На Полтавщині очікується подорожчання хліба

 

Хліб здорожчає. Про це говорять в Департаменті агропромислового розвитку. Подорожчає він у вересні. Ірина Щербак дізнавалась, скільки зараз коштує буханка хліба та скільки за неї доведеться сплатити вже з наступного місяця.

Ірина Щербак, кореспондент 

– В середньому ціна на хліб – 10 гривень. За буханку білого пшеничного першого ґатунку люди сплачують 7 грн. 90 коп. А ось такий нарізний батон коштує 11 грн. 40 коп.

З початку року ціни зросли на 8%. За даними Державного управління статистики, в січні 2018 середня ціна білого хлібу становила 8 грн. 50 коп., а батон коштував 10 грн. 45 коп. Отже, вартість продукту здорожчала більше ніж на 1 гривню. Експерти прогнозують: з вересня ця ціна підніматиметься ще на 2-3%.

Олексій Дорошенко, директор Асоціації постачальників торгівельних мереж

– У вересні ви можете побачити 30-50 коп. зростання вартості буханки хлібу. У вартості хлібу буде відображатись девальвація з 26 до 28 гривень, тобто, на 6%. Ось це і буде впливати на збільшення вже у вересні поточного року.

Збільшення вартості підтверджує й директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА

– Підстав для різкого збільшення ціни я не бачу. Проте, потрібно розуміти: інфляційні процеси в Україні не зупинилися, вони тривають, а це значить, що воно впливає на собівартість не тільки хліба, а всіх інших продуктів харчування.

Вереснем зростання ціни на хліб не закінчиться, розповідають експерти. Здорожчання простежуватиметься до кінця року.

Олексій Дорошенко, директор Асоціації постачальників торгівельних мереж

– До кінця року ми з вами побачимо зростання вартості хліба через зростання вартості борошна, а також – через девальвацію гривні. Тому ми з вами можемо порахувати, що до кінця року додати 10%, за негативних сценаріїв до вартості хліба, який ви купуєте сьогодні. От така буде ціна на 31 грудня цього року.

Отже, у вересні середня ціна хліба підніметься на 30-50 коп. А до кінця року очікується збільшення на 1 гривню 50 коп.

 

Все по темі: подорожчання  хліб 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
22 Липня, 2019 Понеділок
21 Липня, 2019 Неділя
більше новин