Благодійні внески в медзакладах: чи можна їх збирати та куди звертатися у разі порушень

Супрун стверджує, що трансформація системи охорони здоров’я, яку наразі впроваджують, з часом викорінить примусові «благодійні» внески

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України разом зі своєю командою продовжує інформувати українців про їхнє здоров’я, медреформу та загалом роботу медзакладів. Цього разу мова йшла про благодійні внески в лікарні.

-До мене, до моєї команди звертаються багато громадян щодо благодійних внесків у медзакладах. Чи правильно це, що заклади їх збирають та що робити, якщо змушують стати благодійником? Ніхто не може заборонити благодійність. Кожна людина, за власним бажанням та на власний розсуд, може добровільно жертвувати свої кошти чи майно. Ключове у цьому твердженні — добровільно. Коли це відбувається не з власної волі, а під примусом — або ви жертвуєте кошти, або не отримуєте лікування — благодійний внесок з жесту доброї волі перетворюється на порушення закону (п. 2 ч.1 ст. 1 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»), — повідомила Супрун.

За її словами, трансформація системи охорони здоров’я, яку наразі впроваджують, з часом викорінить примусові «благодійні» внески й цим полегшить життя, як пацієнтам, так і працівникам медзакладів. Але для цього потрібен прозорий механізм контролю використання цих коштів.

Тому МОЗ України зобов’язав заклади охорони здоров’я звітувати про зібрані благодійні внески з фізичних та юридичних осіб.

З 1 січня 2018 року медзаклади повинні щоквартально інформувати про зібрані кошти та напрями їх використання. У кожному медзакладі, який збирає благодійні внески, на доступному місці має бути розміщена інформація: скільки коштів зібрано і на які потреби — ліки, витратні матеріали, медичні вироби тощо — вони витрачені. Також про це має бути опубліковано на сайті медзакладу (якщо він є) або на сайті обласного департаменту чи управління охорони здоров’я.

Також медзаклади мають публікувати інформаційні стенди з усією інформацією щодо наявності ліків, витратних матеріалів, медичних виробів та харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, отриманих за кошти державного та місцевого бюджетів і гуманітарної допомоги.

-Якщо у вас вимагають здати благодійний внесок у медзакладі — зверніться зі скаргою до головного лікаря, департаменту чи управління охорони здоров’я у вашій області або правоохоронних органів, — додала Уляна Супрун.

Все по темі: благодійні  внески  медзаклади 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
24 Серпня, 2019 Субота
23 Серпня, 2019 П’ятниця
22 Серпня, 2019 Четвер
21 Серпня, 2019 Середа
більше новин