Дайджест податкових новин

КРЕМЕНЧУЦЬКИМИ ПОДАТКІВЦЯМИ ЗА СІМ МІСЯЦІВ 2018 РОКУ

Впродовж 7 місяців 2017 року в Центрах обслуговування платників Кременчуцької ОДПІ та її відділень (5 Центрів обслуговування платників) надано 33 561  адміністративну послугу.

Серед адміністративних послуг найбільш запитуваною є видача картки платника та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків, що складає 44 відсотки від загальної кількості наданих адміністративних  послуг або 14626 звернень.

Часто запитуваними є також такі адміністративні послуги:

– видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків – 8 251 звернення (24,6%);

– надання витягу з реєстру платників єдиного податку – звернувся 2561 суб’єкт господарювання;

–  реєстрація платника єдиного податку – 1668 звернень;

– реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платниками єдиного податку – 1358 звернень;

– реєстрація реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій –  3017 звернень суб’єктів господарювання;

–  видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету – 1 243 звернення.

Працівниками  ЦОП окрім адміністративних послуг надають усні консультативні та інформаційні послуги. Також в ЦОП надаються послуги з приймання звітності, поданої виключно на паперових носіях та приймання звітності, поданої на паперових носіях із додаванням копій, підготовлених на електронних носіях.

Нагадуємо, з повним переліком адміністративних послуг, які надаються Центрами обслуговування платників, можна ознайомитися за посиланням на субсайті Територіальні органи ДФС у Полтавської області: http://poltava.sfs.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/, а також на інформаційних стендах Центрів обслуговування платників.

 

З ПОЧАТКУ РОКУ ПЛАТНИКИ КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ ОДПІ НА ДОПОМОГУ АРМІЇ СПЛАТИЛИ МАЙЖЕ 74  МЛН ГРН ВІЙСЬКОВОГО ЗБОРУ

Протягом семи місяців 2018 платники податків Кременчуцької ОДПІ перерахували до державного бюджету 73 млн 784 тис. грн військового збору. Порівняно з минулим роком сплата зросла на майже 17 млн грн., або  на 29,3%.

Нагадаємо, військовий збір справляється із доходів, які відповідно до податкового законодавства оподатковуються податком на доходи фізичних осіб. Зокрема, до таких доходів належать заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, винагороди, орендна плата, виплата дивідендів, купівля-продаж рухомого і нерухомого майна та інші доходи.

Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти. Збір зараховується до державного бюджету. Нарахований дохід оподатковується за ставкою податку 1,5 відсотка.

 

ЧОТИРИ УЗАГАЛЬНЮЮЧІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ВІД МІНФІНУ ЩОДО ПОДАТКУВАННЯ   ПДВ

Мінфіном України 03.08.2018р. видано наказ № 673 «Про затвердження узагальнюючих податкових консультацій з деяких питань оподаткування податком на додану вартість».

Документом затверджено чотири узагальнюючі податкові консультації щодо:

особливостей оподаткування ПДВ від’ємної різниці між ціною придбання(звичайною ціною) товару та ціною реалізації такого товару на експорт. Відповідно до консультації, у разі здійснення операції з експорту товару за ціною нижче ціни придбання (звичайної ціни) такого товару, нульова ставка застосовується до такої операції в цілому, за умови підтвердження факту вивезення товарів у відповідному митному режимі належно оформленою митною декларацією;

документального підтвердження знищення або зруйнування основних виробничих або невиробничих засобів. Консультацією визначено: у разі ліквідації основних виробничих або невиробничих засобів у зв’язку з їх знищенням або зруйнуванням внаслідок дії обставин непереборної сили та у інших випадках ліквідації без згоди платника податку, в тому числі при викраденні, податкові зобов’язання з ПДВ не нараховуються, якщо факт знищення або зруйнування документально підтверджуються відповідно до законодавства. При цьому платник податку може подати такі документи (копії документів) контролюючому органу у загальновстановленому порядку за власною ініціативою або на запит контролюючого органу (або особисто платником податків, або уповноваженою на це особою, або поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, або засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису;

оподаткування ПДВ операцій з отримання постійним представництвом нерезидента фінансування від головної компанії — нерезидента. Документом визначено: кошти, що надходять від головної компанії — нерезидента на рахунок постійного представництва нерезидента в Україні, не є компенсацією вартості товарів/послуг, що постачаються таким представництвом, відповідно при отриманні таких коштів представництво не враховує їх у загальному обсязі операцій для цілей обов’язкової реєстрації такого постійного представництва платником ПДВ;

оподаткування ПДВ операцій банків та інших фінансових установ з передачі у фінансовий лізинг майна, набутого ними у власність внаслідок звернення стягнення на таке майно.

Відповідно до консультації, у разі передачі у фінансовий лізинг майна, набутого банками або іншими фінансовими установами внаслідок звернення стягнення на таке майно, такі банки та інші фінансові установи:

застосовують режим звільнення від оподаткування ПДВ на підставі абзацу другого п. 197.12 ст. 197 Податкового кодексу до частини вартості майна, за якою таке майно було набуте у власність у рахунок погашення зобов’язань за договором кредиту (позики);

нараховують податкові зобов’язання з ПДВ виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 Кодексу, у разі якщо під час придбання банком такого майна суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту;

нараховують податкові зобов’язання з ПДВ виходячи з бази оподаткування, визначеної як позитивна різниця між ціною постачання та ціною придбання такого майна з урахуванням вимог, визначених п. 189.15 ст. 189 Кодексу.

 

Пілотний проект ДФС “Електронний чек” триває

Кременчуцька ОДПІ нагадує, що триває пілотний проект електронної системи – “Електронний чек” (або e-Receipt), запроваджений Державною фіскальною службою України. Ця новація має призвести до якісно нових відносин у ланці “підприємець – споживач”.

Сутність новітньої моделі полягає у впровадженні альтернативного технологічного рішення для реєстрації розрахункових операцій у сфері торгівлі без застосування традиційних реєстраторів (РРО).

Програма “Електронний чек” має низку суттєвих переваг, зокрема:

– систему можна встановити на будь-який пристрій – персональний комп’ютер, планшет чи смартфон;

– вона доступна, безкоштовна та може бути інтегрована з іншими системами ДФС і бухгалтерськими програмами;

– має найвищий ступінь захисту й працює 24 години на добу та 7 днів на тиждень.

Крім того, застосування такої моделі на практиці позбавляє необхідності придбавати традиційний касовий апарат і відповідно друкувати паперові чеки.

Отже, фіскальний чек громадяни зможуть перевірити у відкритій частині Електронного кабінету – електронного сервісу ДФС, розміщеного на офіційному веб-сайті ДФС. Це дає змогу покупцю (у разі необхідності) захисти свої права як споживача: скористатися електронним чеком та пред’явити його.

 

ЩОБ УНИКНУТИ ШТРАФІВ, ПОДБАЙТЕ ПРО СВОЄЧАСНУ СПЛАТУ ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ

У Кременчуцькій ОДПІ нагадали. Якщо фізична особа (громадянин) протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання з плати за землю, то вона притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

– при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу;

– при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 20 % погашеної суми податкового боргу.

Крім того, на суму податкового зобов’язання з плати за землю, не сплаченого протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, нараховується пеня у порядку, визначеному статтею 129 Податкового кодексу України.

Нагадаємо, що нарахування сум податку фізичним особам проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку.

Кременчуцька ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області

 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
22 Квітня, 2019 Понеділок
21 Квітня, 2019 Неділя
більше новин