Час платити податок на квартиру і машину

Якщо вчасно не заплатити податки на нерухомість і авто, нарахують заднім числом, ще й оштрафують. Залишилося якихось півмісяця.

Громадянам, які мають просторі квартири або дорогі машини, доведеться розщедритися. До вересня їм потрібно заплатити щорічний податок на нерухомість і автомобілі. Податкові повідомлення із сумою платежу повинні були надійти поштою у червні-липні.
Така система діє вже не перший рік. Однак досі чимало незрозумілих пересічним громадянам нюансів. Тож давайте з’ясуємо, кому потрібно платити податки на нерухомість і автомобілі, чи можна їх мінімізувати, і що буде, якщо не платити.

За сарай і маєток – до 25 тисяч

Податок на нерухомість платять не за всю, а лише за «зайву» площу. Відповідно до законодавства, не оподатковують квартири до 60 кв. м і будинки до 120 кв. м.
Він належить до місцевих податків. Відповідно, його встановлюють органи місцевої влади. У будь-якому випадку не повинен перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати за квадратний метр. Цю ставку ввели у 2018 році. До цього граничний рівень податку досягав 3%.
Але реального зниження податків не буде. Адже податок сплачується за попередній звітний рік, під час його розрахунку враховують чинну на той момент мінімалку. У 2017 році, як відомо, вона збільшилася вдвічі – до 3,2 тисячі гривень. Тобто податок, як і раніше, становить 48 грн/кв. м. У деяких містах він менше. Наприклад, у столиці встановили ставку в 1% від мінімальної зарплати за квадратний метр, а це 32 гривні.
Тож якщо, наприклад, ви володієте квартирою у 100 кв. м, то платити потрібно тільки за 40 квадратів. Виходить близько 2 тисяч гривень. Але цю суму можна зменшити, якщо оформити нерухомість на декількох власників (наприклад, на членів сім’ї). У такому випадку нараховувати податок стануть лише на житло, площа якого перевищує 180 квадратів.
У приватному секторі податок нараховують не тільки на житлову, а й на всю нерухомість, у тому числі на альтанки, сараї, гаражі, дачі тощо.
А це може стати проблемою, адже на подвір’ях досі збереглися старі господарські будівлі, загальна площа яких може досягати 100 кв. м і більше. З урахуванням житлового будинку, гаража та інших споруд, площа домоволодіння може взагалі зашкалювати.

«Елітний» податок

Якщо площа оформленої на вас квартири перевищує 300 кв. м (для будинку – 500 кв. м), сума податку автоматично збільшується до 25 тисяч гривень на рік за кожен такий об’єкт.
У той же час, якщо з’ясується, що квартиру здають в оренду, або вона пристосована під офіс або майстерню, потрібно буде платити за кожен квадратний метр площі. За ті ж апартаменти у 100 кв. м у цьому випадку доведеться віддати вже 4,8 тисячі гривень.

Краще самим потурбуватися

Пересічні громадяни повинні йти в податкову з повідомленнями, які надійшли їм поштою. Граничний термін розсилання законодавчо прописаний до 1 липня. А заплатити потрібно упродовж 60 календарних днів, тобто до 1 вересня. Ті, кому повідомлення не надійшло, теоретично звільняються від відповідальності за несвоєчасну сплату податку.
Але навіть якщо податкова не встигла надіслати податкове повідомлення-рішення в передбачені законом терміни, контрольні органи мають право нарахувати податок на нерухомість за цей період упродовж трьох років.
Юридичним особам повідомлення не надходять. Вони повинні вираховувати податок самостійно і заплатити його відразу або розбивши на щоквартальні платежі.
Що стосується нововведеного об’єкта нерухомості, податок сплачують, починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Розкішний автомобіль

Податок на автомобілі, як на розкіш, спочатку прив’язали до об’єму двигуна, тож він стосувався лише потужних моторів. У результаті виявилося, що нові дорогі іномарки, які, власне, і купують багаті українці, мають невелику кубатуру движків, бо в них використовують сучасні технології (наприклад, технологія прямого упорскування), що дозволяє розганяти авто до високих швидкостей. А платити податок на транспорт у результаті довелося власникам старих «Волг» і УАЗів із великими моторами.
Це викликало масове невдоволення, тому формулу змінили, «прив’язавши» податок до віку і вартості автівки.
Платити потрібно за машини не старше п’яти років, якщо їхня вартість становить понад 375 мінімальних зарплат (1,2 мільйона гривень). Ставка податку загальна для всіх – 25 тисяч гривень на рік. Якщо хтось має кілька таких машин, йому доведеться заплатити 25 тисяч гривень за кожну.
На території, яку обслуговує Кременчуцька ОДПІ (Кременчук, Кременчуцький та Глобинський райони), станом на червень налічувалося 13 автівок, за які їхні власники платять податок на розкіш. Це такі авто, як: «Лексус», «Порш-Кайєн», «БМВ» та «Ауді» відповідного класу.

Хто визначає вартість автівки

Визначенням ринкової вартості транспортного засобу займається Міністерство економічного розвитку і торгівлі. Аналізують модель, марку, тип двигуна, рік випуску, тип коробки передач і пробіг. Список легкових автомобілів, які є об’єктом оподаткування, для кожної марки транспортного засобу публікується до 1 лютого у відкритому доступі на офіційному сайті МЕРТ.
На сайті МЕРТ є також калькулятор розрахунку вартості автомобіля. Згідно із запропонованою чиновниками формулою, BMW X5 2016 року коштує трохи більше 1 мільйона гривень. Тобто теоретично ця модель не підпадає під оподаткування, хоча на ринку все ще вважається і новою, і елітною. Але власник цієї ж моделі 2017 року вже зобов’язаний заплатити 25 тисяч, адже за калькулятором МЕРТ такий автомобіль коштує 1,3 мільйона гривень.
Як і у випадку з податком на нерухомість, власнику дорогої іномарки повинно надійти повідомлення-рішення до 1 липня, а заплатити податок потрібно упродовж 60 календарних днів.

Що буде, якщо не платити

У податковій кажуть, що податки на нерухомість і авто адмініструють украй погано. З податку на нерухомість не завжди можна відстежити навіть базу платників. Адже до 80% об’єктів нерухомості перебувають поза державними реєстрами.
На автомобільну базу нарікань менше – за нею можна відстежити 90% транспортних засобів. Але там є проблеми з обчисленням реальних власників, адже багато хто їздить за дорученням. Тому чимало українців ігнорують податки і не платять їх. І багатьом це сходить із рук.
Утім, не виключено, що цього року буде інакше, бо фіскальні органи будуть більш пильно стежити за сплатою податків, у тому числі з пересічних громадян. Тож стануть відстежувати оплати не тільки за цей рік, а й переглядатимуть документи за попередні роки.

Не заплатив – штраф і пеня

У Податковому кодексі прописані санкції і штрафи для неплатників податків на нерухомість і авто. Передбачено штраф у розмірі 10% від суми податку за затримку оплати до
30 календарних днів, 20% – більше
30 календарних днів.
Тобто, скажімо, якщо податок на авто ви заплатите в середині вересня, потрібно буде переплатити зайві
2,5 тисячі гривень (10% від 25 тисяч), а якщо в жовтні – вже 5 тисяч гривень.
Але є ще і пеня – на суму податкового боргу та штрафу можуть нарахувати 120% річних облікової ставки НБУ, що діє на момент виникнення такого боргу (з липня – 17,5%).
До того ж нерідко штрафи і пеню починають нараховувати тим, кому не надійшло податкове повідомлення, і хто не поспішає платити самостійно.
Траплялися випадки, коли людям нараховували податки на вже продані ними квартири і машини. Деякі українці виявляють величезний податковий борг зі штрафами і пенею тоді, коли фіскальна служба накладає арешт на їхнє майно.
У цьому випадку розгляди з податківцями можуть затягнутися надовго, і зовсім не факт, що закінчаться вони на вашу користь. Тому краще самим звернутися до Центру обслуговування платників податків Кременчуцької ОДПІ (секція №5, тел. 74-34-18 або
74-07-20) та звірити розрахунки.

Все по темі: автомобілі  гроші  податки  штраф 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин