Три Спаси 2018 року

Спаси – це церковні свята серпня, присвячені Христу-Спасителю. Коли святкуємо Спаси-2018 і яких традицій дотримуємося цими днями?

Останній літній місяць багатий на свята, що присвячені дарам природи, збору врожаю, меду, яблук, хлібу, воді та навіть горіхів. А тому в серпні ми святкуємо три Спаси: Медовий, Яблучний і Горіховий. Цими днями прийнято дякувати Богові та природі за отримані дари і зібраний урожай. А ще це чудова нагода поласувати зібраною в лісах, садах і на полях смакотою.

Перший Спас – Медовий

Медовий Спас-2018 Україна зустріне 14 серпня, у вівторок. Інші назви Першого Спаса – Маковий Спас, Маковій, Мокрий Спас. Цього дня проводять мале водосвяття, коли освячують воду в колодязях і водоймах. У народі Медовий Спас назвали так, тому що вважалося, ніби з цього дня бджоли більше не несуть мед. Саме на Маковія бджолярі діставали з вуликів перші медові стільники і святили в церкві. Зібраний у цей час мед вважався найбільш цілющим. Але їсти його можна тільки після освячення, тобто не раніше Медового Спаса. У свято Першого Спаса прийнято пригощати один одного медом, пекти медові коржики, торти і пряники.

Другий Спас – Яблучний

Яблучний Спас-2018 відзначаємо 19 серпня, у неділю. Це свято також збігається з Преображенням Господнім. А ще цього дня починаються проводи літа. За народною традицією на Другий Спас святять яблука та інші фрукти, які до цього дня їсти не можна. У свято Яблучного Спаса люди пригощають один одного свіжими яблуками та різноманітними яблучними стравами.

Третій Спас – Горіховий

Після Яблучного – Горіховий Спас, який традиційно відзначають 29 серпня, і в 2018 році він припадає на середу. Це свято також називають Полотняним Спасом і Хлібним Спасом. Це час завершення жнив, тому перший хліб і пироги печуть із зерна нового врожаю, потім його освячують і з’їдають усією сім’єю. Наприкінці серпня саме достигають горіхи.

Все по темі: корисно  свята  спас  цікаво 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
25 Березня, 2019 Понеділок
24 Березня, 2019 Неділя
більше новин