Субсидія по-новому

Донедавна субсидії отримували близько 60 тисяч кременчужан. Але їхня кількість поступово зменшується. Унаслідок оновлення урядової програми призначення житлової субсидії відбувається з урахуванням майнового стану споживачів. Зважаючи на це, приблизно 15-20% субсидіантів втрачають пільги на житлово-комунальні послуги. Однак восени передбачається підвищення вартості газу, і як наслідок – зростання тарифів і кількості субсидіантів.

Кому надають субсидію

Право на субсидію мають сім’ї, чиї витрати на оплату житлово-комунальних послуг перевищують розмір обов’язкового відсотка платежу. Сума платежу для кожного домогосподарства визначається індивідуально і залежить від сукупного доходу сім’ї.
Одним із цьогорічних нововведень є тимчасове скасування пільг на квартиру. Таким чином, на період отримання субсидії громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг, їх не нараховуватимуть. Утім, ці пільги входитимуть у розрахунок під час визначення обсягу обов’язкового платежу субсидії.

Як отримати субсидію

Субсидію оформлюють у відділенні соціального захисту населення за місцем проживання заявника. Її призначають на підставі заяви та декларації. Документи можна подати особисто або надіслати поштою. Тим, хто винаймає житло, потрібно також надати договір оренди.

Хто не має права на субсидію

Нові правила позбавляють субсидії такі категорії громадян:
– орендодавці, які не задекларували доходи від здавання майна в оренду;
– особи, які вчинили одноразове придбання або оплатили послуги вартістю понад 50 тисяч гривень;
– володарі автомобілів, із дня випуску яких минуло менше
5 років. Виняток становлять мопеди або машини, видані соцорганами;
– особи, які упродовж 12 місяців перед зверненням за субсидією отримали спадщину або в інший законний спосіб набули права власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб;
– боржники з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума двомісячної заборгованості яких перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
– власники житлових приміщень із великою квадратурою: якщо площа квартири перевищує
120 кв. м, а будинку – 200 кв. м. Обмеження не поширюється на дитячі будинки сімейного типу, прийомні та багатодітні сім’ї;
– особи працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в центрі зайнятості як безробітні. Таким громадянам органи УП та СЗН автоматично зараховують у дохід три прожиткові мінімуми, що істотно знижує імовірність нарахування субсидії.

Термін дії субсидії

Субсидію надають із місяця звернення заявника до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців.
Допомогу на сплату житлово-комунальних послуг призначають окремо на неопалювальний сезон – із 1 травня по
30 вересня, і на опалювальний сезон – із 1 жовтня по 30 квітня.
Для того, хто орендує житло, правила отримання субсидії дещо інші. Відшкодування витрат на оплату комунальних послуг здійснюється за наявності договору наймання або оренди. Субсидію надають до кінця місяця, в якому закінчується термін дії договору оренди, але не більше ніж на 1 рік. Автоматичного переоформлення субсидії для квартирантів не передбачено, і для подальшого отримання компенсації на сплату житлово-комунальних послуг орендарю необхідно особисто звернутися до соцзабезу.
Для домогосподарств, які використовують природний газ чи електроенергію для індивідуального опалення, розмір субсидії на опалювальний сезон розраховується із 16 жовтня по 15 квітня включно.
У деяких випадках субсидію можуть призначати за минулий період. Зокрема, у разі звернення упродовж двох місяців із початку опалювального сезону субсидію призначають із початку такого сезону. Подібна норма діє і стосовно громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, але не більше ніж за 6 місяців до звернення за субсидією.
За відсутності змін у родині перерахунок субсидій здійснюється автоматично і не вимагає додаткового звернення до органів соцзахисту. Однак основним моментом для збереження житлової субсидії є своєчасне погашення своєї частини платежу за житлово-комунальні послуги. Не подовжується вона, якщо у громадян є двомісячний борг з оплати комуналки.

Хто має писати заяву на субсидію

Субсидію в 2018 році призначають власнику (чи співвласнику) житла або іншому зареєстрованому у квартирі члену сім’ї, на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг. Таким чином, саме ця особа повинна заповнювати заяву на оформлення субсидії.

Чи вносити в декларацію дані прописаних осіб, якщо вони не проживають

Розрахунок субсидії в 2018 році відбувається з урахуванням доходів усіх прописаних у житловому приміщенні осіб, яким нараховують плату за житлово-комунальні послуги. Якщо з певних причин зареєстрований член сім’ї не проживає за місцем реєстрації, субсидію можуть призначати без урахування його доходів. Підставою для прийняття такого рішення є акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї і висновок комісії при виконкомі. Слід уточнити, що все це можливо в разі, коли обсяг споживання комунальних послуг вимірюється індивідуальними засобами обліку.

Чи потрібно вносити в декларацію доходи не прописаних у квартирі

Згідно із законодавством, під час розрахунку розміру субсидії враховують доходи не лише тих мешканців, які офіційно зареєстровані в житловому приміщенні, а й не прописаних осіб. Це правило поширюється і на квартирантів, що винаймають житло на підставі договору оренди.

Чи можуть отримати субсидію безробітні

На даний момент обмеження для призначення субсидії працездатним громадянам, які не отримують доходи та не перебувають на обліку як безробітні, не існує. При цьому в якості доходу буде зараховуватися подвійний прожитковий мінімум для працездатного населення країни (1841 гpн х 2 = 3682 грн).

Чи можуть отримати субсидію квартиранти

Завдяки новому порядку надання житлово-комунальної субсидії право на відшкодування витрат з оплати житлово-комунальних послуг отримали особи, які проживають у житловому приміщенні на підставі договору наймання. Для орендарів квартири компенсацію надають на термін дії договору, але не більше ніж на 12 місяців із моменту звернення за її призначенням. Продовження надання субсидії здійснюється за особистим зверненням орендаря.

Як впливає на субсидію прописка нового мешканця

У разі зміни у складі зареєстрованих у квартирі мешканців необхідно упродовж місяця повідомити про це орган соціального захисту. На підставі цієї інформації установа зробить усі необхідні запити до відповідних органів і виконає перерахунок субсидії на термін її призначення.

Як отримати субсидію на мешканців, які проживають фактично

Розгляд комісією питання про нарахування субсидії на фактичну кількість людей, які проживають у квартирі (будинку), здійснюється на підставі письмової заяви субсидіанта з відповідним проханням. При цьому в декларації потрібно зазначити повний склад зареєстрованих мешканців, але з позначкою «не проживають» навпроти відсутніх членів сім’ї.
На підставі цих документів, а також довідки, що підтверджує факт не проживання конкретної особи за цією адресою, соціальний інспектор перевіряє матеріально-побутові умови і складає акт. За результатами перевірки готується подання на Комісію, рішення якої є обов’язковим до виконання.

Все по темі: гроші  грошова допомога  субсидія 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин