Екологічне лихо!

Про те, що у місті повітря неприємно тхне, ми писали не один раз. Цього тижня сморід у повітрі – знову головна тема. Дихати не може вже все місто, а не лише Молодіжний. Кременчук став справжнім центром екологічної катастрофи.

Про те, що відбувається щось страшне, стало зрозуміло не відразу. Мешканці Молодіжного вже звикли до того, що постійно відчувають сморід у повітрі. Тому справжня паніка здійнялась у неділю, 26 серпня, коли «Фейсбук» вибухнув «постами» мешканців Центру та інших районів міста. Так, неможливо було відчинити вікна. Замість кисню в оселю потрапляв дивний хімічно-горілий сморід. Частина людей висловлювала свої думки стосовно винуватців. Хтось нарікав на ТЕЦ, завод техвуглецю, були і такі, хто говорив про аварію на НПЗ. Виявилось, що причина у загорянні трави.

Що горить?

Горить торф’яник. Однак почалось усе саме з трави у районі села Бондарі. Загалом пожежі на торф’яниках є одними з найбільш небезпечних. Адже взяти і просто загасити їх водою не вийде. Горіння може відбуватися під землею, і глибина такого загоряння може коливатися від 25 см і до кількох метрів. Температура на таких пожежах коливаєтеся від 600 і до 1000 градусів. Та найстрашніше те, що можливе внутрішнє підземне вигорання. Тоді в землі утворюються порожнини, і техніка для гасіння пожеж разом із людьми може провалитися під землю. Врятувати з таких порожнин людей практично неможливо.

Для того, щоб загасити торф’яник, потрібно знизити його температуру. Так можна зупинити тління – це не дасть утворюватися новим пожежам під землею та на землі. Однак гасити торф складно. Він дуже погано убирає воду. Тому найкраще для гасіння використовувати піну, щоб перекрити доступ кисню. Територія загоряння біля Кременчука такої площі, що піни не вистачить. Тому використовують воду. Й обсяги потрібні величезні. На те, щоб загасити один квадратний метр торф’яника, знадобиться одна тонна води!

Для зволоження сухого торфу використовують тільки 5-8% усієї води, що подається. Інша її частина стікає. Для надійного гасіння торф’яної пожежі в середньому потрібна приблизно одна тонна води на квадратний метр торфовища, яке тліє.

Трава чи хімія?

Офіційно біля села Бондарі горять трава і торф (порода рослинного походження). І запах під час подібних пожеж має бути звичайний, жодної хімії. Однак є величезне АЛЕ! Пожежа відбувається на ставку-випаровувачі Кременчуцького НПЗ. Сюди багато років скидали «відпрацьовану» воду – для очищення. Кажучи простими словами, це такий собі резервуар із відходами хімічного виробництва. Запах біля нього
стоїть специфічний хімічний – фенолу. Поверх води тонка «бензинова» плівка, а трава, що там росте, навіть полин, має чітко виражений хімічний запах.

За словами представників підприємства, останніми роками використовують нові методи очищення, і тому фактичного викиду в ставок, як раніше, немає. Проте за всі роки свого використання там накопичилась величезна кількість хімії. І от саме там і горить торф, просочений хімією. Під час його гасіння весь величезний обсяг води вимиє цю хімічну землю і потрапить у ґрунтові води! Це величезна небезпека! Той самий фенол потрапить як у воду, так і у повітря.

Небезпека для здоров’я

Фенол легко абсорбується через шкіру і шлунково-кишковий тракт, а пари фенолу легко абсорбуються через легені. Після потрапляння в організм велика частина фенолу окислюється або з’єднується із сірчаною, глюкуроновою або іншими кислотами і виводиться із сечею як «пов’язаний» фенол. Невелика кількість виводиться як «вільний» фенол. Токсична дія фенолу безпосередньо пов’язана з концентрацією вільного фенолу в крові.
У людини гостре отруєння фенолом виявляється у «злипанні судин», серцевій недостатності, гіпотермії, комі та зупинці дихання. Під час прийому всередину (вода після гасіння пожежі) фенол викликає сильний абдомінальний біль і печію в роті. Може з’явитися сильне погіршення роботи нирок. Переважно впливає на моторні центри у спинному мозку, що призводить до появи тремтіння і сильних судом. Особливо важкі випадки характеризуються системними розладами, такими як шлунково-кишкові порушення, у тому числі блювота, труднощі під час ковтання, гіперсалівація, діарея та анорексія; нервові розлади, що супроводжуються головним болем, втратою свідомості, запамороченням і психічними розладами; і, можливо, охроноз і висип на шкірі.

Для людини прийом усередину дози в 1 м фенолу призводить до смертельного результату. Приблизно кожен другий зафіксований випадок гострого отруєння фенолом закінчується смертю.

А от чи оголосять Кременчук місцем екологічної катастрофи – невідомо, бо тоді кошти потрібно виділяти з держави та області. Зараз же, навіть незважаючи на те, що пожежа в районі, з проблемою бореться місто. І наслідки будуть у всіх. У мешканців району, міста, області.

Все по темі: Бондарі  смог 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
24 Червня, 2019 Понеділок
23 Червня, 2019 Неділя
більше новин