Школи Кременчука: про фінанси

Чи будуть в учнів перших класів нові парти та коли, за якими матеріалами та підручниками вони навчатимуться та хто за своє навчання отримуватиме гроші – цього тижня досліджував «Вісник».

Уперше всі першокласники Кременчука 1 вересня підуть у Нову українську школу. Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Її головна мета – створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувалося досі, а і вміння застосовувати їх у житті.
Така школа передбачає не лише нові методики навчання. А й нові меблі, нове обладнання класів. Як і за скільки ними забезпечать першачків – остаточно вирішили під час сесії Кременчуцької міської ради.
А також Кременчук має власні нововведення щодо освіти.

Про меблі

Нові одномісні парти-трансформери у кременчуцьких першачків навряд чи будуть із першого вересня.
Лише дев’ять заводів виготовляють меблі для всіх першокласників України, розповів начальник департаменту освіти Геннадій Москалик. Багато виробників просто не готові перепрофілювати масовий випуск шкільних меблів у стислі терміни, повідомляють у різних регіонах країни.
Ціни у каталозі виробників, які можуть запропонувати меблі для Нової української школи, дещо «кусаються». Так, стілець коштує 549 гривень. Стіл (антисколіозний одномісний) –
927-1061 гривня. Інший замовник пропонує комплект стілець плюс стіл за 1600 гривень за акційною пропозицією. Хоча у сумі виходить приблизно те ж саме. Шафа для дидактичних матеріалів (12 ящиків у пластиковому каркасі) – 8434 гривні, шафа для зберігання дидактичних матеріалів – 19338 гривень.
На щастя батьків, не їм сплачувати ці гроші. Меблі закуповують за кошти державного та міського бюджетів. Так, на сесії Кременчуцької міської ради на закупівлю сучасних меблів для початкових класів Нової української школи виділи 1 мільйон 13 тисяч 473 гривні. Це 30% від усієї суми на меблі у рамках співфінансування проекту «Нова українська школа». Кошти з держави вже надходять.
Парти-трансформери необхідні для впровадження актуальних, сучасних підходів у навчанні. Тобто, коли потрібно, їх можна легко пересувати для роботи у групах. Усі вони мають відповідати вимогам «Методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору НУШ». Тобто бути ергономічними (доступними і зручними), безпечними, мати фіксований розмір, форму, вагу міцність і навіть певних кольорів.
За словами Геннадія Москалика, меблі для кременчуцьких першокласників уже замовили. Проте проблема в іншому. «Меблі замовила вся країна. Всього дев’ять заводів. На всю країну в них просто немає потужностей, – пояснив очільник департаменту освіти. – Ми поступово будемо це робити. Тим більше, що за методикою вересень передбачає LEGO на килимках».

Про дидактичний матеріал

Один комплект для першого класу буде коштувати 340 670 гривень. Це карти, таблиці, набори карток із текстом, цифрами або малюнками, глобуси, набори ґрунтів тощо.
«Гроші на дидактичні матеріали розподілятимуть з огляду на кількість класів», – пояснюється на сайті «Нова українська школа». І щодо них також передбачалось співфінансування держави та місцевих бюджетів.
Проте на ділі вийшло, що Кременчук одержав дидактичні матеріали лише на один клас. «Ті кошти, які були виділені на область, замість того, щоб пропорційно розділити їх між учнями перших класів, виділено на громаду, – розповів Геннадій Москалик під час засідання комісії з питань освіти, молоді, культури і спорту. Тобто ці кошти виділили на закупівлю 71 комплекту. Є громади, де один перший клас. Є громада, де у нас 86 класів».
Дидактичні матеріали для одного першого класу передадуть у гімназію №6 на правобережжі Кременчука. «Так як на лівобережжі є опорний клас у ліцеї №30 – минулого року там придбали 2 класи», – пояснив очільник Кременчуцького департаменту освіти (У 2017/2018 навчальному році два перші класи КНВК №30 пілотували проект «Нова українська школа» – авт.)
На дидактичні матеріали для перших класів інших кременчуцьких шкіл потрібно більше мільйона гривень. Це будуть гроші з міського бюджету, які виділяли на початку року на утримання шкіл.

«Букварів» 1 вересня не буде?

Підручники для першокласників спробують надрукувати до 14 вересня. Таку інформацію повідомляє «Шкільний Інспектор».
На самому сайті Інституту модернізації змісту освіти остання інформація, яку вдалося знайти «Віснику» щодо підручників, датується 6 липня. Це накази про здійснення повторного вибору підручників для 1 класу, про надання грифа «Рекомендовано МОН» та про видання підручників для 1 класу. Але жодної дати друку підручників у цих наказах немає.
У свою чергу, не за три місяці, а за три тижні до початку навчального року Міністерство освіти і науки дозволило друкувати підручники для 1-х класів, повідомляє «Шкільний Інспектор».
Для цього друкарні відкладуть друк підручників для 10-х класів.
Проте потужностей вітчизняної поліграфії – 2,5 мільйона примірників на місяць – замало, аби встигнути виготовити повні комплекти підручників із двох частин. Тож спершу друкуватимуть лише перші частини.
Загалом же на складах навчальної літератури зараз близько 4 мільйонів підручників. Частину книг для 5-х класів уже розвозять по областях, решту планують додрукувати до
31 серпня. Отримати наклади підручників для 1-х класів у МОН сподіваються до 14 вересня. А основний наклад підручників для 10-х класів – до 16 жовтня. Проте чи є ці дати остаточними – покаже час.
Також є електронні версії підручників. Але наразі поки не всі. Електронні версії підручників можна знайти на сайті Інституту модернізації змісту освіти, у розділі «Підручники». А також на сайті Міністерства освіти і науки, у розділі «Електронні підручники».
Адже «разом із паперовими підручниками учні отримають електронні – їм не доведеться носити важкі книжки», – пояснюється для батьків на сайті Міністерства освіти і науки, що таке Нова українська школа.

Про що попереджає міністр освіти Лілія Гриневич

• Батьки не зобов’язані купувати додаткові друковані зошити, якщо їм кажуть за це платити. Можна писати у звичайному зошиті. Головне, щоб був підручник. І вчитель також дає роздаткові матеріали.
• Зараз школа має право вирішувати, яку вона буде мати шкільну форму. Дитину не повинні примушувати купувати конкретну шкільну форму. А домовляються, наприклад, що ходять у «темному низі», й має бути світла сорочечка. Це рішення також має узгоджуватися з батьками.
• Телефон учням можна залишати. Але під час уроку його треба здати. І це вже норма у багатьох школах, що є маленький ящичок, куди діти, приходячи на урок, кладуть свої мобільні телефони. Хоча загалом це питання школа вирішує самостійно.
• «Неможливо з Києва проконт-ролювати, як використовуються кошти (держсубвенція за цільовим призначенням – авт.) на місцях безпосередньо в кожній школі й у кожній районній адміністрації чи в кожній територіальній громаді… Батьки можуть на це вплинути, тому що це рішення громади. Вони можуть звернутися до адміністрації, до депутатів…»
• Ремонти мають фінансувати органи місцевої влади з їхніх доходів.
• Електронними книжками користуватися на уроках можна. Крім того, Міністерство освіти, крім закупівлі паперових підручників, оприлюднює електронні версії.

(З інтерв’ю «Сніданок з 1+1»)

Новини для Кременчука

Кращі кременчуцькі учні отримуватимуть стипендії.
Призначатимуть їх на 9 місяців – із 1 вересня по 31 травня наступного року.
Заохочуватимуть стипендіями призерів всеукраїнських, міжнародних олімпіад із базових дисциплін і конкурсів-захистів Малої академії наук України.
Своїх кандидатів на стипендію висуватимуть навчальні заклади. Інформацію про них подаватимуть у Кременчуцький міський науково-методичний центр. А безпосередньо обиратиме стипендіатів колегія департаменту освіти за поданням науково-методичного центру.
Стипендії та власне розмір таких заохочень визначатимуть рішенням виконкому міської ради.
Положення про порядок призначення стипендій Кременчуцької міської ради представникам уч-нівської молоді загальноосвітніх закладів міста затвердили на сесії
9 серпня. Документом передбачається виплата грошових заохочень талановитим школярам за рахунок коштів міського бюджету.

Все по темі: діти  освіта  реформа  школа 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
18 Березня, 2019 Понеділок
17 Березня, 2019 Неділя
більше новин