Випробування смородом

Причиною смороду в Кременчуці стало загоряння
торфу в ставку-випаровувачу «Укртатнафти» у Бондарях. Задимленість та неприємний запах, що накрили місто, пов’язані з пожежею на ставку-випаровувачу «Укртатнафти» у Бондарях. Про це повідомив міський голова Віталій Малецький у понеділок, 27 серпня, на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

За словами мера, він сам побував на місці події, вражений масштабами пожежі, а також тим, у яких умовах доводиться працювати пожежникам.

Підозрюють, що підпал міг бути навмисним. До того ж у кількох місцях одночасно. Щоправда, це сталося за межами ставка-випаровувача. Але пожежа перекинулася через дамбу, якою огороджений ставок-випаровувач, і вогонь дістався до торф’яника, де 60 років відкладалися нафтопродукти. Тому сморід там нестерпний. Очі виїдає, дихати нічим. Пожежники працюють просто героїчно.

Наразі невідомо, скільки часу знадобиться для гасіння торф’яника. Справа у тому, що води не вистачає. На місці, з обмілілої річки, її не можна використовувати, оскільки вона масляниста. Тож пожежним машинам доводиться їздити до Псла заправлятися, щоб лише 10 хвилин гасити вогонь. Доки машина робить чергову ходку, вода в торф’янику випаровується, і торф знову починає тліти.

Наразі також невідомо, на яку глибину залягає торф. Тож, за деякими оцінками, загасити його вдасться не швидше ніж за тиждень, а можливо, й довше. Тому, якщо вітер буде у бік Кременчука, смороду не уникнути. Погодні умови також не сприяють гасінню пожежі. Найближчим часом синоптики дощів не передбачають.

Мер Кременчука доручив мобілізувати усю вільну техніку комунальних підприємств для підвезення води на місце пожежі. І звернувся до обласного керівництва ДСНС за допомогою.
До речі, на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій сільський голова Бондарів повідомив, що загоряння сухостою навколо ставка-випаровувача почалися ще 8 серпня. Він 7 разів викликав пожежників. Тож кременчужани могли й раніше відчувати задимленість. Але задихатися по-справжньому почали в ніч на понеділок, коли загорівся торф.

Між тим поліція почала розслідувати справу щодо навмисного підпалу сухостою біля ставка-випаровувача.

«У своєму оці колоди не видно?»

На засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки мешканці кварталу 278 повідомили, що їм дошкуляє сморід, який відчувається з іншого боку – від Великої Кохнівки. Саме з того місця, де було звалище побутових відходів «імені Порицького».

Ще у 2007 році приблизно метрів за 200 від житлової забудови влаштували звалище побутових відходів. Микола Порицький у той час обіймав посаду заступника міського голови з комунальних питань (наразі депутат міськради). За його ініціативи на час перекриття Крюківського мосту на капітальний ремонт усі побутові відходи лівобережної частини Кременчука почали складувати саме в районі вулиці
Аерофлотської. Оскільки на Деївське звалище за Крюковом возити було ніяк. При цьому влаштовувати полігон твердих побутових відходів у межах міста не дозволяє закон. Хай хоч і тимчасовий. Тривало це чотири місяці. На місці складування виросла гора смердючого непотребу. І цей сморід мусили терпіти мешканці.

Після завершення капремонту Крюківського мосту звалище в районі вулиці Аерофлотської присипали землею, і на тому все завершилося. Хоча повинні були зробити рекультивацію, яка передбачає цілий комплекс робіт із відновлення навколишнього середовища.

А звалище тим часом живе своїм життям. Час від часу присипані відходи загоряються. Смердючий дим, напевно, ще більш токсичний, ніж від ставка-випаровувача у Бондарях, отруює все навколо.

Поруч, метрів за 50 від підземного горіння відходів, розташований автокооператив «Луговий». Його охоронець розповів, що смог покриває все навкруги, коли немає вітру. Оскільки гаражі знаходяться в низині. І диму просто нікуди діватися.

Минулого тижня через концентрацію диму за 100 метрів нічого не було видно. А люди цим мусять дихати. За словами охоронця, кілька разів на виклик приїжджала поліція: подивилися навкруги, і на тому все скінчилося. Тому надії в охоронця вже ні на кого немає.

Між тим сморід від горіння звалища розповсюджується на далекі відстані. Його щодня можуть відчувати мешканці й Кохнівки, і кварталу 278, і Молодіжного, і району «Пивзаводу». І триває це вже не один тиждень.

Тож зараз можна оцінити, яку міну сповільненої дії для екології заклав Порицький, ініціюючи рішення про складування побутових відходів у районі вулиці Аерофлотської. Можна сказати, що він отруїв життя цілому поколінню місцевих мешканців, а може, ще не одному. Оскільки ніхто не досліджував наслідки впливу токсичних речовин на людей.

Кременчук в оточенні вогню

Минулого тижня лише за одну добу навколо міста згоріло більше 17 гектарів сухої трави.

Тривала спека та засуха призводять до великої кількості пожеж на відкритій території по всій Полтавщині. Лише за один день згоріло 10 гектарів сухої рослинності біля села Пухальщина Кременчуцького району. Біля Градизька – 7 гектарів трави. Також пожежі зафіксували у Решетилівському та Гадяцькому районах.

Крім того, продовжується пожежа на торф’яниках у Глобинському районі на загальній площі 10 га. Для гасіння пожежі задіяли 13 одиниць техніки та 25 чоловік особового складу ДСНС.

Згорів очерет біля Кривушів

Над Кременчуком піднявся стовп диму, який видно у різних кінцях міста. Це загорівся очерет на заболоченому березі Дніпра в районі Кривушів. Два підрозділи рятувальників лише контролювали ситуацію. Загасити пожежу не могли, оскільки не було змоги дістатися до місця горіння пожежними машинами.

У Піщаному горіло звалище

Завдяки диму пожежа у Піщаному була помітна в кількох мікрорайонах Кременчука.

Загоряння сміття рятувальники швидко локалізували. Вогонь приборкали, але сміття продовжило тліти і сильно диміти. За попередніми даними, підпалу не було, може йтися про самозаймання сміття. Постраждалих теж немає.

За спалювання сухого бадилля кременчужан каратимуть
Пожежа на ставку-випаровувачу «Укртатнафти» у Бондарях підштовхнула міську владу до більш жорсткого реагування на спалювання кременчужанами сухого бадилля, сміття та іншого непотребу.

Містяни не повинні додавати задимленості у повітрі до пожежі, яка виникала на ставку-випаровувачу «Укртатнафти» у Бондарях. Тому поліції дано доручення посилити заходи щодо недопущення спалювання кременчужанами сухого бадилля, сміття та іншого непотребу. На порушників будуть накладати штрафні санкції. Найменший штраф – 340 гривень (на перший раз).

Тож тепер правоохоронці будуть більше уваги приділяти саме таким правопорушенням.

Як убезпечити себе від смороду

Міський департамент охорони здоров’я рекомендує носити маски, а ще краще обмежити перебування на вулиці та шість разів на день робити вологе прибирання приміщень.

У кременчуцькій мерії на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій начальник департаменту охорони здоров’я Кременчука Дмитро Петращук повідомив, що до лікарів за допомогою звернулося троє постраждалих від смороду.

Одного з них через алергічну реакцію забрала «швидка».
Дмитро Петращук також порекомендував, що робити тим, хто страждає від смороду. За його словами, на вулицю краще взагалі не виходити або робити це в масках. Також шість разів на день потрібне вологе прибирання приміщень.

За словами керівника медичної галузі міста, наразі медустанови забезпечені необхідними ліками. Крім того, співробітники «швидкої» можуть проконсультувати тих, хто зателефонував на «103» щодо того, як діяти, коли здоров’я не дозволяє витримувати сморід.

Все по темі: смог  сморід 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
23 Травня, 2019 Четвер
22 Травня, 2019 Середа
більше новин