«Джерело Дніпра»: 15 років благодійності

Без Спартакіад для спортсменів з обмеженими можливостями,  без необхідного обладнання, сольової кімнати, гончарної майстерні у госпіталі для інвалідів війни, без іконостаса та купола над собором Козельщинського монастиря Різдва Богородиці, без тисяч нових книжок  у дитячих бібліотеках Кременчука,  без скульптури-символу міста  «Щука з Кременчука» та в умовах, коли працівники музею проводять екскурсії «на пальцях». Так могло бути, якби 15 років тому не з’явився Всеукраїнський благодійний фонд «Джерело Дніпра».

Засновник фонду, а нині його Почесний Президент – Володимир Матицин. Він Почесний громадянин Кременчука, благодійник та меценат.

«Створення у 2003 році фонду «Джерело Дніпра» стало новим етапом і логічним продовженням тієї благодійної діяльності, якою наша сім’я займалася з 80-х років минулого століття», – розповідає Володимир Матицин.

Першим об’єктом уваги тоді стала старовинна церква Богоявлення Господнього у селі Обізнівка. Потім було відновлення Козельщинського монастиря Різдва Богородиці.
Згодом у Кременчуці звели меморіальний комплекс «На афганській тропі» у парку Воїнів-інтернаціоналістів. Кожному кременчужанину, загиблому в Афганістані, тут присвячена стела. Сюди приходять їхні діти, дружини, батьки, бойові побратими – покласти квіти, розповісти про їхнього батька або дядька, брата, згадати, як він жив.

У 18 селах і містах Кременчуцького, Козельщинського, Глобинського і Семенівського районів сьогодні стоять пам’ятники воїнам-визволителям.

Далі фонд встановив пам’ятник визволителю Кременчука лейтенанту Рязанцеву на місці загибелі героя, стелу «Перший день після війни» на прощі Перемоги, пам’ятник жертвам Голокосту біля Кременчуцької синагоги та в Охтирці – пам’ятник Олексію Бересту, який першим встановив прапор перемоги над Рейхстагом.

У 2011 році Фонд «Джерело Дніпра» став лауреатом премії імені
С. А. Ковпака Полтавської обласної ради в номінації «Власним прикладом».

«Наша сім’я допомагає іншим, тому що нам хочеться це зробити. Ми не віддаємо борг, ми робимо свідомий вибір. Тому що надання допомоги приносить радість нам самим», – пояснює Володимир Матицин.

Основні напрямки роботи

Зараз основний напрямок діяльності фонду – відродження духовності суспільства та підтримка підростаючого покоління.
Підтримка учнів Кременчуцької художньої школи та читачів дитячих бібліотек, вихованців Об’єднання клубів за місцем проживання та Будинку дитячої та юнацької творчості, дітей з обмеженими можливостями. Фонд організовує для них екскурсії. До того ж нестандартні. Наприклад, цього літа учні художньої школи відвідали Пархомівку Харківської області. Тут знаходяться оригінали робіт Пікассо, Ренуара, Шишкіна, Левітана, Малевича, Рєпіна, які самотужки збирав сільський учитель Панас Луньов.

Спільно з Централізованою

бібліотечною системою для дітей проводить літературні конкурси «Пам’ять мого роду», «Історія Кременчука очима моїх рідних». Збірки, створені у їхніх рамках, можна знайти у Кременчуцькому краєзнавчому музеї. А також щорічні конкурси малюнка «Краса Божого світу» та декоративно-прикладного мистецтва – до Дня захисту дітей.

Уже традиційний для дітей аналог телешоу «Майстер-шеф» – кременчуцький «Конкурс юних кухарчуків». Уперше цього року «Джерело Дніпра» готує для дітей чемпіонат «Кращий боулер».
Для дітей з особливими можливостями фонд влаштовує свята на Масляну, проводить «Різдвяні зустрічі», організовує екскурсії. Всеукраїнський юнацький турнір серед паралімпійців у Кременчуці проходив теж на призи Володимира Матицина. А ще меценат вважає символічним, що першим заходом «Джерела Дніпра» було проведення Спартакіади «Повір у себе» серед дітей-інвалідів.

Талановиті студенти й учні кременчуцьких вишів та професійно-технічних закладів щороку отримують стипендію від фонду «Джерело Дніпра». Старшокласникам із малозабезпечених родин фонд оплачує підготовчі курси для вступу у виш.
Для школярів міста фонд запрошував Марину Грибанову, авторку унікальної методики «Нарконон». У дещо незвичній формі вона розповідала дітям правду про наркотики.

Підхід до благодійності змінюється

На початку свого створення фонд надавав і адресну допомогу. Найбільш важливою була допомога родині Ольги Варакути з вісьмома дітьми. Вони отримали приватний будинок із землею поблизу міста від «Джерела Дніпра». Перед цим багатодітна мати оголосила голодування прямо у пологовому будинку. Їхній сім’ї з десяти чоловік було ніде жити. Господар будинку, який вони винаймали три роки, його продав. Хоча новина про голодування породіллі тоді облетіла всю Україну, Володимир Матицин виявився єдиним, хто допоміг багатодітній родині.
Зараз концепція «Джерела Дніпра» змінилася.

«Фонд працює за довгостроковою програмою, яка передбачає, що нашою допомогою зможе скористатися велика кількість людей, – пояснює Володимир Матицин. – Наприклад, у госпіталі для інвалідів війни ми облаштували кабінет аромаіонотерапії, соляну кімнату, інфрачервону сауну, а цього року – гончарну майстерню. Ми постійно закуповуємо книги для Централізованої бібліотечної системи для дітей, забезпечуємо необхідним обладнанням і наочними посібниками Дитячу художню школу імені Литовченка, поповнюємо фонди Кременчуцького краєзнавчого музею, тісно співпрацюємо з Міським товариством інвалідів і Товариством сліпих…
Скеледром у спорткомплексі «Політехнік», футбольний майданчик ліцею №4, «Казкова галявина» у парку «Придніпровський». Усього не перерахуєш».

Фонд влаштовував конкурси для підтримки та заохочення представників різних професій. Кращих учителів, лікарів, соціальних працівників, нянь. Влаштовував «Спортивний Оскар» та конкурс «Кращий працівник культури».

Займатися благодійністю – непросто

Меценат додає, що займатися у наш час благодійністю непросто. «Дуже важливо знайти сферу, в якій ти дійсно можеш комусь допомогти, – пояснює Володимир Матицин. – Завдання фонду «Джерело Дніпра» – сприяти самореалізації людей з обмеженими можливостями, розвивати творчі та інтелектуальні здібності молоді, підтримувати людей старшого покоління, які пройшли війну».

У програмах фонду враховують потреби, які виникають у конкретний момент. Наприклад, після того, як краєзнавчий музей на роки опинився на реконструкції, замість проведення екскурсій у музеї його працівники стали їздити з лекціями по школах. Для цього фонд придбав оргтехніку (проектор, переносний екран, ноутбук) та оплачує проїзд екскурсоводів до шкіл. Для проведення екскурсій просто неба під час літніх канікул закупив наголовні мікрофони для працівників музею.

Навіщо допомагати іншим?

«Фонд «Джерело Дніпра», реалізуючи свої програми, прагне не лише допомогти і підтримати тих, кому це необхідно. Ми прагнемо показати, яким дієвим і ефективним інструментом налагодження нашого життя може бути благодійна діяльність, – розповідає Володимир Матицин та ділиться планами на майбутнє: – Благодійність буває ефективною лише тоді, коли вона стає виявленням громадянської позиції, яка не вичерпується лише сплатою податків та голосуванням на виборах.

Залучаючи у свою діяльність талановитих, ініціативних, цікавих людей із дуже різних сфер суспільства, ми сподіваємося, що благодійність стане для них духовною потребою. Адже людина, яка отримала сьогодні допомогу і підтримку, завтра, можливо, захоче сама підтримати когось і комусь допомогти. Добро породжує добро».

Основні напрямки діяльності фонду сьогодні

«Наше майбутнє»
• Стипендіальна програма
• Діти з малозабезпечених родин
• Учні Кременчуцької художньої школи та Будинку дитячої та юнацької творчості
• Вихованці об’єднання дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання
• Читачі дитячих бібліотек
• Діти з літніх таборів

«Забуттю не підлягає»
• Госпіталь для інвалідів війни
• Воєнно-патріотична гра «Пат-ріот» спільно з бойовим братством
• Люди похилого віку

«Сильні духом»
• Українське товариство сліпих
• Діти з особливими потребами
• Спортсмени з обмеженими можливостями

«Не хлібом єдиним»
• Козельщинський монастир
• Кременчуцька централізована бібліотечна система для дітей
• Кременчуцький краєзнавчий музей

Конкурс журналістських матеріалів «Поспішай творити добро» ініційований «Благодійним фондом Олександра Шевченка» та Українським журналістським фондом

Все по темі: конкурс 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
19 Травня, 2019 Неділя
18 Травня, 2019 Субота
17 Травня, 2019 П’ятниця
більше новин