Кременчуцькі дітлахи з особливими потребами отримають нові тести

Йдеться про комп’ютеризовані тести для діагностики за шкалами оцінювання Векслера, Лейтера, Коннерс тощо.

Міністерство освіти і науки зможе закупити нові випробування, які дозволять краще складати індивідуальні програми для дітей з особливими освітніми потребами.

За інформацією освіти.ua, придбання тестів передбачено постановою «Про затвердження Порядку використання у 2018 році коштів, передбачених у державному бюджеті на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами», яка була прийнята на засіданні уряду 22 серпня 2018.

Йдеться про комп’ютеризованих тестах для діагностики за шкалами оцінювання Векслера, Лейтера, Коннерс тощо. Такі методики дозволяють оцінити невербальний і вербальний інтелект дитини, його сприйняття і мислення, швидкість обробки інформації, робочу пам’ять і функціонування нейропсихологічних процесів, що лежать в його основі. Вони також забезпечують оцінку IQ, визначають здібності та потенціал дитини, набуті знання та навички.

Тести можна проводити навіть дітям, які не вміють читати і писати, або тим, хто не говорить деякі букви.

«Я хочу підкреслити, що проведення такої комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини не тільки підвищить кваліфікацію наших фахівців, а й значно розширить доступ дітей з особливими освітніми потребами до якісної освіти з урахуванням індивідуальних потреб кожної дитини», – прокоментувала прийняття постанови керівниця директорату інклюзивної і позашкільної освіти МОН Лариса Самсонова.

Передбачається, що комплект методик для кожного з 500 новостворених ІРЦ буде складатися з:

методики для визначення розладів аутистичного спектра;

методики для діагностики синдрому дефіциту уваги і гіперактивності;

методики для тестування невербального інтелекту і когнітивних можливостей;

методики для тестування психолого-освітнього профілю;

методики для тестування вербального інтелекту і когнітивних здібностей.

Кожна методика буде комплектуватися електронним ключем для доступу до обробки протоколів дослідження, набором робочих бланків, книгами і матеріалами для тестування дітей.

Крім закупівлі сучасних методик для проведення комплексної оцінки розвитку дітей, планується сплатити послуги з навчання фахівців ІРЦ по використанню цих методик.

Все по темі: діти з особливами потребами  МОН України  отримають тести 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
25 Березня, 2019 Понеділок
24 Березня, 2019 Неділя
більше новин