривню з квадратного метра квартири. Швидше за все, нові тарифи почнуть діяти вже з початку серпня.

Директор керуючої компанії «Житлорембудсервіс» Олександр Бондаренко повідомив, що підвищення тарифу в середньому складе 90 копійок із квадратного метра. І зазначив, що в новому тарифі враховано прибирання підвалів раз на рік, дахів на будинках, а також ремонт дитячих майданчиків. Новий тариф діятиме мінімум рік, і на нього не впливатиме підвищення мінімальної зарплати (до 4200 гривень) чи інші складові.

Вода

Восени на споживачів чекає подорожчання води через підвищення цін на електроенергію і хлор.
Через зростання ціни на хлор водопостачання подорожчає на 2-3%. Це приблизно на 20 копійок за кубічний метр.

Як повідомлялося, 15 червня підприємство-монополіст «Дніпроазот» повністю припинило виробництво хлору та його відвантаження водоканалам через збитковість.
Завод, підконтрольний Ігорю Коломойському, висунув умову: роботу відновлять лише після вирішення питання щодо тарифу на газ або після підвищення ціни на продукцію вдвічі. За місяць українські водоканали заявили, що запаси рідкого хлору вичерпуються, знезаражувати питну воду нічим.

Більша частина країни опинилася перед загрозою відключення води. У ситуацію втрутився Кабінет Міністрів. Після 5 днів простою підприємство «Дніпроазот» відновило виробництво хлору.

Однак причиною подорожчання води стане не тільки підвищення вартості хлору, а й електроенергії. Вона з початку року подорожчала на 16% і становить до 40%, закладених у структурі тарифів.

Прогнозоване загальне подорожчання води, яке можемо очікувати у вересні – жовтні, становитиме 5-10%.
Воно впливає на всі сфери життя людей. І не лише для побутових споживачів, а й для промисловості та надавачів послуг. Це означає зростання цін на товари та послуги.

Хліб

Через дефіцит якісного зерна на ринку хлібобулочні вироби можуть подорожчати на третину. Якість українського зерна через червневу засуху і липневі дощі досить низька і не відповідає заявленим стандартам. У деяких регіонах зливи заважали збиранню врожаю. Подекуди дощило цілий місяць, більше 30 днів ніхто не виходив на поле. Це більше ніж період жнив. Надмірна вологість у результаті дощів призводить до масових захворювань, проростання, гниття та інших шкідливих чинників, які зменшують валове виробництво і якість зерна.

У той же час ціна на зерно і борошно зростає щороку, незалежно від урожаю. Наприклад, у 2016 та
2017 роках в Україні збирали рекордний урожай пшениці, але спаду цін не було. Основна частина зерна надходить на експорт, і ціна пшениці для внутрішнього ринку залежить від курсу валют.

Ситуація, що склалася зараз, призведе до того, що ціни на хліб зростуть на 30-35%, зазначають експерти.

Бензин

Дорожчає бензин, а як результат – і газ для авто. Причина – підвищення ціни на нафту, зокрема барель марки Brent коштує близько $ 80. Ціна «чорного золота» підвищилася на 1,8%.

Вітчизняні експерти вважають, що найближчі півроку можна не боятися значного подорожчання, що вже простежується.

Більш далеке майбутнє прогнозує американський банк Morgan Stanley. Так, до 2020 року вартість нафти Brent підскочить до $ 90 за барель. А як відомо, кожен долар дає надбавку в 44 копійки на літр. Тобто у разі зростання на $ 10, ми побачимо плюс 4,4 гривні за літр на заправках (36,85 гривні за літр).

Газ

Очікується, що ціна на газ підвищиться мінімум на 20%. Причиною тому є меморандум Міжнародного валютного фонду, де зазначено, що Україна повинна здійснювати розрахунок вартості газу для населення за оновленою схемою. Якщо держава не буде виконувати вказівки Міжнародного фонду, то може опинитися на порозі дефолту через відсутність фінансування. Тож подорожчання газу для населення в Україні в 2018 році, швидше за все, є неминучим. І очікувати його варто вже у жовтні 2018 року.

Продукти харчування

На подорожчання продуктів харчування впливає підвищення собівартості, а саме: підвищення мінімальної зарплати, подорожчання кормів, посівного матеріалу, електроенергії, газу, підвищення тарифів на вантажоперевезення, подорожчання паливно-мастильних матеріалів і накладних витрат. Також на вартість продуктів харчування впливають урожайність, альтернатива у вигляді експорту продовольства, характер цін на світових ринках і негативні курсові очікування (30,1 грн/дол. на кінець 2018 року).

За оцінками НБУ, перероблені продукти харчування – ковбасні вироби, кондитерка, консерви тощо – до кінця 2018 року зростуть у ціні у середньому на 8,2%, тобто приблизно на рівень запланованої інфляції.

Алкоголь

Якщо за попередні півроку алкогольна продукція в середньому подорожчала на 2%, то у вересні ціни зростуть відразу на 13%. Про це заявив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. За його словами, подорожчання зумовлене підвищенням мінімальної роздрібної ціни на весь алкоголь.

Все по темі: гроші  комуналка  Ціни 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
24 Серпня, 2019 Субота
23 Серпня, 2019 П’ятниця
22 Серпня, 2019 Четвер
21 Серпня, 2019 Середа
більше новин